Zábava

Vaše příspěvky - období: březen 2017

Vítání jara na Portheimce

Kdy: 1.4.2017, 13.00-17.00hodin
Kde: park Portheimka a přilehlá galerie (Štefánikova 12, Praha 5)

Park Portheimka projde v březnu prima úpravami! Během Vítání jara ho otevřeme a rovnou si můžete vyzkoušet:
+ Graffiti wall, slackline, spikeball… (Co je to? Vše v události vysvětlíme i s obrázkami!)
+ Kreativní dílny (zdobení perníčků, dekorace košíků, malování masky zajíčka)
+ Sportovní a kretivní aktivity
+ Jarní stezka národního bohatství
+ Tančení a zpívání s Janou Rychterovou
+ Bubnování pod širým nebem
+ Vystoupení Dětské divadelní studio Prahy 5
+ Jídlo a pití z Smíchovské farmářské trhy

Celým odpolednem provede Jana Rychterová a park slavnostně otevře Radek Klíma.

Ing. Jiřina Kratochvílová

Autobusový den PID v Letňanech

Kdy: 8.4.2017, 10-17hodin

V sobotu 8. dubna 2017 se bude v autobusovém terminálu na konečné stanici metra Letňany konat Autobusových den PID u příležitosti oslav 25. výročí příměstských autobusových linek Pražské integrované dopravy. Návštěvníci si budou moci prohlédnout přehlídku současných typů autobusů Pražské integrované dopravy jednotlivých dopravců, svézt se historickým autobusem na zvláštních linkách, prohlédnout si Koordinační dispečink PID nebo si s námi zasoutěžit o zajímavé ceny.

Historické autobusy nejrůznějších typů budou vyjíždět z terminálu Letňany po trasách speciálních linek do Čakovic, Kbel, Letňan, na Prosek i do Bohnic. Historický autobus Dopravního podniku bude také jezdit po původní trase první příměstské linky PID č. 351 do Hovorčovic.

Mj. i na FOR KIDS vás doveze historický autobus.

Jana Novotná

Výlet s tajenkou "Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín"

Kdy: 1.4.2017

Na začátek turistické sezóny připravilo od 1. dubna 2017 Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství originální netradiční projekt – Výlet s tajenkou "Z pravěkých hradišť Prokopského údolí až na Děvín".

Délka trasy, která vede po zajímavých místech Prahy 5, je zhruba 8 km, projdou ji aktivní senioři a děti od pěti let. Kromě jednoho stoupání z Prokopáku na Butovické hradiště, na výletníky na trati nečeká žádná větší překážka.

Výlet je ideální i pro žáky základních škol, kteří mohou výlet projít během dopoledne. Nejprve se projdou po dně prvohorního moře, pak vylezou ke slovanskému hradišti, najdou sopku a na planině nad Žvahovem, si mohou připomenou místa, kde podle pověsti zuřila Dívčí válka.

Cesta za hádankou začíná v pražské čtvrti Hlubočepy. Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řády naleznete ke stažení na webu, Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (http://www.csop5.cz/page/vylety/) nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství (www.veldo.cz).

Trasu lze jít kdykoliv budete chtít.

Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout skleničku s pohádkovým motivem v informačním centru ÚMČ Praha 5 v ulici Štefánikova 13-15.

Ing. Milena Otáhalová

Slavnostní zahájení provozu nostalgické linky číslo 23

Kdy: 25.3.2017

Sraz v tramvajovém obratišti Královka v 9.00 hodin (focení tramvají!)
- Vystoupení Pěveckého sboru DPP
- Křest nostalgické linky číslo 23
- Pojmenování tramvaje 15T po designérovi Františku Kardausovi
- Tramvajový průvod (T3 – 6102+6340; T3M – 8085+8013; T3SU – 7205+7282; T3R.P – 8155; T3R.PLF – 8255 a 15T – 9355)

V Muzeu MHD se můžete těšit na:
- Vystoupení Pěveckého sboru DPP
- Slavnostní zahájení 25. sezóny Muzea MHD
- Zahájení provozu linky číslo 41
- Okružní jízdy tramvajemi Sluníčko (T4 – 5500) a Měsíček (T3 – 5602) a další doprovodný program. :-)

Ing. Milena Otáhalová

Den Vltavy 2017

Kdy: 26.3.2017, 10-15 hodin

Již potřetí Vševltavský spolek organizuje pro všechny zájemce Den Vltavy. Nejenom Pražané budou moci oslavit nadcházející příchod jara ve velkém stylu v neděli 20. března. Akce se bude konat na nejkrásnějším místě v Praze na Vltavě pod Karlovým mostem a na náplavce Na Františku.

V provozu bude zdarma přívoz Kazi i celá řada unikátních lodí!

Lidé zažijí plavbu na klasických výletních lodích, historickém dvoustěžníku, ale i na pravé benátské gondole.

Na nejstarší osobní lodi v Praze, na Salonní rychlolodi Nepomuk bude pro návštěvníky připravena útulná kavárna s bohatým doprovodným programem.

Nejenom Pražané se mohou těšit na nejrůznější aktivity s plavební, říční a vodní tématikou a nevšední zážitky.

Poznejte námořníky, vodáky, potápěče, loďaře a další členy spolku, kteří se s vámi jistě podělí o nejednu zajímavou historku ze života na Vltavě.

Jana Novotná

Pohádkový les na Barrandově

Kdy: 22.4.2017, 10-17 hodin

Pohádkový les pro všechny děti od dvou let. Máte rádi večerníčkovské pohádky? Chcete si hrát a dobře se pobavit? Vstupte alespoň na jeden den do pohádky za televizní obrazovku. Společnost Velká dobrodružství a MČ Praha 5 připravily na sobotu 22.4.2017 od 10-17 hodin speciální večerníčkovský pohádkový les.

Na dvoukilometrové trase na vás i vaše děti budou čekat pohádkové postavy z Krkonoš, panenka v sukýnce z máků, známí bratři nešikové v roláku, skřítkové z pařezové chaloupky, spolužáci z 3.B. a další oblíbené postavičky z pohádke. Děti budou u každého z nich muset plnit úkoly. Dokáží vylovit larvy z mraveniště a donést zrnka máku ke staré makovici? Pomůžou zatlouct popletům hřebík a najdou uplakané zlatovlasé víle penízky, které ztratila na louce?

Po splnění všech úkolů dostanou malí poutníci dárek z truhly u Stromu splněných přání.

Trasa pohádkového lesa začíná v Lamačově ulici a vstupné je zdarma.

Je možné si i předem udělat rezervaci (pak máte jistotu, že nebudete čekat frontu) - zde: http://www.veldo.cz/rezervace/index.php?id_akce=127

Přijít se dá i bez rezervace.

Ing. Milena Otáhalová

Muzeum pražského vodárenství

Kdy: 19.-19.3.2017, 9.30-16.30 hodin

U příležitosti Světového dne vody Muzeum pražského vodárenství v Podolské vodárně pořádá každoročně Dny otevřených dveří.

Světový den vody se každoročně slaví 22. března na základě vyhlášení Organizace spojených národů z roku 1992. Jeho cílem je pořádání osvětových akcí k podnícení zájmů veřejnosti a odpovědných institucí o ochranu a udržitelný rozvoj ve využívání vodních zdrojů.

Historie Muzea pražského vodárenství sahá až do roku 1952, kdy první návštěvníci zamířili do suterénních prostor v tehdejším sídle Pražských vodáren na Národní třídě. Do areálu vodárny v Podolí se přestěhovalo v roce 1996. O rok později byla expozice s výstavní plochou o rozloze 800 m2, s depozitáři a přednáškovým sálem slavnostně otevřena.

Muzeum nabízí skutečné skvosty – vodovodní potrubí z antického období, část hradního vodovodu z doby Rudolfa II. či model čerpacího soustrojí z rukou českého vynálezce Josefa Božka. Zároveň myslí i na současnost, například pro děti jsou připraveny interaktivní hry na moderních dotykových obrazovkách.

Ing. Milena Otáhalová

Den Vltavy 2017

Kdy: 26.3.2017, 10-15 hodin

V provozu bude zdarma přívoz Kazi i celá řada unikátních lodí!

Již potřetí Vševltavský spolek organizuje pro všechny zájemce Den Vltavy. Nejenom Pražané budou moci oslavit nadcházející příchod jara ve velkém stylu v neděli 20. března. Akce se bude konat na nejkrásnějším místě v Praze na Vltavě pod Karlovým mostem a na náplavce Na Františku.

Lidé zažijí plavbu na klasických výletních lodích, historickém dvoustěžníku, ale i na pravé benátské gondole.

Na nejstarší osobní lodi v Praze, na Salonní rychlolodi Nepomuk bude pro návštěvníky připravena útulná kavárna s bohatým doprovodným programem.

Poznejte námořníky, vodáky, potápěče, loďaře a další členy spolku, kteří se s vámi jistě podělí o nejednu zajímavou historku ze života na Vltavě.

Pavel Kulovaný

Český hydrometeorologický ústav - den otevřených dveří

Kdy: 25.3.2017, 9-14 hodin

Při příležitosti Světového dne vody (22. března) a Světového meteorologického dne (23. března) si zájemci mohou prohlédnout pracoviště v Praze-Komořanech, na Libuši i na ostatních pobočkách v ČR.

Český hydrometeorologický ústav, Na Šabatce 2050/17, Praha 4 - Komořany
pracoviště Libuš - Generála Šišky 942, Praha 4 - Libuš

Jana Novotná

Festival regionálních produktů "Novoměstský krajáč" na Novoměstské radnici

Kdy: 1.4.2017, 10-18 hodin

Na Novoměstské radnici se 1. dubna 2017 již po šesté koná festival regionálních produktů, na kterém se představí řemeslníci a výrobci potravin ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska.

Držitelé regionálních značek kvality do Prahy osobně přivezou originální výrobky, které vznikají s úctou k tradici i ohledem na požadavky moderní doby. Za každým se skrývá poutavý příběh, který v supermarketu nenajdete. Těšit se můžete i na bohatý doprovodný program.

Co všechno vás na Krajáči čeká?
regionální produkty
kreativní dílny
zajímavé přednášky
ukázky řemesel
tipy na výlety
doprovodný hudební program

Co můžete na jarním Krajáči zažít?
Setkáte se s lidmi, kteří se rozhodli žít jinak a své nápady přetvářejí v konkrétní produkty
Užijete si nabitý program a třeba si i něco užitečného naučíte
Získáte zajímavé tipy na výlety nebo dovolenou v našich regionech
Nakoupíte kvalitní výrobky s vazbou na konkrétní region

Jana Novotná

Oslavy Velikonoc v Počernickém Pivovaru

Kdy: 1.4.2017, od 14 hodin

Dolní Počernice jsou sice trochu mimo centrum Prahy, ale pivovar je součástí celého komplexu (pivovar, restaurace, pizérka, lázně, ubytování), který má své kouzlo a leží v krásném prostředí zámeckého parku s rybníkem. A určitě výlet sem stojí za to.

Oslavy Velikonoc v Počernickém Pivovaru - odpoledne pro děti i dospělé.

Akce pro veřejnost, rodiny s dětmi i bez nich, milovníky dobré hudby, tance, piva, vína a jídla.

Přeneste se do doby 30. a 40. let 20. století, naučíte se swingové tance, proběhne i soutěž o nejlepšího tanečníka. Celý odpolední program doprovodí swingová kapela Václava Marka a jeho Blue Star.

Program
- Pohádkové představení od 15 hod.
- Kreativní dílničky pro děti
- Burza pivních etiket a tácků
- Několik druhů Dolnopočernického piva a pochoutek k pivu
- Prohlídka pivovaru s ochutnávkou zdarma

Jiří Diviš

Novoměstská radnice - Festival delikátních chutí

Kdy: 25.302017, 10-18 hodin

Přijďte ochutnat tradiční i netradiční pokrmy z několika kontinentů a poznejte, jak chutná svět!

Jaké gurmánské zážitky můžete ochutnat? Poplujte na kávové vlně z celého světa, zahřejte se kuchyní žhavého Mexika …
Plné chutě ovoce z Ugandy
Pravé khmérské kari z Barmy
Exotické chutě Srí Lanky
Delikátní lahůdky z Tyrolska
a mnohem více.

Součástí festivalu budou i zajímavé projekce a vyprávění spojené s tématikou cestování (nejen) za jídlem.

Doprovodný program bude z dílny festivalu Země na talíři a Mňam TV.

Vstup zdarma

Ing. Milena Otáhalová

Noční výpravy přírodovědeckou expozicí Národního muzea

Kdy: 10.-11.3.2017

Kde: Nová budova Národního muzea, Praha 1, Vinohradská 1

Zažili jste někdy noc v africké savaně nebo v tropickém deštném lese? Jaké to je být po tmě v blízkosti lva, cítit za zády přítomnost orangutana nebo obrovské krajty? Jak to v muzeu vypadá, když se za posledním návštěvníkem zavřou dveře výstavních sálů a zhasnou všechna světla?

To můžete zažít během nočních komentovaných prohlídek přírodovědecké expozice Archa Noemova. Bez návalu návštěvníků, v přítmí a za zvuků navozujících atmosféru noční divočiny vám bude představen fascinující a rozmanitý svět obratlovců nezapomenutelným způsobem. Seznámíte se s nejzajímavějšími druhy zvířat, která obývají různá prostředí od horských vrcholů přes travnaté pláně až po hlubiny oceánů.

Kapacita prohlídky je omezená. Rezervace místa na akci nutná. Telefonické ani emailové rezervace nejsou možné – nutno rezervovat online (http://rezervace.archa.nm.cz/) na vybraný výše uvedený den a hodinu konání (tzn. 18.00 hod). Vyzvednutí a placení na pokladně v den konání. Rezervaci je možno provést nejdříve tři měsíce předem.

V případě, že kapacita nebude vyčerpána, bude možno zbývající vstupenky zakoupit i bez rezervace i v den konání (pouze do naplnění kapacity).

Ing. Milena Otáhalová

Trabant muzeum

Od 30.4.2016 je v Praze 5 (Motol) v Plzeňské ulici 215b muzeum Trabantů.

Muzeum je otevřeno od 1.5.2016 pro veřejnost denně od 9 do 17 hodin.

Přiďte se podívat a zavzpomínat na věci, které jsme si vozili z NDR nebo prohlédnout vystavená auta.

Návštěva je vhodná i pro děti, rozhodně se zde nebudou nudit.

Ing. Milena Otáhalová

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]