Zábava

Vaše příspěvky - období: říjen 2016

Muzeum Grévin (voskové figury) - akce pro učitele a pedagogické pracovníky

Kdy: 15.-16.10.2016, 10-19 hodin

VSTUP DO MUZEA ZA MIMOŘÁDNOU CENU 50 Kč

Nabídka platí pro učitele, pedagogické pracovníky a jejich rodinné příslušníky

Slevu je možné využít maximálně pro 4 osoby, děti do 6 let mají vstup zdarma

Na pokladně muzea se učitelé prokáží razítkem nebo potvrzením školy, ve které učí

Ing. Milena Otáhalová

Den zdraví v Modřanech

Kdy: 23.10.2016, 10-160 hodin

Den zdraví se bude konat v ZŠ Rakovského, Praha 12 - Modřany (spojení tramvají 3, 17, autobusem z Kačerova 139, 150, ze Smíchova 253)

Na programu bude jako vždy cvičení, odborné služby, ochutnávky, prodejní výstava, motivační podněty, soutěže, diskuse s odborníky, tombola s cenami vhodnými pro rozumné hubnutí, kvízy.

Celý den je pro vás ZDARMA a můžete přijít rovnou a bez přihlášky.

ing. Věra Šimková

Český rozhlas-den otevřených dveří

Kdy: 15.10.2016

Jednou za rok zpřístupňuje Český rozhlas komplex Vinohradská - Římská v rámci dne otevřených dveří veřejnosti.

Pestrý program je připraven uvnitř budovy i v jejím okolí.

Ke vstupu do komplexu na Vinohradské a Římské ulici v Praze 2 jsou nutné časové vstupenky, od 10. října lze zdarma objednat na telefonním čísle 221 551 313 nebo e-mailu info@rozhlas.cz.

Rozhlasovou budovou vás provede průvodce s odborným výkladem o historii i současnosti vysílání a rozhlasové budovy. Skupinky návštěvníků budou vyrážet na trasu po deseti minutách. První začne v Římské ulici 13 v 9 hodin, poslední je naplánována na 17 hodin.

Prohlídky vysílacích studií
Setkání s lidmi, kteří vysílání připravují
Návštěva přenosových vozů
řada doprovodných programů Představí se všechny stanice Českého rozhlasu i různá umělecká tělesa
Navštívit můžete i Galerii Vinohradská 12, kde najdete výstavu historických rozhlasových přijímačů a celou řadu zajímavostí z historie rozhlasového vysílání. Aktuální výstava vám představí 85. výročí založení pražské ZOO.

Scéna v Balbínově ulici
Kromě návštěvy rozhlasových budov bude pro vás připravena řada doprovodných programů na otevřené scéně v Balbínově ulici, navštívit můžete i pojízdné vysílací studio Radiožurnálu R-stream, otevřena bude prodejna Radioservisu, rozhlasová jídelna a další. V průběhu celého dne bude probíhat řada doprovodných programů.

V průběhu celého dne bude probíhat řada doprovodných programů.

Ing. Milena Otáhalová

Mezinárodní den archeologie v Náprstkově muzeu

Kdy: 15.10.2016, 10-17 hodin

Během dne proběhne v Náprstkově muzeu a na jeho nádvoří bohatý program, v rámci kterého budou formou přednášek, diskusí a dílen (nejen pro děti) představeny zahraniční výzkumy Národního muzea, Českého egyptologického ústavu a Ústavu pro klasickou archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Návštěvníci se seznámí i s kulturami, které tyto expedice zkoumají.

Bohatý doprovodný program nejen pro milovníky archeologie.

Vstupné na program zdarma

Ing. Milena Otáhalová

Pohádkový Žofín

Kdy: 22.10.2016, 15-18.30 hodin

Pohádkový Palác Žofín otevře své dveře všem princeznám, čarodějům, zombie a dalším příšerkám v sobotu 22. října 2016 od 15 hodin.

Říše plná pohádkových bytostí nabídne spoustu zábavy a děti si užijí pohádkové dobrodružství po Slovanském ostrově.

V rámci bohatého programu se mohou návštěvníci těšit na Jaroslava Uhlíře, pásma písniček, výrobu skleněných lucerniček, malování na obličej, pohádkovou kuchyni, čertovskou školu či pohádkovou stezku po ostrově.

Vstup na akci je zdarma! A každý, kdo přijde v pohádkovém kostýmu, obdrží dárek!

Ing. Milena Otáhalová

Festival ptactva

Kdy: 1.-2.10.2016

První říjnový víkend je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva. Během něho organizují ornitologové z České společnosti ornitologické pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.

Udělejte si čas a pojďte s námi pozorovat ptáky do podzimní přírody!

Získáte mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně. Na mnoha místech organizátoři připravili ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Některé akce jsou navíc spojené i s prohlídkou záchranných stanic pro handicapované živočichy a s vypouštěním jejich vyléčených ptačích pacientů zpět do přírody. Pro děti bývají nachystané různé hry a kvízy s ...ptačí a ekologickou

Praha - Trója
Sraz v sobotu 1.10. v 8:00 na zastávce Podhoří. Půjdeme podél řeky k Císařskému ostrovu a pak až do Stromovky. Akci zakončíme u Výstaviště Holešovice. Předpokládaný konec do 12:00. S sebou dalekohled. Uvidíte ptáky vody a jejího okolí a ptáky parků. Pro děti budou připraveny soutěže. Z tohoto důvodu a z důvodu tisku dalších materiálů prosím, abyste se na akci přihlásili e-mailem na adresu filip.starosta@seznam.cz . Nezapomeňte napsat, kolik vás bude (dospělí + děti) a do předmětu napište Akce ptáci. Děkuji a těším se na Vás. Vede: Filip Starosta

Za pozorováním ptáků se o tomto víkendu vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě. Festival ptactva je totiž úspěšnou kampaní mezinárodního sdružení na ochranu ptáků a jejich biotopů BirdLife International. Česká společnost ornitologická se jako národní partner BirdLife International přidala k pravidelnému pořádání Festivalu v roce 1994.

Během vycházek zaznamenávají ornitologové u nás i v ostatních zemích data o celkovém počtu pozorovaných druhů a jedinců ptáků, nejčastěji pozorovaných druzích, vzácných druzích apod. Data ještě na konci víkendu jednotlivé země zpracují, vyhodnotí a pošlou evropskému koordinátorovi, kterým je letos švýcarský partner BirdLife International BirdLife Switzerland. Výsledky letošního Festivalu si budete moci přečíst na webu ČSO.

Ing. Věra Šimková

Pozvánka na akci_Hravá Stromovka

Kdy: 2.10.2016, 10-16 hodin, prostor před Šlechtovou restaurací

Na děti čekají kreativní dílny, malování na obličej, kvízovka o sladkou odměnu, talent scéna a další zábava.

Ve 13 hodin se na podiu odehraje oblíbená pohádka "O Červené Karkulce" v netradičním podání.

Vstupné: zdarma / platí se pouze výtvarné dílny

Jana Novotná

Exkurze do 3 ovocných sadů Vokovice

Kdy: 5.10.2016, 16.30 - 18.30 hodin

Exkurze do Vokovických sadů:

sad na Červeném vrchu

Vokovická třešňovka

sad Na Krutci - zde teď dozrávají jablka, která bude možné si natrhat

Pojďte navštívit neznámé pražské sady. Seznámíte se s přírodovědně hodnotnými místy, kam je možné si dojít natrhat čerstvé ovoce. Zaměříme se na důležitost sadů a jejich význam. Přiblížíme si též příkladné postupy jejich obnovy.

Účast je zdarma. Omezená kapacita na 30 účastníků. Do 30.9. je nutno si rezervovat místo.

Ing. Milena Otáhalová

Trabant muzeum

Od 30.4.2016 je v Praze 5 (Motol) v Plzeňské ulici 215b muzeum Trabantů.

Muzeum je otevřeno od 1.5.2016 pro veřejnost denně od 9 do 17 hodin.

Přiďte se podívat a zavzpomínat na věci, které jsme si vozili z NDR nebo prohlédnout vystavená auta.

Návštěva je vhodná i pro děti, rozhodně se zde nebudou nudit.

Ing. Milena Otáhalová

Překvapení v ZOO Praha

23. dubna 2016 po poledni nečekaně porodila samice gorily nížinné Shinda své první mládě. O zázraku lze v tomto případě hovořit z několika důvodů. první mládě.

Shindě bude brzy již pětadvacet let, a když v roce 2001 přišla z Austrálie, měla pod kůží implantované tělísko s hormonální antikoncepcí. Její neschopnost mít potomky byla připisována právě tělísku, jehož účinky trvaly oproti předpokladům o několik let déle. Shinda sice v minulosti několikrát zabřezla, ale opakovaně potratila, a vzhledem k nepravidelným cyklům jí byla nasazována hormonální léčba antikoncepcí.

Shinda je na své první mládě náležitě hrdá a roli matky ihned přivykla. Zdá se, že její potomek bude také v mnoha ohledech po ní - již nyní je to velký jedlík.

Pavilon goril je nadále pro veřejnost otevřený.

Pavel Kulovaný

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]