Zábava

Vaše příspěvky - období: prosinec 2017

Týden sportu zdarma

Kdy: 25.12. - 31.12.2017

V posledním kalendářním týdnu tohoto roku zdarma otevírá dveře řada pražských sportovišť. Využít můžete pestrou nabídku sportů od plavání, bruslení, lezení po spinning, squash, softball, florbal, tenis, jízdu na koni aj.

Praha sportovní připravuje v roce 2017 již podesáté projekt Týden sportu zdarma.

V případě některých sportovišť je vzhledem k jejich kapacitě vyžadována telefonická či online rezervace. Přístup zdarma rovněž není vždy po celou jejich vánoční otevírací dobu, ale jen ve vybraných dnech a hodinách.

Online rezervace na konkrétní dny je otevřena 48 hodin před začátkem sportovní aktivity. Možnost 1. rezervací bude tedy od 23.12. - na vybrané sportovní aktivity, které proběhnou 25.12.

POZOR - na některé akce berou rezervace telefonicky a je je možné udělat už nyní.

Některá sportoviště nejsou zdarma otevřena po celou dobu Týdne sportu zdarma, tudíž je dobré si ve vybraném areálu zarezervovat místo anebo se alespoň podívat na tento harmonogram. Největší počet lidí se každoročně vydává na plavecké bazény a zimní stadiony.

Ze sportů si tak návštěvníci mohou mimo jiné vyzkoušet například baseball, beachvolejbal a stolní tenis. Ze cvičení je na výběr z mnoha stylů, od spinningu, přes power jógu, pilates či taebo až po zumbu.

Registrace sportovišť bude možná na stránkách www.prahasportovni.eu

Jana Novotná

Skleník Fata Morgana za 1 Kč

Kdy: 24.12.2017

Vánoční výlet do (sub)tropů!

Skleník Fata Morgana můžete navštívit na Štědrý den 24.12. od 9:00 do 14:00 za symbolické vstupné ve výši 1 Kč.

Jana Novotná

Silvestrovská party 2017 na Bobové dráze

Kdy: 31.12.2017

Silvestrovské odpoledne, které bude plné soutěží a her pro děti společně s rodiči jako v minulých letech na parkovišti a přilehlé louce pod bobovou dráhou.

JÍZDY NA BOBOVÉ DRÁZE PRO RODINY S DĚTMI ZDARMA

Samotný rodič na bobu za 30 Kč, rodič s dítětem na bobu zdarma.

Svařáku bude dost, takže si ani rodiče nepřijdou zkrátka. Soutěže pro děti v průběhu celého silvestrovského odpoledne. SILVESTROVSKÉ OPÉKÁNÍ BUŘTŮ NA OHNI PRO DĚTI ZDARMA. Každá vyplněná soutěžní karta bude slosována. Vařit nemusíte, občerstvení zajistíme my. Silvestrovský podvečerní ohňostroj.

Každá vyplněná soutěžní karta bude slosována
1. místo: konzumace v restauraci na bobové dráze v hodnotě 900 Kč + 2x rodinná permanentka v celkové hodnotě 1.160 Kč
2. místo: konzumace v restauraci na bobové dráze v hodnotě 600 Kč + 1x rodinná permanentka v celkové hodnotě 580 Kč
3. místo: konzumace v restauraci na bobové dráze v hodnotě 300 Kč + permanentka na 6 jízd v hodnotě 370 Kč

ing.Jiřina Kratochvílová

Druhá adventní vycházka historickou Prahou za taji plynových lamp

Kdy: 20.12.2017

Začínáme v 18:00 hod. v Loretánské ulici naproti kasárnám hradní stráže. Zde nás očekává první osmiramenný kandelábr, kterým odstartujeme procházku s výkladem.

ing.Jiřina Kratochvílová

Světelná projekce na budovu Muzea Karla Zemana

Kdy: 19.12.2017, 17-19hodin

Okřídlené koně, baron létající na dělové kouli a mnohé další motivy ze slavného filmu Baron Prášil ukazuje unikátní světelná projekce na budově Muzea Karla Zemana v Praze.

Za pomocí současných technologií je možné přímo z Karlova mostu nahlédnout do kouzelného a fantastického světa klasické animace světoznámého československého režiséra Karla Zemana.

Projekce je volně přístupná a k vidění po západu slunce.

Pětiminutový umělecký sestřih filmových motivů jednoho z nejoblíbenějších snímků Karla Zemana shlédly z Karlova mostu již jednu neděli stovky příjemně překvapených zahraničních turistů i místních. Promítané motivy se odrážejí na hladině pražské Čertovky a vytvářejí romantickou vánoční atmosféru pro všechny cílené i náhodné kolemjdoucí.

Projekce je koncipována jako světlená práce s videem s respektem k tradiční klasické animaci Karla Zemana. Autoři se tak rozhodli nezvolit běžnou cestu videomappingu, ale citlivě reagují na původní Zemanovy postupy a pracují především s prostorem, ve kterém se projekce nachází. Cíleně nestaví diváka před připravené plátno, ale snaží se, aby plátno samo diváka náhodně oslovilo. Z toho důvodu se projekce realizuje v intimním uzavřeném prostoru doplněném nejdůležitějšími pražskými památkami, a ne v otevřeném náměstním prostoru.

Je realizována za odborné a technické podpory ateliéru Multimédií Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

Projekce jsou součástí pravidelného vánočního programu v Muzeu Karla Zemana. Spojit ji tak lze třeba s návštěvou kreativních výtvarných dílen, speciálních workshopů animace nebo s prohlídkou expozice muzea a vyfotografováním se unikátním fotorobotem. Termíny a informace o konkrétních akcích v muzeu najdete na www.muzeumkarlazemana.cz .

ing.Jiřina Kratochvílová

MuzeuM Market 2017 - Muzeum hl. m. Prahy na Florenci

Kdy: 2.12.2017, 9-18hodin

Pátý ročník akce MuzeuM Market. Letos Vás čeká nejen možnost udělat sobě a svým blízkým radost koupí dárku, ale prodej bude spojen i s charitativním rozměrem. Dále bude připraven i program pro děti ve formě pohádkových představení a výtvarných dílen.

V přednáškovém sále hlavní budovy Muzea se budou prodávat dárkové předměty. Sortiment bude tvořen výrobky z keramiky, přírodních materiálů, chybět nebudou šperky, ručně malované hedvábné šátky, háčkované ozdoby, sirupy a marmelády, sklo a mnoho dalšího.

Koupí darovaných předmětů od zaměstnanců MMP budou moci zájemci podpořit Domov Maxov.

Dopoledne se děti budou moci těšit na blok loutkových představení a od 14 hodin divadelní představení Vánoční hra – aneb loutková lidová hra s jesličkami, zpěvy a anděly. Děti si budou moci ve výtvarných dílnách vyrobit andělíčky z korálkových komponentů, tradiční vánoční tiskátka z přírodních materiálů a vánoční mexické dekorace.
Během dne vystoupí studenti z Gymnázia Na Vítězné pláni s vánočními písněmi.

Vstup je po celý den do Hlavní budovy muzea na Florenci zdarma.

Jana Novotná

Trabant muzeum

Od 30.4.2016 je v Praze 5 (Motol) v Plzeňské ulici 215b muzeum Trabantů.

Muzeum je otevřeno od 1.5.2016 pro veřejnost denně od 9 do 17 hodin.

Přiďte se podívat a zavzpomínat na věci, které jsme si vozili z NDR nebo prohlédnout vystavená auta.

Návštěva je vhodná i pro děti, rozhodně se zde nebudou nudit.

Ing. Milena Otáhalová

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]