Zábava

Vaše příspěvky - období: srpen 2016

Pohádkový les v Prokopském údolí

Kdy: 10. 9. 2016, 11 - 18 hodin.

Začátek Pohádkového lesa bude probíhat na inline stezce za Galerií Butovice. Zde bude také připraven bohatý program po celý den.

Letošní ročník povede trasou dlouhou necelé dva kilometry v přilehlém Prokopském údolí. Tam budou děti čekat pohádková stanoviště, kde budou plnit zábavné úkoly.

Na všechny účastníky, kteří projdou minimálně 5 stanovišť, pak v cíli bude čekat odměna v podobě dárkové taštičky s drobnými hračkami a sladkostmi.

Na trase se děti setkají s Rákosníčkem, Vodníkem, Šmoulinkou, Rumcajsem, Karkulkou, Ferdou mravencem a s dalšími pohádkovými bytostmi.

Vstupné 80 Kč.

Ing. Milena Otáhalová

Ochutnej Vietnam - Holešovická tržnice

Kdy: 17.9.2016, 10-21 hodin, hala č.13

Ochutnej Vietnam letos již potřetí! Opět se hlásíme o vaši pozornost a rádi bychom vás tímto pozvali na náš festival vietnamského jídla a kultury, který tentokrát proběhne 17. září!

Restovaná kočka, grilovaný pes, dušený had nebo marinovaný křeček – všechno tohle na letošním festivalu neochutnáte. Těšit se ale můžete na oblíbené letní závitky, polévku ph?, bún bo nam b?, ale také na řadu dalších delikates pravé vietnamské kuchyně.

Chceme, aby si naši návštěvníci tento ročník opravdu užili, proto jsme také kromě pestré nabídky pokrmů a bohatého doprovodného programu zapracovali na větším pohod...lí. Rozšířili jsme pro vás prostory a rozdělili vstupenky na několik časových bloků, díky kterým se předejde nepříjemným tlačenicím. Vstupenky bude možné zakoupit prostřednictvím portálu smsticket od 1. září - viz. https://www.smsticket.cz/vstupenky/7474-ochutnej-vietnam-2016

Vstupenky bude možné zakoupit prostřednictvím portálu smsticket od 1. září - viz. https://www.smsticket.cz/vstupenky/7474-ochutnej-vietnam-2016

Jana Novotná

Za zvířátky do Kunratického lesa

Kdy: 7.9.2016, 9-16 hodin

Zpříjemněte dětem začátek školního roku a ve středu 7. září vyrazte spolu s nimi na návštěvu do lesní říše. Za zvířátky do Kunratického lesa vás zveme spolu s městskou částí Praha 4, která akci pro děti z pražských škol připravila.

Po stezce vinoucí se kolem rybníka Labuť vás provedou živí zástupci lesní zvěře. Spolu s nimi vystoupáte až do oblak na křídlech velkolepých lesních dravců, střemhlav se zanoříte pod vodní hladinu, kde rejdí vodní savci, i do nočního lesa křižovaného netopýry, ježky či sovími strážci, proniknete do hierarchie stád velkých sudokopytníků i do poselství, jaká ptačí pěvci vkládají do svých trylků.

Mateřské a základní školy se vzhledem k omezené kapacitě objednávají předem na čísle 261 192 264 nebo 606 602 773 či e-mailem na eva.simkova@praha4.cz.

V odpoledních hodinách je akce volně přístupná pro veřejnost.

Ing. Milena Otáhalová

Rio v Praze na Smíchovské náplavce

Kdy: 8.-19.8.2016

Sportovně kulturní akce na Smíchovské náplavce. Můžete tak sledovat od 8. do 19. srpna skvělé výkony českých sportovců na velkoplošné obrazovce.

Kromě atmosféry brazilské pláže se můžete těšit také na spoustu koncertů, například vystoupí YOYOBAND, Laura a její tygří, Ivan Hlas nebo třeba Viktor Dyk. A když Rio 2016, tak se vším všudy - sporty dostanou prostor i na náplavce, budete si je moct vyzkoušet na vlastní kůži! A to pod dohledem významných českých sportovců.

Desetidenní akce nabízí jednoduchou kombinaci: fandit, sportovat, bavit se. Na velkoplošné obrazovce poběží přenosy z Ria, které přijdou spolukomentovat sportovní osobnosti.

Sportovní kluby z Prahy nabídnou ukázky svých aktivit, představí se staronové olympijské sporty ragby a golf, k tomu se přidají soutěže, koncerty a skvělý program.

Ing. Jiří Tomášek

Korunovační slavnosti

Kdy: 3.-4.9.2016

Korunovační slavnosti v Praze jsou souborem aktivit, pořádaných Univerzitou Karlovou a Magistrátem hl. m. Prahy, doprovázejících vědecký projekt „Korunovace Karla IV. českým králem“.

Nádherná slavnost, při níž se stal českým králem Karel Lucemburský a královnou Blanka z Valois, se konala 2. září 1347 v románské Spytihněvově bazilice sv. Víta na Pražském hradě a celebroval ji první pražský arcibiskup Arnošt z Pardubic. Termín korunovačních slavnostní byl tedy záměrně vybrán s ohledem na historické datum konání korunovace.

Zamýšlený projekt rekonstrukce korunovace v roce 2016 bude rozšířen o pouť Karla Lucemburského, v té době římsko-německého krále, na Vyšehrad, aby se zde zúčastnil církevních obřadů v předvečer korunovace. Z Vyšehradu pak vyjde slavnostní procesí (průvod) osvětlené loučemi, jaké v Praze dosud nebylo, historickým centrem Prahy po tzv. Královské cestě až na Pražský hrad. Loučový průvod by měl být ukončen vstupem Karla IV. do katedrály sv. Víta na večerní pobožnost – nešpory.

Druhý den (v odpoledních hodinách) se uskuteční obřady korunovace, které budou součástí mše svaté (bohoslužba slova). Po korunovaci českého krále a královny vyjde korunovační průvod z Pražského hradu na Staré Město a Staroměstské náměstí, kde se odehrají velkolepé oslavy.

Jana Novotná

Opera Dvě vdovy v Šárce

Kdy: 3.9.2016

Opera v Šárce letos ve znamení legendárních Dvou vdov

V sobotu 3. září se od 14 hodin v šáreckém přírodním amfiteátru odehraje tradiční představení pod širým nebem. Letos se nám představí opera Dvě vdovy skladatele Bedřicha Smetany.

Vstup na představení je zdarma.

Ing. Milena Otáhalová

Křížem krážem pražskými sady – Vokovice

Kdy: 21.8.2016, 14.30 hodin

Kde: autobusový terminál u metra A – Nádraží Veleslavín

Seznámíte se místy, kde si můžete dojít natrhat čerstvé ovoce a dozvíte se i zajímavosti z historie sadů. Vycházka se tentokrát uskuteční do neznámých pražských sadů ve Vokovicích na Praze 6.

Vydáme se do Vokovické třešňovky, Sadu na Červeném vrchu a sadu v lokalitě Na Krutci.

Jana Novotná

Přednáška o nauce „velké dokonalosti“ – dzogčhenu

Kdy: 12.8.2016, 16.00 hodin

Kde: Průmyslový palác, Výstaviště Praha Holešovice,170 00 Praha 7

Světově proslulá osobnost Čhögjal Namkhai Norbu bude zdarma přednášet pro širokou českou veřejnost nauku „velké dokonalosti“ – dzogčhenu. Workshop bude doprovázen kulturními akcemi jako např. radostné tance Khaita a Tanec vadžry.V rámci semináře rinpoche uvede zájemce do Přímého stavu poznání neboli osvícení.

Tibetský mistr ČhögjalNamkhaiNorbu se do Prahy se vrací po 14i letech! Akce je plně otevřena veřejnosti, vstupné je dobrovolné.

Pro velký zájem je však doporučeno se na akci přes internet předem registrovat.www.dzogchen.cz

Ing. Milena Otáhalová

Barevná devítka

Kdy: 27.8.2016, 14-22 hodin

Multikulturní festival plný vůní, chutí, barev a rytmů. Poslední srpnovou sobotu se park Podviní ve Vysočanech opět zaplní cizokrajnými kulturami.

Můžete zde takřka procestovat celý svět za jediné odpoledne. Známější i méně známé kultury poznáte pomocí hudby, tance, workshopů, rukodělných výrobků a v neposlední řadě můžete ochutnat jídlo a pití ze všech koutů světa.

Festival prezentuje národnostní menšiny, které u nás žijí, a se kterými se tu běžně potkáváme.

V areálu festivalu budou servírovány pochoutky ze všech koutů světa. Letos si návštěvníci pochutnají na delikatesách z celkem 22 zemí včetně Angoly, Gruzie, Brazílie, Peru, Španělska, Francie, Japonska, Arménie, Rumunska nebo třeba Konga a Pákistánu. Připravené budou také vína z J.A.R., Moldávie, Rumunska nebo Peru. U arménského stánku zavoní grilované maso, Brazilci nabídnou třeba i sladkosti, Pákistán servíruje výborné pokrmy založené především na rýži, u norského stánku si veřejnost pochutná na rybách a mořských plodech, Mexiko představí třeba své tradiční fazolové směsi a další mexické speciality a národní kuchyně z Konga překvapí svou různorodostí. K ochutnání bude i čaj a káva, včetně té připravené v džezvě

Populární je také etnotržiště, kde festivaloví návštěvníci seženou suvenýry z celého světa. Letos na Barevné devítce pořídí například rukodělné výrobky z Afriky, tradiční, ručně vyšívané, látky a koberce z Pákistánu, šafránové výrobky z Íránu nebo arabskou kávu a olivovo-vavřínová mýdla ze Sýrie.

Na akci bude velké množství uměleckých dílen, do kterých se mohou velcí i malí návštěvníci zapojit. Malování na tradiční vietnamské klobouky, kaligrafie, skládání origami, psaní na súdánské hliněné tabulky nebo malování hennou a pletení afrických copánků. Například to vše bude možné vyzkoušet. Kromě toho nabídne Barevná devítka i pravé thajské masáže.

Vstup zdarma

Ing. Jiří Tomášek

Den pro rodinu

Kdy: 13.8.2016

Ovocný trh - pochod pro rodinu - 14.00 - 15.00 - přes Staroměstské náměstí, Kaprovu ulici, Karlův most na Kampu.

Kampa - odpoledne pro rodiny - 15.00 - 19.00 - koncert pro větší, pohádka pro menší, cukrová vata pro všechny, soutěže pro děti pod dohledem maskotů, malování na obličej pro kluky i holčičky, skákací hrady na vypuštění adrenalinu.

Ing. Jiří Tomášek

Pražský mír

Kdy: 20.8.2016, 9-16 hodin

Kde: Na Parukářce, Praha 3

Vzpomínka na historické události roku 1866, které se dotkly i Žižkova. Smlouva Pražský mír právě před 150 lety ukončila prusko-rakouskou válku.

Císař František Josef I. právě v tomto období nařídil v zájmu růstu města zbourání městských hradeb. Žižkov v té době ještě fakticky neexistoval, na území mezi Olšanskou ulicí a tehdejší Vídeňskou silnicí, dnešní ulicí Seifertovou a Husitskou, ale právě tehdy začal vznikat. Během prusko-rakouské války se strategickým místem stal i vrch Vítkov, odkud obyvatelé sledovali, zda se již Prusové blíží k Praze.

Nahlédněte na chvíli do vzdálené historie prostřednictvím dobového vojenského ležení pruské a rakouské armády. Uvidíte ukázky výcviku a boje obou armád.

Program vyvrcholí slavnostním pochodem "královskou cestou" od Prašné brány k vojenskému kostelu sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech.

Jana Novotná

Slide festival

Kdy: 8.8. - 14.8.2016

Centrální park - areál Polis XIII (Halda)

Jde o festival s obří vodní nafukovací skluzavkou (waterslide), na které vás čeká plno zábavy a adrenalinu.

Water slide akce se pravidelně konají třeba v San Franciscu nebo na Novém Zélandu. Nyní tato atrakce přichází do Prahy. Kromě skluzavky, která je 50 metrů dlouhá a je široká natolik, že ji můžeš sjet společně s dalšími dvěma kamarády zároveň, si přijďte vyzkoušet také bodyzorbing.

Připraven je také víkendový program s hudebním doprovodem vybraných pražských DJs, včetně sobotní noční afterpárty v podobě silent disca přímo u skluzavky! K dispozici budou i stánky s občerstvením.

Vstup volný, jízdné bude placené.

Pořadatelem akce je Lemons brand, s.r.o., lemon@lemonsbrand.cz , tel. 722 915 144, martin-charvat@email.cz, tel. 603 417 941.

Ing. Milena Otáhalová

Noc na Karlštejně - nádvoří Libeňského zámku

Kdy: 12.8.2016, od 20hodin

Populární muzikál z dílny hitmakera Karla Svobody zpříjemní srpnovou noc na nádvoří Libeňského zámku.

Vystoupí Poberounský divadelní soubor s muzikálem Noc na Karlštejně za doprovodu profesionálních herců a zpěváků.

Představení se uskuteční v rámci oslav 700. výročí narození Karla IV. a připomene tuto mimořádnou osobnost českých i evropských dějin. V roli císaře Karla se divákům představí filmový a divadelní herec Václav Vydra, diváci se také mohou těšit na další známé tváře — Pavla Vítka, Jana Rosáka, Míšu Noskovou, Petra Jančaříka a řadu dalších. Mezi účinkujícími budou i šermíři a metači ohně, scénu oživí živá zvířata.

Vstupné na představení činí 100 Kč — senioři zaplatí polovinu. Vstupenky je možné rezervovat na čísle 606 613 390 nebo na e-mailu: vladislava.wildtova@praha8.cz.

Městská část Praha 8 připomíná 700. výročí narození císaře a krále Karla IV.

Jana Novotná

Trabant muzeum

Od 30.4.2016 je v Praze 5 (Motol) v Plzeňské ulici 215b muzeum Trabantů.

Muzeum je otevřeno od 1.5.2016 pro veřejnost denně od 9 do 17 hodin.

Přiďte se podívat a zavzpomínat na věci, které jsme si vozili z NDR nebo prohlédnout vystavená auta.

Návštěva je vhodná i pro děti, rozhodně se zde nebudou nudit.

Ing. Milena Otáhalová

Překvapení v ZOO Praha

23. dubna 2016 po poledni nečekaně porodila samice gorily nížinné Shinda své první mládě. O zázraku lze v tomto případě hovořit z několika důvodů. první mládě.

Shindě bude brzy již pětadvacet let, a když v roce 2001 přišla z Austrálie, měla pod kůží implantované tělísko s hormonální antikoncepcí. Její neschopnost mít potomky byla připisována právě tělísku, jehož účinky trvaly oproti předpokladům o několik let déle. Shinda sice v minulosti několikrát zabřezla, ale opakovaně potratila, a vzhledem k nepravidelným cyklům jí byla nasazována hormonální léčba antikoncepcí.

Shinda je na své první mládě náležitě hrdá a roli matky ihned přivykla. Zdá se, že její potomek bude také v mnoha ohledech po ní - již nyní je to velký jedlík.

Pavilon goril je nadále pro veřejnost otevřený.

Pavel Kulovaný

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]