Zábava

Vaše příspěvky - období: leden 2016

Muzeum Grévin (voskové figury) - akce pro učitele a pedagogické pracovníky

Kdy: 15.-16.10.2016, 10-19 hodin

VSTUP DO MUZEA ZA MIMOŘÁDNOU CENU 50 Kč

Nabídka platí pro učitele, pedagogické pracovníky a jejich rodinné příslušníky

Slevu je možné využít maximálně pro 4 osoby, děti do 6 let mají vstup zdarma

Na pokladně muzea se učitelé prokáží razítkem nebo potvrzením školy, ve které učí

Ing. Milena Otáhalová

Den zdraví v Modřanech

Kdy: 23.10.2016, 10-160 hodin

Den zdraví se bude konat v ZŠ Rakovského, Praha 12 - Modřany (spojení tramvají 3, 17, autobusem z Kačerova 139, 150, ze Smíchova 253)

Na programu bude jako vždy cvičení, odborné služby, ochutnávky, prodejní výstava, motivační podněty, soutěže, diskuse s odborníky, tombola s cenami vhodnými pro rozumné hubnutí, kvízy.

Celý den je pro vás ZDARMA a můžete přijít rovnou a bez přihlášky.

ing. Věra Šimková

Český rozhlas-den otevřených dveří

Kdy: 15.10.2016

Jednou za rok zpřístupňuje Český rozhlas komplex Vinohradská - Římská v rámci dne otevřených dveří veřejnosti.

Pestrý program je připraven uvnitř budovy i v jejím okolí.

Ke vstupu do komplexu na Vinohradské a Římské ulici v Praze 2 jsou nutné časové vstupenky, od 10. října lze zdarma objednat na telefonním čísle 221 551 313 nebo e-mailu info@rozhlas.cz.

Rozhlasovou budovou vás provede průvodce s odborným výkladem o historii i současnosti vysílání a rozhlasové budovy. Skupinky návštěvníků budou vyrážet na trasu po deseti minutách. První začne v Římské ulici 13 v 9 hodin, poslední je naplánována na 17 hodin.

Prohlídky vysílacích studií
Setkání s lidmi, kteří vysílání připravují
Návštěva přenosových vozů
řada doprovodných programů Představí se všechny stanice Českého rozhlasu i různá umělecká tělesa
Navštívit můžete i Galerii Vinohradská 12, kde najdete výstavu historických rozhlasových přijímačů a celou řadu zajímavostí z historie rozhlasového vysílání. Aktuální výstava vám představí 85. výročí založení pražské ZOO.

Scéna v Balbínově ulici
Kromě návštěvy rozhlasových budov bude pro vás připravena řada doprovodných programů na otevřené scéně v Balbínově ulici, navštívit můžete i pojízdné vysílací studio Radiožurnálu R-stream, otevřena bude prodejna Radioservisu, rozhlasová jídelna a další. V průběhu celého dne bude probíhat řada doprovodných programů.

V průběhu celého dne bude probíhat řada doprovodných programů.

Ing. Milena Otáhalová

Mezinárodní den archeologie v Náprstkově muzeu

Kdy: 15.10.2016, 10-17 hodin

Během dne proběhne v Náprstkově muzeu a na jeho nádvoří bohatý program, v rámci kterého budou formou přednášek, diskusí a dílen (nejen pro děti) představeny zahraniční výzkumy Národního muzea, Českého egyptologického ústavu a Ústavu pro klasickou archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Návštěvníci se seznámí i s kulturami, které tyto expedice zkoumají.

Bohatý doprovodný program nejen pro milovníky archeologie.

Vstupné na program zdarma

Ing. Milena Otáhalová

Pohádkový Žofín

Kdy: 22.10.2016, 15-18.30 hodin

Pohádkový Palác Žofín otevře své dveře všem princeznám, čarodějům, zombie a dalším příšerkám v sobotu 22. října 2016 od 15 hodin.

Říše plná pohádkových bytostí nabídne spoustu zábavy a děti si užijí pohádkové dobrodružství po Slovanském ostrově.

V rámci bohatého programu se mohou návštěvníci těšit na Jaroslava Uhlíře, pásma písniček, výrobu skleněných lucerniček, malování na obličej, pohádkovou kuchyni, čertovskou školu či pohádkovou stezku po ostrově.

Vstup na akci je zdarma! A každý, kdo přijde v pohádkovém kostýmu, obdrží dárek!

Ing. Milena Otáhalová

Festival ptactva

Kdy: 1.-2.10.2016

První říjnový víkend je již tradičně zasvěcen Festivalu ptactva. Během něho organizují ornitologové z České společnosti ornitologické pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků a dalším doprovodným programem.

Udělejte si čas a pojďte s námi pozorovat ptáky do podzimní přírody!

Získáte mnoho informací jak o jednotlivých druzích, jejich životě, ohrožení a možnostech ochrany, tak o fenoménu ptačí migrace obecně. Na mnoha místech organizátoři připravili ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Některé akce jsou navíc spojené i s prohlídkou záchranných stanic pro handicapované živočichy a s vypouštěním jejich vyléčených ptačích pacientů zpět do přírody. Pro děti bývají nachystané různé hry a kvízy s ...ptačí a ekologickou

Praha - Trója
Sraz v sobotu 1.10. v 8:00 na zastávce Podhoří. Půjdeme podél řeky k Císařskému ostrovu a pak až do Stromovky. Akci zakončíme u Výstaviště Holešovice. Předpokládaný konec do 12:00. S sebou dalekohled. Uvidíte ptáky vody a jejího okolí a ptáky parků. Pro děti budou připraveny soutěže. Z tohoto důvodu a z důvodu tisku dalších materiálů prosím, abyste se na akci přihlásili e-mailem na adresu filip.starosta@seznam.cz . Nezapomeňte napsat, kolik vás bude (dospělí + děti) a do předmětu napište Akce ptáci. Děkuji a těším se na Vás. Vede: Filip Starosta

Za pozorováním ptáků se o tomto víkendu vydají lidé nejen v České republice, ale i v dalších zemích po celé Evropě. Festival ptactva je totiž úspěšnou kampaní mezinárodního sdružení na ochranu ptáků a jejich biotopů BirdLife International. Česká společnost ornitologická se jako národní partner BirdLife International přidala k pravidelnému pořádání Festivalu v roce 1994.

Během vycházek zaznamenávají ornitologové u nás i v ostatních zemích data o celkovém počtu pozorovaných druhů a jedinců ptáků, nejčastěji pozorovaných druzích, vzácných druzích apod. Data ještě na konci víkendu jednotlivé země zpracují, vyhodnotí a pošlou evropskému koordinátorovi, kterým je letos švýcarský partner BirdLife International BirdLife Switzerland. Výsledky letošního Festivalu si budete moci přečíst na webu ČSO.

Ing. Věra Šimková

Pozvánka na akci_Hravá Stromovka

Kdy: 2.10.2016, 10-16 hodin, prostor před Šlechtovou restaurací

Na děti čekají kreativní dílny, malování na obličej, kvízovka o sladkou odměnu, talent scéna a další zábava.

Ve 13 hodin se na podiu odehraje oblíbená pohádka "O Červené Karkulce" v netradičním podání.

Vstupné: zdarma / platí se pouze výtvarné dílny

Jana Novotná

Exkurze do 3 ovocných sadů Vokovice

Kdy: 5.10.2016, 16.30 - 18.30 hodin

Exkurze do Vokovických sadů:

sad na Červeném vrchu

Vokovická třešňovka

sad Na Krutci - zde teď dozrávají jablka, která bude možné si natrhat

Pojďte navštívit neznámé pražské sady. Seznámíte se s přírodovědně hodnotnými místy, kam je možné si dojít natrhat čerstvé ovoce. Zaměříme se na důležitost sadů a jejich význam. Přiblížíme si též příkladné postupy jejich obnovy.

Účast je zdarma. Omezená kapacita na 30 účastníků. Do 30.9. je nutno si rezervovat místo.

Ing. Milena Otáhalová

Trabant muzeum

Od 30.4.2016 je v Praze 5 (Motol) v Plzeňské ulici 215b muzeum Trabantů.

Muzeum je otevřeno od 1.5.2016 pro veřejnost denně od 9 do 17 hodin.

Přiďte se podívat a zavzpomínat na věci, které jsme si vozili z NDR nebo prohlédnout vystavená auta.

Návštěva je vhodná i pro děti, rozhodně se zde nebudou nudit.

Ing. Milena Otáhalová

Překvapení v ZOO Praha

23. dubna 2016 po poledni nečekaně porodila samice gorily nížinné Shinda své první mládě. O zázraku lze v tomto případě hovořit z několika důvodů. první mládě.

Shindě bude brzy již pětadvacet let, a když v roce 2001 přišla z Austrálie, měla pod kůží implantované tělísko s hormonální antikoncepcí. Její neschopnost mít potomky byla připisována právě tělísku, jehož účinky trvaly oproti předpokladům o několik let déle. Shinda sice v minulosti několikrát zabřezla, ale opakovaně potratila, a vzhledem k nepravidelným cyklům jí byla nasazována hormonální léčba antikoncepcí.

Shinda je na své první mládě náležitě hrdá a roli matky ihned přivykla. Zdá se, že její potomek bude také v mnoha ohledech po ní - již nyní je to velký jedlík.

Pavilon goril je nadále pro veřejnost otevřený.

Pavel Kulovaný

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Aspoň na víkend si užijte přípravy na Vánoce

Kdy: 3.12.2016, 13-17 hodin

Kde: Musaion, Národopisné muzeum Národního muzea, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5

Odpoledne v duchu příprav na blížící se svátky.

Můžete si vyrobit ozdoby na vánoční stromeček a seznámit se s adventními a vánočními zvyky na venkově.

Klidnou vánoční atmosféru doplní zvuk koled a vůně purpury. Prohlédnete si krásný vánoční betlém, který bude tento den instalovat jeho tvůrce kterého se můžete na cokoli zeptat. Betlém budete moci následně obdivovat bělem celého předvánočního a vánočního období.

Zlatým hřebem programu bude pohádkové představení.

Vstupné: v ceně běžné vstupenky do muzea

Jana Novotná

Adventní věnečkování v nemocnici pod Petřínem

Kdy: 19.11.2016, 14-19 hodin

Kdo má zájem vyrobit si adventní věnec ať navštíví Nemocnici Pod Petřínem. Akci pořádají sestry Boromejky v přednáškové hale.

Vyrobte si vlastní adventní věnec. Rádi Vás uvítáme při přátelském posezení a pomůžeme s výrobou. Tuto krásnou tradici založila S.M. Xavera, která se adventního věnečkování samozřejmě osobně účastní a pomůže radou i milým slovem.

Vstupné dobrovolné.

Na co se můžete těšit?
hudba - roráty našich sester, příjemná atmosféra, vůně kadidla aj.

Můžete si vzít z domova:
Nůžky, lepící pistoli
vázací drátek, provázek nebo režná nit
stuhy a svíčky
ozdoby na věnec dle svého vlastního vkusu
sprej (stříbrný, zlatý apod.)
sušené i umělé květiny
dobrá nálada

Co bude k dispozici?
zelené větve různého druhu, šišky, sušené květiny, okrasné trávy, okrasná jablíčka, proutky a noviny k vytvoření podkladu, ořechy, stuhy, podložky s hroty na upevnění svíčky, polystyrenové věnečky, lepící pistole, a některé základní pomůcky k zapůjčení nebo k zakoupení

Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze Vlašská 36, Praha 1 – Malá Strana
Bližší informace: 720 339 832 | xavera@seznam.cz | www.nmskb.cz

Jana Novotná

Vánoční procházka po Praze "Od kandelábru ke kandelábru"

Kdy: 28.12.2016

Galerie hlavního města Prahy a Pražská plynárenská a.s. zvou v adventním čase na komentovanou prohlídku tří dochovaných plynových kandelábrů v Praze. S viceprezidentem Cechu lampářů Janem Žákovcem půjdeme od kandelábru v Loretánské ulici, pak dále na Hradčanské náměstí a zakončíme procházku u nejmenšího kandelábru na Dražického náměstí na Malé Straně. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si ruční zažehnutí plynových luceren.

Procházku doplní výklad o sochařských památkách ve správě GHMP.

Vstup zdarma.

Ing. Jiřina Kratochvílová

České vánoce na Výstavišti

Kdy: 25.11. - 6.12.2016

Rozsvícení Výstaviště a slavnostní zahájení v neděli 27. 11. 2016 14.00 - 18.00

Kreativní dílny
lampionový průvod s Andělem
Festival polévky - http://www.festivalpolevky.cz/cs

Vánoční prodejní trhy
pátek 2. 12. až pondělí 5. 12. 2016
pá - ne 10.00 – 18.00
po 15.00 – 19.00
doprovodný pódiový program, kreativní dílny, sport

Vánoční prodejní trhy
pátek 2. 12. až pondělí 5. 12. 2016
pá - ne 10.00 – 18.00
po 15.00 – 19.00
doprovodný pódiový program, kreativní dílny, sport

Mikulášská
pondělí 5. 12. 2016 15.00 – 19.00
pódiový program, kreativní dílny

Vstup zdarma

Sportoviště ve vybraných časech a hodinách také zdarma.

Jana Novotná

Vánoce v Muzeu hlavního města Prahy

Kdy: 19.11. - 10.12.2016

Předvánoční workshopy a akce v Muzeu hlavního města Prahy.

Kompletní program všech workshopů a událostí .

Hlavní budova muzea na Florenci:
19. 11. - Předvánoční dílna: Výroba svíček z včelího vosku a a výroba vánočních přání technikou pergamano
3. 12. – MuzeuM Market (vstup do celého muzea zdarma)
6. 12. - Výroba betlémů z vosku PRO ŠKOLY
9. 12 - Zdobení perníčků PRO ŠKOLY
10. 12. - Adventní dílna: Výroba vánočních ozdob z pedigu a drobných vánočních dárků

Zámecký areál Ctěnice:
3. – 4. 12. - Adventní řemeslné dílny
4. 12. Adventní koncert

Ing. Jiřina Kratochvílová

Vánoce u Halánků v duchu Afriky

Kdy: 4.12.2016, 14 hodin

Kde: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

Předvánoční chvíle se letos v Náprstkově muzeu ponesou v duchu Afriky!

Pro dospělé jsou přichystané zajímavé přednášky a pro malé návštěvníky dětská dílna, kde si vyrobí originální vánoční dárek. Těšit se můžete na mimoevropské gastronomické speciality a také na večerní rozsvícení vánočního stromečku na Betlémském náměstí.

Vstup zdarma

Ing. Milena Otáhalová

Trabant muzeum

Od 30.4.2016 je v Praze 5 (Motol) v Plzeňské ulici 215b muzeum Trabantů.

Muzeum je otevřeno od 1.5.2016 pro veřejnost denně od 9 do 17 hodin.

Přiďte se podívat a zavzpomínat na věci, které jsme si vozili z NDR nebo prohlédnout vystavená auta.

Návštěva je vhodná i pro děti, rozhodně se zde nebudou nudit.

Ing. Milena Otáhalová

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Aspoň na víkend si užijte přípravy na Vánoce

Kdy: 3.12.2016, 13-17 hodin

Kde: Musaion, Národopisné muzeum Národního muzea, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5

Odpoledne v duchu příprav na blížící se svátky.

Můžete si vyrobit ozdoby na vánoční stromeček a seznámit se s adventními a vánočními zvyky na venkově.

Klidnou vánoční atmosféru doplní zvuk koled a vůně purpury. Prohlédnete si krásný vánoční betlém, který bude tento den instalovat jeho tvůrce kterého se můžete na cokoli zeptat. Betlém budete moci následně obdivovat bělem celého předvánočního a vánočního období.

Zlatým hřebem programu bude pohádkové představení.

Vstupné: v ceně běžné vstupenky do muzea

Jana Novotná

Vánoční procházka po Praze "Od kandelábru ke kandelábru"

Kdy: 28.12.2016

Galerie hlavního města Prahy a Pražská plynárenská a.s. zvou v adventním čase na komentovanou prohlídku tří dochovaných plynových kandelábrů v Praze. S viceprezidentem Cechu lampářů Janem Žákovcem půjdeme od kandelábru v Loretánské ulici, pak dále na Hradčanské náměstí a zakončíme procházku u nejmenšího kandelábru na Dražického náměstí na Malé Straně. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si ruční zažehnutí plynových luceren.

Procházku doplní výklad o sochařských památkách ve správě GHMP.

Vstup zdarma.

Ing. Jiřina Kratochvílová

České vánoce na Výstavišti

Kdy: 25.11. - 6.12.2016

Rozsvícení Výstaviště a slavnostní zahájení v neděli 27. 11. 2016 14.00 - 18.00

Kreativní dílny
lampionový průvod s Andělem
Festival polévky - http://www.festivalpolevky.cz/cs

Vánoční prodejní trhy
pátek 2. 12. až pondělí 5. 12. 2016
pá - ne 10.00 – 18.00
po 15.00 – 19.00
doprovodný pódiový program, kreativní dílny, sport

Vánoční prodejní trhy
pátek 2. 12. až pondělí 5. 12. 2016
pá - ne 10.00 – 18.00
po 15.00 – 19.00
doprovodný pódiový program, kreativní dílny, sport

Mikulášská
pondělí 5. 12. 2016 15.00 – 19.00
pódiový program, kreativní dílny

Vstup zdarma

Sportoviště ve vybraných časech a hodinách také zdarma.

Jana Novotná

Vánoce v Muzeu hlavního města Prahy

Kdy: 19.11. - 10.12.2016

Předvánoční workshopy a akce v Muzeu hlavního města Prahy.

Kompletní program všech workshopů a událostí .

Hlavní budova muzea na Florenci:
19. 11. - Předvánoční dílna: Výroba svíček z včelího vosku a a výroba vánočních přání technikou pergamano
3. 12. – MuzeuM Market (vstup do celého muzea zdarma)
6. 12. - Výroba betlémů z vosku PRO ŠKOLY
9. 12 - Zdobení perníčků PRO ŠKOLY
10. 12. - Adventní dílna: Výroba vánočních ozdob z pedigu a drobných vánočních dárků

Zámecký areál Ctěnice:
3. – 4. 12. - Adventní řemeslné dílny
4. 12. Adventní koncert

Ing. Jiřina Kratochvílová

Vánoce u Halánků v duchu Afriky

Kdy: 4.12.2016, 14 hodin

Kde: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1

Předvánoční chvíle se letos v Náprstkově muzeu ponesou v duchu Afriky!

Pro dospělé jsou přichystané zajímavé přednášky a pro malé návštěvníky dětská dílna, kde si vyrobí originální vánoční dárek. Těšit se můžete na mimoevropské gastronomické speciality a také na večerní rozsvícení vánočního stromečku na Betlémském náměstí.

Vstup zdarma

Ing. Milena Otáhalová

Trabant muzeum

Od 30.4.2016 je v Praze 5 (Motol) v Plzeňské ulici 215b muzeum Trabantů.

Muzeum je otevřeno od 1.5.2016 pro veřejnost denně od 9 do 17 hodin.

Přiďte se podívat a zavzpomínat na věci, které jsme si vozili z NDR nebo prohlédnout vystavená auta.

Návštěva je vhodná i pro děti, rozhodně se zde nebudou nudit.

Ing. Milena Otáhalová

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]