Zábava

Vaše příspěvky - období: duben 2016

Vstupenka za 1 Kč do ABC nebo ROKOKA

Každý měsíc vybereme dvě nejčastější jména z kalendáře a nositelé těchto jmen mají u nás jednu vstupenku na představení v daném měsíci zdarma*.

V dubnu to budou ANETA a VLADIMÍR.

Jmenujete se stejně? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Dostanete od nás vstupenku za 1 Kč na naše představení v dubnu! Stačí přijít na pokladnu a ukázat občanku!

*Nevztahuje se na tituly Vím, že víš, že vím..., Shirley Valentine, Pan Kaplan má třídu rád, Listopad, Kancl, Hráči, Bedřich Smetana: The Greatest Hits, Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, Oddací list a na veškeré pronájmy a hostující představení.

Ing. Milena Otáhalová

Novinky v ZOO Praha

Ve středu 20. ledna se narodilo mládě mravenečníka velkého, jednoho z nejbizarnějších savců na Zemi. Pro Zoo Praha je to první mládě mravenečníka narozené v historii zdejšího chovu. Pyšnými rodiči jsou samice Ella a samec Hannibal, kteří do zoo přišli v létě 2014.

Ella, přestože je prvorodičkou, se o své mládě velmi vzorně stará a v případě pocitu ohrožení jej aktivně brání. Malý mravenečník momentálně váží už přes dva kilogramy a daří se mu dobře. Návštěvníci pražské zoo ho mohou zahlédnout od pátku 5. února v expozici mravenečníků velkých, která je umístěna v blízkosti pelikánů u bývalého pavilonu velkých savců.

Matka s mládětem zatím tráví většinu času v porodním boxu, který ještě nějakou dobu zůstane zakrytý. Lze je zahlédnout, když Ella přejde do vedlejší expozice, kde kolem poledne dostává krmení. Mravenečníci velcí přišli do Zoo Praha v 50. letech, ale nikdy se je zde nepodařilo odchovat. Letošní narozené mládě je proto velkým úspěchem a sami chovatelé mají z jeho narození upřímnou radost.

Jana Novotná

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]