Zábava

Vaše příspěvky - období: září 2016

Pozvánka na akci_Hravá Stromovka

Kdy: 2.10.2016, 10-16 hodin, prostor před Šlechtovou restaurací

Na děti čekají kreativní dílny, malování na obličej, kvízovka o sladkou odměnu, talent scéna a další zábava.

Ve 13 hodin se na podiu odehraje oblíbená pohádka "O Červené Karkulce" v netradičním podání.

Vstupné: zdarma / platí se pouze výtvarné dílny

Jana Novotná

Festival ptactva

Kdy: 1.-2.10.2016

První říjnový víkend je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva. Během něho organizují ornitologové z České společnosti ornitologické pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.

Udělejte si čas a pojďte s námi pozorovat ptáky do podzimní přírody!

Získáte mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně. Na mnoha místech organizátoři připravili ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Některé akce jsou navíc spojené i s prohlídkou záchranných stanic pro handicapované živočichy a s vypouštěním jejich vyléčených ptačích pacientů zpět do přírody. Pro děti bývají nachystané různé hry a kvízy s ...ptačí a ekologickou

Praha - Trója
Sraz v sobotu 1.10. v 8:00 na zastávce Podhoří. Půjdeme podél řeky k Císařskému ostrovu a pak až do Stromovky. Akci zakončíme u Výstaviště Holešovice. Předpokládaný konec do 12:00. S sebou dalekohled. Uvidíte ptáky vody a jejího okolí a ptáky parků. Pro děti budou připraveny soutěže. Z tohoto důvodu a z důvodu tisku dalších materiálů prosím, abyste se na akci přihlásili e-mailem na adresu filip.starosta@seznam.cz . Nezapomeňte napsat, kolik vás bude (dospělí + děti) a do předmětu napište Akce ptáci. Děkuji a těším se na Vás. Vede: Filip Starosta

Za pozorováním ptáků se o tomto víkendu vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě. Festival ptactva je totiž úspěšnou kampaní mezinárodního sdružení na ochranu ptáků a jejich biotopů BirdLife International. Česká společnost ornitologická se jako národní partner BirdLife International přidala k pravidelnému pořádání Festivalu v roce 1994.

Během vycházek zaznamenávají ornitologové u nás i v ostatních zemích data o celkovém počtu pozorovaných druhů a jedinců ptáků, nejčastěji pozorovaných druzích, vzácných druzích apod. Data ještě na konci víkendu jednotlivé země zpracují, vyhodnotí a pošlou evropskému koordinátorovi, kterým je letos švýcarský partner BirdLife International BirdLife Switzerland. Výsledky letošního Festivalu si budete moci přečíst na webu ČSO.

Ing. Věra Šimková

Pohádkový Žofín

Kdy: 22.10.2016, 15-18.30 hodin

Pohádkový Palác Žofín otevře své dveře všem princeznám, čarodějům, zombie a dalším příšerkám v sobotu 22. října 2016 od 15 hodin.

Říše plná pohádkových bytostí nabídne spoustu zábavy a děti si užijí pohádkové dobrodružství po Slovanském ostrově.

V rámci bohatého programu se mohou návštěvníci těšit na Jaroslava Uhlíře, pásma písniček, výrobu skleněných lucerniček, malování na obličej, pohádkovou kuchyni, čertovskou školu či pohádkovou stezku po ostrově.

Vstup na akci je zdarma! A každý, kdo přijde v pohádkovém kostýmu, obdrží dárek!

Ing. Milena Otáhalová

Exkurze do 3 ovocných sadů Vokovice

Kdy: 5.10.2016, 16.30 - 18.30 hodin

Exkurze do Vokovických sadů:

sad na Červeném vrchu

Vokovická třešňovka

sad Na Krutci - zde teď dozrávají jablka, která bude možné si natrhat

Pojďte navštívit neznámé pražské sady. Seznámíte se s přírodovědně hodnotnými místy, kam je možné si dojít natrhat čerstvé ovoce. Zaměříme se na důležitost sadů a jejich význam. Přiblížíme si též příkladné postupy jejich obnovy.

Účast je zdarma. Omezená kapacita na 30 účastníků. Do 30.9. je nutno si rezervovat místo.

Ing. Milena Otáhalová

Švandovo divadlo - Den otevřených dveří

Kdy: 14.9.2016

Švandovo divadlo slaví! A má k tomu hned tři významné důvody: zahájení nové divadelní sezóny, 135. narozeniny a Den otevřených dveří. Letos uplyne 135 let od doby, kdy se zde konalo první představení a kdy do hlediště usedli první diváci. Toto jubileum se stalo inspirací i pro tradiční Den otevřených dveří.

Na jevišti i mimo ně si i ke svému překvapení dají dosti bláznivé dostaveníčko postavy nejrůznějších charakterů a dob. A tak se může stát, že Misantropa v jeho veršovaných litaniích možná vyruší gangster Johnny Glendenning, Popeláři si budou muset poradit s podivným odpadem v Betonové zahradě a Baal ze hry Bertolta Brechta zkusí svůj šarm i na Adinu Mandlovou, právě propuštěnou z Pankráce.

VSTUP JE ZDARMA!

Na co se můžete těšit? Na tradiční nezapomenutelné prohlídky divadla pod vedením členů našeho hereckého souboru, zábavné i poučné zároveň; na postavy z našich inscenací, které se potkají na nezvyklých místech a v neočekávaných situacích jak na jevišti, tak v prostorách divadla; na ukázky z repertoáru našich stálých hostů, Hereckého studia Švandova divadla; a v neposlední řadě na soutěže a slevové akce na vstupenky, které jistě přijdou vhod.

Dopolední prohlídky (9:00 -10:00 začátek v každou celou hodinu) jsou rezervovány pro školy (v případě zájmu volejte 257 321 334).

Prohlídka v 11:00 a 12:00 je určena pro neslyšící za doprovodu tlumočníka do znakové řeči (v případě zájmu pošlete e-mail obchodni@svandovodivadlo.cz).

Odpolední prohlídky (15:00 – 18:00 začátek v každou celou hodinu) budou pro veřejnost bez nutnosti rezervace.
A kdo nestihne přijít osobně, může se prohlídky zúčastnit on-line; přímý přenos na Facebooku Švandova divadla začne v 16.00.

Jana Novotná

"Tatrování" ve Zbirohu

Kdy: 3.9.2016

Šestý ročník volby nejkrásnější hasičské tatrovky.

Do soutěže je letos již nyní přihlášeno přes padesát tatrováckých účastnic, bude tedy z čeho vybírat. Miss Tatra 2016 i další doprovodné kategorie budou vyhlášeny v 15.30 hodin. O tom, která tatrovka titul získá, rozhodne nejen odborná porota, ale především všichni, kteří na šestý ročník Zbirožského hasičského tatrování zavítají.

Posádky vozidel se v průběhu dne utkají již popáté na neoficiálním Mistrovství republiky ve výměně předního kola na vozidle Tatra 815. Loni to ti nejlepší, Jaroslav Urbánek a Michal Špaček z HZS Královéhradeckého kraje, zvládli za necelých pět minut.

K vidění bude nejnovější přírůstek expozice – obrněný trans- portér (OT 64) a sací bagr, a dále vystoupení malých hasičů z Němčovic.

Na ploše o rozloze 4000 m2 čeká na hasičské nadšence více než 130 exponátů historické hasičské techniky, od koňských potahových stříkaček, přes parní stříkačku až po hasičský tank a letadlo k hašení lesních požárů, z nichž nejstarší pochází už z první poloviny 18. století. Návštěvníci mohou zavítat i do plně vybaveného krytu, určeného pro nouzové ukrytí obyvatel, a také do zařízeného podzemního velitelsko-štábního pracoviště v rámci unikátní expozice ochrany obyvatelstva. To, jak vypadá po požáru běžná domácnost, je k vidění v expozici zjišťování příčin vzniku požárů.

Atmosféru zpříjemní živé hudební vystoupení kapely Bonton Band a dětské rockové kapely Rocksana. Děti si o ceny zasoutěží v „hasičských disciplínách“, připraveny jsou nejrůznější ukázky. Vstup je volný a parkování zajištěno přímo v areálu.

Expozice požární ochrany HZS ČR se nachází v areálu nedaleko zbirožského zámku. Adresa: Pod Parkem 662, Zbiroh-Švabín, Loc: 49°51‘29.34“N 13°45‘7.911“E.

Antonín Trajer

Pohádkový les v Prokopském údolí

Kdy: 10. 9. 2016, 11 - 18 hodin.

Začátek Pohádkového lesa bude probíhat na inline stezce za Galerií Butovice. Zde bude také připraven bohatý program po celý den.

Letošní ročník povede trasou dlouhou necelé dva kilometry v přilehlém Prokopském údolí. Tam budou děti čekat pohádková stanoviště, kde budou plnit zábavné úkoly.

Na všechny účastníky, kteří projdou minimálně 5 stanovišť, pak v cíli bude čekat odměna v podobě dárkové taštičky s drobnými hračkami a sladkostmi.

Na trase se děti setkají s Rákosníčkem, Vodníkem, Šmoulinkou, Rumcajsem, Karkulkou, Ferdou mravencem a s dalšími pohádkovými bytostmi.

Vstupné 80 Kč.

Ing. Milena Otáhalová

Ochutnej Vietnam - Holešovická tržnice

Kdy: 17.9.2016, 10-21 hodin, hala č.13

Ochutnej Vietnam letos již potřetí! Opět se hlásíme o vaši pozornost a rádi bychom vás tímto pozvali na náš festival vietnamského jídla a kultury, který tentokrát proběhne 17. září!

Restovaná kočka, grilovaný pes, dušený had nebo marinovaný křeček – všechno tohle na letošním festivalu neochutnáte. Těšit se ale můžete na oblíbené letní závitky, polévku ph?, bún bo nam b?, ale také na řadu dalších delikates pravé vietnamské kuchyně.

Chceme, aby si naši návštěvníci tento ročník opravdu užili, proto jsme také kromě pestré nabídky pokrmů a bohatého doprovodného programu zapracovali na větším pohod...lí. Rozšířili jsme pro vás prostory a rozdělili vstupenky na několik časových bloků, díky kterým se předejde nepříjemným tlačenicím. Vstupenky bude možné zakoupit prostřednictvím portálu smsticket od 1. září - viz. https://www.smsticket.cz/vstupenky/7474-ochutnej-vietnam-2016

Vstupenky bude možné zakoupit prostřednictvím portálu smsticket od 1. září - viz. https://www.smsticket.cz/vstupenky/7474-ochutnej-vietnam-2016

Jana Novotná

Za zvířátky do Kunratického lesa

Kdy: 7.9.2016, 9-16 hodin

Zpříjemněte dětem začátek školního roku a ve středu 7. září vyrazte spolu s nimi na návštěvu do lesní říše. Za zvířátky do Kunratického lesa vás zveme spolu s městskou částí Praha 4, která akci pro děti z pražských škol připravila.

Po stezce vinoucí se kolem rybníka Labuť vás provedou živí zástupci lesní zvěře. Spolu s nimi vystoupáte až do oblak na křídlech velkolepých lesních dravců, střemhlav se zanoříte pod vodní hladinu, kde rejdí vodní savci, i do nočního lesa křižovaného netopýry, ježky či sovími strážci, proniknete do hierarchie stád velkých sudokopytníků i do poselství, jaká ptačí pěvci vkládají do svých trylků.

Mateřské a základní školy se vzhledem k omezené kapacitě objednávají předem na čísle 261 192 264 nebo 606 602 773 či e-mailem na eva.simkova@praha4.cz.

V odpoledních hodinách je akce volně přístupná pro veřejnost.

Ing. Milena Otáhalová

Divadlo Na Fidlovačce - novinky sezony 2016/2017

První premiérou nové sezóny bude 15.9. 2016 komedie FAMÍLIE v režii Juraje Herze.
O týden později 22.9. 2016 se na Komorní Fidlovačce odehraje premiéra detektivní komedie UMĚNÍ VRAŽDY v režii Mikoláše Tyce.
Vstupenky si můžete rezervovat v pokladně divadla tel. 241 404 040, pokladna@fidlovacka.cz nebo na tel. 261 215 721, prokopova@fidlovacka.cz (obchodní oddělení).

Pro školy, domy a kluby seniorů i jednotlivé zájemce máme opět připravená dopolední představení od 10,30 hodin, za jednotné vstupné 170,- Kč (pedagogický doprovod zdarma).

Nově pro Vás připravujeme možnost zajištění zvýhodněné dopravy autobusem (od 40 osob) na odpolední a večerní představení.
Pro bližší informace prosím kontaktujte obchodní oddělení – Marcela Prokopová, prokopova@fidlovacka.cz, tel. 261 215 721.

Jako člen Klubu přátel DNF můžete využívat výhodnější vstupné, budete zváni na setkání s hereckým souborem a budete vždy mezi prvními, kteří budou moci shlédnout nová představení. Klubovou kartu získáte v pokladně divadla.

Během léta bude pokladna divadla fungovat v prázdninovém režimu, od 28. 8. do 2. 9. je otevřena 12,00-18,00 hodin, od 5. 9. bude pokladna otevřena v normálním provozu po-pá 10,00 do 19,30 hodin, v sobotu 14,00 – 18,00 hodin.
Vstupenky můžete během letních prázdnin zakoupit v obchodním oddělení (9,00 – 17,00 hodin, personální vchod).

Předprodej vstupenek na září a říjen je v plném proudu, v pátek 10.9. ve 12,00 hodin začíná předprodej na listopadová představení.

Pavel Kulovaný

Korunovační slavnosti

Kdy: 3.-4.9.2016

Korunovační slavnosti v Praze jsou souborem aktivit, pořádaných Univerzitou Karlovou a Magistrátem hl. m. Prahy, doprovázejících vědecký projekt „Korunovace Karla IV. českým králem“.

Nádherná slavnost, při níž se stal českým králem Karel Lucemburský a královnou Blanka z Valois, se konala 2. září 1347 v románské Spytihněvově bazilice sv. Víta na Pražském hradě a celebroval ji první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic. Termín korunovačních slavnostní byl tedy záměrně vybrán s ohledem na historické datum konání korunovace.

Zamýšlený projekt rekonstrukce korunovace v roce 2016 bude rozšířen o pouť Karla Lucemburského, v té době římsko-německého krále, na Vyšehrad, aby se zde zúčastnil církevních obřadů v předvečer korunovace. Z Vyšehradu pak vyjde slavnostní procesí (průvod) osvětlené loučemi, jaké v Praze dosud nebylo, historickým centrem Prahy po tzv. Královské cestě až na Pražský hrad. Loučový průvod by měl být ukončen vstupem Karla IV. do katedrály sv. Víta na večerní pobožnost – nešpory.

Druhý den (v odpoledních hodinách) se uskuteční obřady korunovace, které budou součástí mše svaté (bohoslužba slova). Po korunovaci českého krále a královny vyjde korunovační průvod z Pražského hradu na Staré Město a Staroměstské náměstí, kde se odehrají velkolepé oslavy.

Jana Novotná

Opera Dvě vdovy v Šárce

Kdy: 3.9.2016

Opera v Šárce letos ve znamení legendárních Dvou vdov

V sobotu 3. září se od 14 hodin v šáreckém přírodním amfiteátru odehraje tradiční představení pod širým nebem. Letos se nám představí opera Dvě vdovy skladatele Bedřicha Smetany.

Vstup na představení je zdarma.

Ing. Milena Otáhalová

Přednáška o nauce „velké dokonalosti“ – dzogčhenu

Kdy: 12.8.2016, 16.00 hodin

Kde: Průmyslový palác, Výstaviště Praha Holešovice,170 00 Praha 7

Světově proslulá osobnost Čhögjal Namkhai Norbu bude zdarma přednášet pro širokou českou veřejnost nauku „velké dokonalosti“ – dzogčhenu. Workshop bude doprovázen kulturními akcemi jako např. radostné tance Khaita a Tanec vadžry.V rámci semináře rinpoche uvede zájemce do Přímého stavu poznání neboli osvícení.

Tibetský mistr ČhögjalNamkhaiNorbu se do Prahy se vrací po 14i letech! Akce je plně otevřena veřejnosti, vstupné je dobrovolné.

Pro velký zájem je však doporučeno se na akci přes internet předem registrovat.www.dzogchen.cz

Ing. Milena Otáhalová

Den pro rodinu

Kdy: 13.8.2016

Ovocný trh - pochod pro rodinu - 14.00 - 15.00 - přes Staroměstské náměstí, Kaprovu ulici, Karlův most na Kampu.

Kampa - odpoledne pro rodiny - 15.00 - 19.00 - koncert pro větší, pohádka pro menší, cukrová vata pro všechny, soutěže pro děti pod dohledem maskotů, malování na obličej pro kluky i holčičky, skákací hrady na vypuštění adrenalinu.

Ing. Jiří Tomášek

Trabant muzeum

Od 30.4.2016 je v Praze 5 (Motol) v Plzeňské ulici 215b muzeum Trabantů.

Muzeum je otevřeno od 1.5.2016 pro veřejnost denně od 9 do 17 hodin.

Přiďte se podívat a zavzpomínat na věci, které jsme si vozili z NDR nebo prohlédnout vystavená auta.

Návštěva je vhodná i pro děti, rozhodně se zde nebudou nudit.

Ing. Milena Otáhalová

Překvapení v ZOO Praha

23. dubna 2016 po poledni nečekaně porodila samice gorily nížinné Shinda své první mládě. O zázraku lze v tomto případě hovořit z několika důvodů. první mládě.

Shindě bude brzy již pětadvacet let, a když v roce 2001 přišla z Austrálie, měla pod kůží implantované tělísko s hormonální antikoncepcí. Její neschopnost mít potomky byla připisována právě tělísku, jehož účinky trvaly oproti předpokladům o několik let déle. Shinda sice v minulosti několikrát zabřezla, ale opakovaně potratila, a vzhledem k nepravidelným cyklům jí byla nasazována hormonální léčba antikoncepcí.

Shinda je na své první mládě náležitě hrdá a roli matky ihned přivykla. Zdá se, že její potomek bude také v mnoha ohledech po ní - již nyní je to velký jedlík.

Pavilon goril je nadále pro veřejnost otevřený.

Pavel Kulovaný

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]