Zábava

Vaše příspěvky - období: září 2011

1. . 2010

Vojenský ústřední archiv

Vojenský ústřední archiv,Sokolovská 136/24, tel. 973 206 126, nabízí prohlídku v sobotu 10. září 2011 od 9 do 17 hod.

Pražská Invalidovna, vystavěná v letech 1732 -1737 z prostředků nadace hraběte Petra Strozziho dle plánů Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Přístupné bude přízemí, zdevastované povodněmi v r. 2002 a 1. patro - sídlo Vojenského ústředního archivu/Vojenského historického archivu, vše s odborným výkladem.

Mgr. Olga Wolfová

1. 9. 2011

Den otevřených dveří

Dopravní podnik hl. m. Prahy - Depo a Ústřední dílny Hostivař pořádaji dne 17. 9. 2011 od 10 do 16 hodin "Den otevřených dveří".

Prohlídky areálu, expozice jednotlivých typů vozů metra, tramvají a autobusů, se kterými se lze potkat v běžném provozu, historických a opravárenských vozů, prohlídky dílen. Proběhne zde i rozloučení s klasickými pražskými tramvajemi T3. K vidění bude i hasičská technika, předvedeny řídíci a informační systémy v dopravě aj. V jednotlivých areálech bude doprovodný program proložený soutěžemi pro děti i dospělé.

Návštěvníci budou moci využít k přepravě metro do stanice Depo Hostivař, odkud pojede zvláštní autobusová linka po celém areálu nebo tramvajovou linku č. 7 do stanice Ústřední dílny, kde je druhý vstup do areálu.

Mgr. Olga Wolfová

1. 9. 2011

Hrnčířské trhy

24. a 25 září 2011 pořádá občanské sdružení SANANIM již šestým rokem tradiční Hrnčířské trhy na Kampě. V téměř dvou desítkách stánků představí renomovaní řemeslníci tradiční českou keramiku. Své výrobky představí i chráněná keramická dílna občanského sdružení SANANIM. Výtěžek z prodeje bude věnován Terapeutické komunitě na Karlově, jejímž specifikem je léčba mladistvých a matek s dětmi.

Atmosféru prostředí doplní odpolední program určený především dětem. Sobotní odpoledne zahájí ve 13 hod Václav Strasser se svými obřími bublinami, dále se děti mohou těšit na pohádku Martina Matějky a Magdalény Zimové „Kvak a Žbluňk jsou kamarádi“, na Buchty a loutky s pohádkou „Neposlušná kůzlátka“ atd. Večer uzavře koncert Neočekávaného dýchánku.

Nedělní odpoledne zahájí kouzelník Magistr Kelly, dále vystoupí Jakub Folvarčný, Buchty a loutky s pohádkou „Zlatá husa“, dále vystoupí 1.nezávislá umělecká škola „Haf studio“ atd. V nedělní podvečer zahraje rómská kapela BENGAS.

Mgr. Olga Wolfová

Upozornění pro občasné uživatele Masarykova nádraží.

Předem uvádím, že slovo občasné v nadpisu jsem použila proto, že stálým návštěvníkům je následující skutečnost již určitě známa. A jaká skutečnost?

Do nádraží se totiž není možné dostat nejvíce používaným vchodem – totiž od Havlíčkovy ulice. České dráhy tam totiž zahájily rekonstrukci historické dvorany a podstatná část její haly je uzavřena. Práce tam by měly trvat až do podzimu roku 2011. V počátku rekonstrukce se uskuteční rozsáhlý průzkum historické dřevěné dvorany, která prý je v České republice zcela unikátní. Opravovat se bude také střecha a kanalizace. Přísup do nádraží je tedy možný pouze postranními vchody z ulic Hybernská a Na Poříčí.

Ing. Musilová Kamila

Několik zajímavých receptů pro zdraví

Pár tzv. babských receptů,ale myslím,že na nich něco je.

Lípa
Působí léčivě na spousty chorob. Lipové listy se dříve vkládaly do úst, aby se zabránilo tvorbě puchýřků, šťáva z nich měla zabránit vypadávání vlasů. Ano, jistý drobný efekt v tomto případě lípa má. My ale víme, že aftů v ústech se daleko lépe zbavíme pomocí borůvek. Listy spařené vodou a smíchané s vínem se přikládaly na končetiny při svalových křečích a na popáleniny (k těmto účelům se listy - jen bez přídavku vína - používají i dnes).

Koupel v odvaru z lipového květu dá kůži jemný zlatavý nádech. Lipový květ vyvolává pocení a rozpouští hleny. Proto se používá především jako podpůrný prostředek při horečnatých onemocněních, jako je nachlazení nebo onemocnění chřipkou. Nejúčinnější je čaj - pojďme se ho naučit připravit.

Na chřipku je nejlepší lipový čaj
Příprava čaje:
1 lžičku lipového květu přelijeme šálkem horké vody a necháme asi 15 minut louhovat. Můžeme osladit medem. Užívá se 3 až 5x denně.
Lipové bonbony proti kašli
Ingredience:
120 g medu, 100 g krystalového cukru, 2 lžíce velmi silného lipového čaje, šťáva z poloviny citronu.
Postup: Med, krystalový cukr, lipový čaj a citronovou šťávu vaříme tak dlouho, až při zkoušce drátěným očkem získáme tzv. velkou perlu. To znamená, že kapka cukru s medem na talíři tvrdne. Pak hmotu vylijeme na navlhčenou nebo namaštěnou desku, mokrým nebo namaštěným nožem krájíme na kostičky a po ztuhnutí ji ukládáme do sklenic pod víčko, aby nezvlhly. Lipové bonbony jsou velmi dobré proti kašli a při nachlazení.

Při chřipce a nachlazení doporučují lékaři dodat tělu co největší množství vitaminů. Většinou jíme pomeranče, citrony nebo kiwi. Opravdovou bombou je ale obyčejný celer. Kromě vitaminů skupiny B, C, K, A, E, obsahuje i draslík, hořčík, chrom, sodík, železo, zinek a vápník. A vybíráte-li čajovou směs, dbejte na to, aby obsahovala podběl lékařský. Jeho léčebné účinky znal už starořecký lékař Hippokrates - tišil jím prý suchý kašel.

Citrus na vyčištění střev
Na ideální vyčistění střev je jednoduchý přírodní produkt – citrusový plod. Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujeme jeden celý citrusový plod, nejlépe grep, ale nejčastěji se užívá pomeranč , (i citrón) vše bez kůry . Ne jen šťávu ! Pak už nic nejíme !!! Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nálepy, usazeniny i parazity a působí ve střevech jako štětka na vymývání sklenic. Ideálně čistí klky ve střevech a na rozdíl od léků, se pak nemusíme v těle doplňovat vzácné bakterie, které jsou součástí imunitního systému. Lidé užívající pravidelně denně potvrdili, že v minulosti trpěli zácpou, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím, obezitou, chronickou vyčerpaností, bolestmi žaludku. Odstranili i problémy s kůží a vlasy, jakož i dalšími častými nemocemi. Chci jen podotknout, že během několika měsíců došlo k jejich váhovému úbytku až o 6 kg , ale pozor, ne na objemu v pase, ale na váze! Prostě zbavili se odpadů - fekálií, zahnívajících ve střevech a způsobujících tak výše uvedené problémy, z nichž nejvážnější je rakovina konečníku. Je to dlouhodobá – doživotní kůra, ale jeden citrus denně není skoro žádná finanční investice. Bez další změny stravovacích návyků. Zvažte sami, co je lepší.

Křen
Velmi posilující účinek na naši obranyschopnost má například křen. Obsahuje dostatek důležitých živin a má antibiotický účinek. Křen dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně a chřipce.V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest - jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Tento účinek pocítíme už při jeho krájení či strouhání, projevuje se typickým slzením, stejně jako u cibule.

Med
Při onemocnění je med neocenitelný. Nejenže dodává tělu dostatek důležitých látek, energie, ale navíc na rozdíl od rafinovaného cukru, nezatěžuje náš organizmus.

Řepový med
Z černé řepy seřízneme špičku. Vnitřek řepy vydlabeme a do třetiny objemu nalijeme med. Necháme stát přes noc. Med do rána vytáhne z řepy šťávu. Lžíci směsi 5 x denně smícháme s teplým mlékem a vypijeme.

Česnek
Nejuniverzálnějším lékem se zdá být česnek, který dokáže jako přírodní účinné antibiotikum snadno zatočit s kdejakou chorobou. Česnek bychom měli v období zvýšeného výskytu infekce konzumovat co nejčastěji. Ať už jako speciální česnekovou pochoutku, nebo přidáním do polévek, omáček či salátů. Jeho nepříjemný odér můžeme zmírnit tím, že se po jeho konzumaci napijeme mléka.

Ivan Kratochvíl

Mecenášem zlaté kapličky

Národní divadlo iniciovalo „Klub mecenášů“. Divadlo tímto klubem získává další peníze a hlavně tak vytváří úzký vztah se svými diváky.

Na rozdíl od sponzoringu, který provádějí firmy, je mecenášem jednotlivec, který chce divadlo podpořit.

Mecenáš se může rozhodnout, jakou výší divadlo podpoří, na výběr je pět programů. Základní příspěvek je 1.500 Kč/rok. Podle výše příspěvku se odvíjejí benefity.

Zaregistrujte se – staňte se členem Mecenášského klubu Národního divadla!

Mecenášský klub ND  je společenstvím otevřeným široké veřejnosti a všech milovníků divadla.

Ing. Irena Drbalová

Jednoduché řešení.

Jednoho dne jsem si dala doma kolem 12 hodiny dobrý oběd a ihned spěchala na VŠE na přednášku o mezinárodních vztazích. Přišla jsem do školy a opět nejezdil výtah. Vysupěla jsem s plným žaludkem pěšky do třetího patra a vyslechla přednášku o vývoji Rakouska a Rakousko – Uherska.

Než jsem se pak odebrala na hodiny Senior internet klubu zašla jsem si k automatu koupit a vypít moje milované capuccino. Vhodila jsem peníz, automat dodal výrobek a já jsem spokojeně konzumovala a samozřejmě sledovala provoz kolem.

U stolku se mnou stál student se svou spolužačkou a povídali si. Pak se objevila dívka,která si chtěla koupit něco z automatu s čokoládou a jinými dobrotami k snědku. Vhodila požadovanou sumu a – nic se nedělo. Chvíli bezradně stála a pak přistoupila ke spolužákovi od mého stolku s dotazem co udělat když automat stávkuje. Spolužák se rychle rozhodnul. Že by v tom měl již praxi? Šel k automatu a dvakrát pořádně kopnul do jeho spodní části. A ejhle, z automatu se bez dalšího váhání vysypal požadovaný výrobek. A pak že neexistují jednoduchá řešení!

: Ing. Kamila Musilová

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]