Zábava

Vaše příspěvky - období: duben 2009

28. 4. 2009

Pozvánka na výstavu TANCE a SLAVNOSTI ve Valdštejnské jízdárně

Národní galerie v Praze zve ještě do  3.května 2009  na světovou premiéru projektu na téma tanců a spojených slavností ve výtvarném umění, který nebyl dosud ve světě uveden. K vidění jsou nejen obrazy a grafické listy ale také řada dobových příruček, jako vějíře, kostýmy, porcelán, sklo, hudební nástroje a další. Hitem jsou právě barokní kostýmy.

Pánové učte se podle ve své době populární příručky od slavného tanečního mistra Cesara Negriho z r. 1604. Heslo "král tančí, chuďas křepčí" vadilo mravokárcům. Vadila jim blízkost těl tanečníků i zvednuté sukně tanečnic, protože spodní prádlo se tehdy nenosilo. Nadšení pro tance projevil i francouzský král Ludvík XIV. zvaný "Král slunce", který v Paříži založil první Akademie tance. Probíhají také nahrávky s tanci doby 16-18.stol.

Na své si příjdou i děti, pro ně je připraven výtvarný atelier nazvaný Menuet. Děvčata a kluci si mohou zapůjčit kostýmy, paruky, vějíře a přenést se do doby baroka.

K výstavě je vydán katalog s ukázkami tanců doby renesance a baroka.

Ing. Buriánek

21.4.2009

Citrusy na vyčištění střev

Několik užitečných rad

Na ideální vyčistění střev je jednoduchý přírodní produkt – citrusový plod. Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujeme jeden celý citrusový plod, nejlépe grep, ale nejčastěji se užívá pomeranč, (i citrón) vše bez kůry. Ne jen šťávu ! Pak už nic nejíme !!!

Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nálepy, usazeniny i parazity a působí ve střevech jako štětka na vymývání sklenic. Ideálně čistí klky ve střevech a na rozdíl od léků pak nemusíme v těle doplňovat vzácné bakterie, které jsou součástí imunitního systému. Lidé užívající citrus pravidelně denně potvrdili, že v minulosti trpěli zácpou, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím, obezitou, chronickou vyčerpaností, bolestmi žaludku. Odstranili i problémy s kůží a vlasy, jakož i dalšími častými nemocemi.

Chci podotknout, že během několika měsíců došlo k jejich váhovému úbytku až o 6 kg, ale pozor, ne na objemu v pase, ale na váze! Prostě zbavili se odpadů zahnívajících ve střevech a způsobujících tak výše uvedené problémy, z nichž nejvážnější je rakovina konečníku. Je to dlouhodobá – doživotní kůra, ale jeden citrus denně není skoro žádná finanční investice. Bez další změny stravovacích návyků. Zvažte sami, co je lepší.

Ivan Kratochvíl

1. 4. 2009

Zdvořilí Britové zemřeli na Titaniku

Některá málo známá fakta o katastrofě Titaniku

Spousta britských cestujících zemřela na Titaniku zbytečně, neboť čekali ukázněně ve frontě u poloprázdných záchranných člunů. Výzkumníci zabývající se chováním lidí v krizových situacích uveřejnili údaje, že britští cestující se chovali “gentlemansky” zatímco Američané byli spíše individualisté.

Jak uvádí BBC,ženy s dětmi měli o 70% větší šanci na záchranu, nežli muži ve stejné situaci. Titanic se potopil na své první plavbě v r.1912 po srážce s ledovcem. Prof. David Savage z Qeenslandské university studoval katastrofu z pohledu lidí ve stavu života, či smrti. Dle výsledků vyšetřování, ihned po katastrofě většina anglických žen uvedla, že je jejich muži umístili do záchranných člunů, z nichž některé byly poloprázdné a pak šli zpět na loď kde kouřili a debatovali, zatímco loď šla ke dnu.

Dokonce jeden bohatý gentleman se vrátil do své kajuty, oblékl si smoking a prohlásil: ”když už musím zemřít,zemřu jako gentleman a dobře oblečen.” Nepotopitelný Titanic se potopil do mrazivých vod během cesty ze Southamptonu do New Yorku. Jak uvedli svědci, když se potápěl, jeho kapitán John Smith křičel na pasažéry: ”Hoši, zůstaňte Brity, zůstaňte Brity! ”Sám pak odmítl místo v záchranném člunu a utopil se spolu s lodí.

Dle prof.Savage americká kultura je spíše individualistická, zatímco Britové byli vždy vedeni k gentlemanskému chování. Nesmíme zapomínat, že v době krále Edwarda znamenalo být gentlemanem, být na vrcholu společnosti. Prof. Savage uvedl, že sociální norma “ženy a děti první” byla v Britské kultuře natolik vžitá, že obstála i v této nejtěžší zkoušce.

Zdroj BBC

Ivan Kratochvíl

1. 4. 2009

Rakev admirála Nelsona na prodej

Zajímavosti z aukce památek na admirála Nelsona

V Londýně se konala aukce,kde bylo na prodej několik upomínkových předmětů na britského námořního hrdinu č. 1 - admirála Nelsona.Mezi mnoha položkami byl i dřevěný barel,ve kterém byly do Britanie dopraveny admirálovy pozůstatky po bitvě u Trafalgaru,kde padnul.

Barel byl vyroben z dubového dřeva a původně sloužil k uchovávání vody,na palubě lodi.Po námořní bitvě u Trafalgaru,kde Nelson podlehl zásahu kulky do páteře,bylo nutné převést jeho ostatky do Londýna.K tomu posloužil tento barel.Byl naplněn brandy a do ní byl uložen admirál Nelson.Vyvolávací cena je 1200L.

Nelson se narodil roku 1758 jako 6 z 11 dětí.Ve 12 letech se dal k námořnictvu a ve 20 byl už kapitánem.V bitvě o Santa Cruz přišel o pravou paži a zemřel po bitvě u Trafalgaru na palubě lodi Victoria roku 1805.Porazil Napoleona a francouzské a španělské loďstvo jeho památka je v Británii dodnes uctívána.

Ivan Kratochvíl

1. 4. 2009

Život po smrti

Docela zajímavý článek o výzkumech z oboru klinické smrti

Dr. Sam Parnia z New York City Weil Cornell Medical centre je jedním z předních světových expertů kteří věděcky zkoumají smrt. Tento měsíc společně s kolegy z 25 lékařských center z Evropy,Kanady a USA uveřejnil výsledky studií 1500 lidí,kteří přežili klinickou smrt.

Když srdce přestane pracovat,nedostává se krev do mozku a ten do 10 vteřin přestává pracovat. Ale paradoxně 10 – 20% lidí bylo vráceno do života v době od několika minut až hodin! Říkají, že byli při vědomí a udávají, že pozorovali okolí jakoby pohledem od stropu. A tak máme – li svědectví 200 – 300 lidí,kteří prožili klinickou smrt,jsou schopni se vrátit do života a popsat nám,co se s nimi dělo,znamená to, že jejich mozek stále pracoval!

Ale co se s nimi v té době dělo? Při nedostatečném přítoku krve do mozku, mozkové buňky „se zblázní“ a dělají vše pro svou záchranu. Přibližně za hodinu je jejich poškození tak velké,že i když osobu oživíme a začneme do ní pumpovat krev, poškození mozkových buněk je už příliš velké a nelze je zachránit. A tak buňky dále odumírají,až se tělo začne rozkládat.

Ale co se děje s lidským vědomím a myslí během úmrtí? Ustane současně se srdcem, které přestane bít? Víme že buňky se poškozují od 2 – 10 minut,ale víc nevíme.Lidé,kteří prodělali klinickou smrt o tom nechtějí mluvit, nechtějí být slavní a bojí se,co si o nich druzí pomyslí. Dr Parnia má svědectví více než 500 lidí, kteří tímto prošli a jejich prožitky jsou úplně stejné. Mluvil i z lékaři a sestrami,kteří byli přítomni návratu pacientů k vědomí, popsali jim přesně co se s nimi stalo, ale neuměli to vysvětlit.

Přesto, že jsme posunuli hranice vědy a o mozku víme mnohem více, tyto věci vysvětlit neumíme. Během našich výzkumů jsme získali nové technologie výzkumu mozku, vědomí a mysli a snad se brzy dovíme, co nastane po konci.

Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]