Zábava

Vaše příspěvky - období: září 2012

PROSECKÝ PODZIM 2012

16. 9. park Přátelství, Praha 9 (neděle 14,00 – 21,00)

ODPOLEDNE PRO DĚTI (14 – 18h)
Pohádkový minimuzikál Dobrodružství hastrmana Tatrmana (ve 14.30 hod.), dětská diskotéka (v 16.30 hod.), workshopy, malování na chodníku, soutěže a hry po celé odpoledne připravilo Sdružení SAM a spol., Dům dětí a mládeže Praha 9. Obří skluzavka zlatá rybka, obří pirátská loď a bourací kladivo.

PROGRAM PRO DOSPĚLÉ - od 19h
CHARLES GOUNOD: Petite Symphonie pro dechovou harmonii Pražské dechové kvinteto a j.h.

WOLFGANG AMADEUS MOZART: Te Deum KV 141

GEORG FRIEDRICH HÄNDEL: Vodní hudba HWV 348-350
Hudba ke královskému ohňostroji 1759 HWV
Alleluja z oratoria MESIÁŠ HWV 56
Sbor a orchestr sv. Cecílie Praha Sbormistr a dirigent: TOMÁŠ ČECHAL

OHŇOSTROJ 20.30 hodin

Jana Novotná

Dožínky 2012

Termín konání: 2. 9. 2012
Otevírací doba: od 14 hodin
Místo konání: Zámecký areál Ctěnice

Tradiční dožínková slavnost v podání národopisného souboru Doudleban

Jablkobraní

Termín konání: 23. 9. 2012
Místo konání: Zámecký areál Ctěnice

Tradiční výroba moštu z jablečné sklizně místní štěpnice

Jitka Vávrová

Návštěvní den Barrandova

Termín konání: 1. 9. 2012
Otevírací doba: od 10 do 15 hod.
Místo konání: Barrandov Studio, Kříženeckého náměstí 322/5, Praha 5 - Barrandov

Unikátní výlet do filmového zákulisí jednoho z největších a nejstarších studiových komplexů v Evropě.

Filmové studio Barrandov připravilo na celý den tematické prohlídky jednotlivých pracovišť i bohatý doprovodný program pro malé a velké návštěvníky v šesti okruzích.

Návštěvní den rozšiřuje pravidelný každoměsíční program komentovaných prohlídek barrandovského Fundusu.

Prohlídka filmového ateliéru vám přiblíží výhody studiového natáčení, uvidíte specializovaná pracoviště filmových laboratoří, dabingových studií, fundus kostýmů a tentokrát i budovu nábytku a rekvizit.
Vstupné na každý prohlídkový okruh je 50 Kč / osoba. Platí se na místě v hotovosti.
Děti do 6ti let mají vstup zdarma.

REZERVACE NUTNÁ !!!!!

Je to stylem "Kdo dřív příjde, ten dřív mele", resp. kdo si dřív zarezervujete místo, tak se na prohlídku určitě dostane.

Kdyby už bylo plno, tak nevěste hlavu :-) - doporučuji toho 1.9. přijít přímo na Barrandov a na místě se zeptat, zda někdo nepřišel a jít místo něj. Takto jsem se na prohlídku všem okruhů filmových ateliérů dostala já, byť jsem neměla místo předem rezervované. Předpokládám, že by to mohlo fungovat i letos.

Jana Novotná

XXII. Svatováclavská pouť na Proseku

Tradiční a největší kulturní akce se koná 22. a 23. září 2012 na Proseku v okolí kostela sv. Václava. Bude patřit všem, kteří mají rádi typickou pouťovou atmosféru a dobře vědí, že všechny dosavadní ročníky prosecké Svatováclavské pouti, pořádané devátou MČ, byly navíc typické také přitažlivou kulturní nabídkou a pestrým doprovodným programem, za kterým si zvykli jezdit příznivci z celé Prahy, ale i jejího okolí. Ani ta letošní pouť nebude výjimkou.

Slavností zahájení pouti u jednoho z nejstarších kostelů, zasvěcených patronu českého národa sv. Václavu, se odehraje v sobotu 22. 9. ve 14. 00 hodin. Na hlavní scénu dorazí průvod z vinice Máchalka s ochutnávkou vína a hroznů z letošní úrody, kterou nabídne starostovi MČ Praha 9 ing. Janu Jarolímovi.

Právě XII. Vysočanské vinobraní, pořádané Vinařským družstvem sv. Václav již od pátku odpoledne, je dnes už tradiční součástí Svatováclavské pouti.

Na Proseku nebudou po oba dva dny samozřejmě chybět trhovci a řemeslníci, pouťové atrakce a občerstvení, ani celodenní soutěže pro děti. Historická scéna za kostelem sv. Václava bude mj. patřit žonglérům, kejklířům, šermířům i rytířským soubojům, ale rovněž divadélku pro děti, či dobovým písním a soutěžím. U fary kostela jsou také připraveny tvořivé dílny pod širým nebem pro všechny, kteří rádi vytvářejí z ničeho něco.

Na hlavní scéně na náměstí Na Proseku vystoupí např. Jaroslav Uhlíř s kapelou, Žižkovanka, Ponožky pana Semtamťuka, těšit se můžete na nezaměnitelného Jožku Šmukaře s cimbálovou muzikou a na závěr program završí legendární skupina Katapult.To bylo malé nahlédnutí do připravovaného programu letošního ročníku.

Jana Novotná

Den pro rodinu

Venkovní expozice je místem, kde si všichni mohou vyzkoušet své dovednosti od 10 do 19 hodin

Prvního září - končí prázdniny a začíná něco nového... Otvírají se nové cesty za dobrodružstvím v našich životech...

Pojďte oslavovat tento den společně s celou vaší rodinou. Je připraven pestrý program - možnost společně si užít chvíle pohody, tvořivosti, radosti, hravosti a společného sdílení celé rodiny.

DÍLNY PRO CELOU RODINU
kde si všichni mohou vyzkoušet své dovednosti a v radosti společně tvořit... Těšte se na tvořivé, hudební (objevování zvuků a nástrojů z celého světa, bubenická dílna) a pohybové dílny (hrátky pro rodiny s dětmi, tanec a masáže pro celou rodinu, mrštnost mého těla) během celého dne.

ZDRAVÉ JÍDLO - ZDRAVÝ DUCH - občerstvení pro celou rodinu – možnost inspirace, jak zdravě, chutně a vyváženě vařit pro děti

TVOŘIVÉ STÁNKY - možnost zakoupení výrobků s láskou vytvořených

Akce se koná ve spolupráci s A centrum – Podpora rodiny. A centrum je místo pro podporu rodiny, kde každý může být sám sebou a vědomě tvořit svůj život. Program je uzpůsoben pro každého člena rodiny a rodinu jako celek.

Jarka Kliková

Mecenášem zlaté kapličky

Národní divadlo iniciovalo „Klub mecenášů“. Divadlo tímto klubem získává další peníze a hlavně tak vytváří úzký vztah se svými diváky.

Na rozdíl od sponzoringu, který provádějí firmy, je mecenášem jednotlivec, který chce divadlo podpořit.

Mecenáš se může rozhodnout, jakou výší divadlo podpoří, na výběr je pět programů. Základní příspěvek je 1.500 Kč/rok. Podle výše příspěvku se odvíjejí benefity.

Zaregistrujte se – staňte se členem Mecenášského klubu Národního divadla!

Mecenášský klub ND  je společenstvím otevřeným široké veřejnosti a všech milovníků divadla.

Ing. Irena Drbalová

Několik zajímavých receptů pro zdraví

Pár tzv. babských receptů,ale myslím,že na nich něco je.

Lípa
Působí léčivě na spousty chorob. Lipové listy se dříve vkládaly do úst, aby se zabránilo tvorbě puchýřků, šťáva z nich měla zabránit vypadávání vlasů. Ano, jistý drobný efekt v tomto případě lípa má. My ale víme, že aftů v ústech se daleko lépe zbavíme pomocí borůvek. Listy spařené vodou a smíchané s vínem se přikládaly na končetiny při svalových křečích a na popáleniny (k těmto účelům se listy - jen bez přídavku vína - používají i dnes).

Koupel v odvaru z lipového květu dá kůži jemný zlatavý nádech. Lipový květ vyvolává pocení a rozpouští hleny. Proto se používá především jako podpůrný prostředek při horečnatých onemocněních, jako je nachlazení nebo onemocnění chřipkou. Nejúčinnější je čaj - pojďme se ho naučit připravit.

Na chřipku je nejlepší lipový čaj
Příprava čaje:
1 lžičku lipového květu přelijeme šálkem horké vody a necháme asi 15 minut louhovat. Můžeme osladit medem. Užívá se 3 až 5x denně.
Lipové bonbony proti kašli
Ingredience:
120 g medu, 100 g krystalového cukru, 2 lžíce velmi silného lipového čaje, šťáva z poloviny citronu.
Postup: Med, krystalový cukr, lipový čaj a citronovou šťávu vaříme tak dlouho, až při zkoušce drátěným očkem získáme tzv. velkou perlu. To znamená, že kapka cukru s medem na talíři tvrdne. Pak hmotu vylijeme na navlhčenou nebo namaštěnou desku, mokrým nebo namaštěným nožem krájíme na kostičky a po ztuhnutí ji ukládáme do sklenic pod víčko, aby nezvlhly. Lipové bonbony jsou velmi dobré proti kašli a při nachlazení.

Při chřipce a nachlazení doporučují lékaři dodat tělu co největší množství vitaminů. Většinou jíme pomeranče, citrony nebo kiwi. Opravdovou bombou je ale obyčejný celer. Kromě vitaminů skupiny B, C, K, A, E, obsahuje i draslík, hořčík, chrom, sodík, železo, zinek a vápník. A vybíráte-li čajovou směs, dbejte na to, aby obsahovala podběl lékařský. Jeho léčebné účinky znal už starořecký lékař Hippokrates - tišil jím prý suchý kašel.

Citrus na vyčištění střev
Na ideální vyčistění střev je jednoduchý přírodní produkt – citrusový plod. Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujeme jeden celý citrusový plod, nejlépe grep, ale nejčastěji se užívá pomeranč , (i citrón) vše bez kůry . Ne jen šťávu ! Pak už nic nejíme !!! Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nálepy, usazeniny i parazity a působí ve střevech jako štětka na vymývání sklenic. Ideálně čistí klky ve střevech a na rozdíl od léků, se pak nemusíme v těle doplňovat vzácné bakterie, které jsou součástí imunitního systému. Lidé užívající pravidelně denně potvrdili, že v minulosti trpěli zácpou, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím, obezitou, chronickou vyčerpaností, bolestmi žaludku. Odstranili i problémy s kůží a vlasy, jakož i dalšími častými nemocemi. Chci jen podotknout, že během několika měsíců došlo k jejich váhovému úbytku až o 6 kg , ale pozor, ne na objemu v pase, ale na váze! Prostě zbavili se odpadů - fekálií, zahnívajících ve střevech a způsobujících tak výše uvedené problémy, z nichž nejvážnější je rakovina konečníku. Je to dlouhodobá – doživotní kůra, ale jeden citrus denně není skoro žádná finanční investice. Bez další změny stravovacích návyků. Zvažte sami, co je lepší.

Křen
Velmi posilující účinek na naši obranyschopnost má například křen. Obsahuje dostatek důležitých živin a má antibiotický účinek. Křen dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně a chřipce.V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest - jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Tento účinek pocítíme už při jeho krájení či strouhání, projevuje se typickým slzením, stejně jako u cibule.

Med
Při onemocnění je med neocenitelný. Nejenže dodává tělu dostatek důležitých látek, energie, ale navíc na rozdíl od rafinovaného cukru, nezatěžuje náš organizmus.

Řepový med
Z černé řepy seřízneme špičku. Vnitřek řepy vydlabeme a do třetiny objemu nalijeme med. Necháme stát přes noc. Med do rána vytáhne z řepy šťávu. Lžíci směsi 5 x denně smícháme s teplým mlékem a vypijeme.

Česnek
Nejuniverzálnějším lékem se zdá být česnek, který dokáže jako přírodní účinné antibiotikum snadno zatočit s kdejakou chorobou. Česnek bychom měli v období zvýšeného výskytu infekce konzumovat co nejčastěji. Ať už jako speciální česnekovou pochoutku, nebo přidáním do polévek, omáček či salátů. Jeho nepříjemný odér můžeme zmírnit tím, že se po jeho konzumaci napijeme mléka.

Ivan Kratochvíl

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]