Zábava

Vaše příspěvky - období: říjen 2009

12. 10. 2009

Nová fakta o presidentu Jelcinovi

Pozdě v noci v roce 1995 našla policie na Pensylvania Avenue ve Washingtonu blízko Bílého domu velice opilého muže.Stál tam pouze ve spodkách a snažil se zastavit taxi. Na dotaz policistů,co tam dělá,odpověděl,že chtěl koupit pizzu. Tím mužem byl ruský prezident Boris Jelcin.

To je jeden z příběhů zveřejněných poprvé v knize o Clintonovi kterou napsal Tylor Branch.Branch byl spolužákem a přítelem Hillary a Billa Clintonových,ale v čase,kdy nastoupili do Bílého domu,se neviděli 20 let.A tak byl velice překvapen,když ho Clinton požádal,aby napsal oficiální historii jeho volebního období jako prezidenta.Překvapen,ale šťasten,navštěvoval pak Bílý dům,kdykoliv mu Clinton zavolal,často pozdě v noci.Celkem to bylo 79x.Někdy kladl otázky,ale většinou Clinton mluvil sám a on ho nahrával.Clinton si kazety schovával do trezoru,neboť se bál,aby se neoběvily u soudu,ale Branch si vždy nahrál shrnutí jejich rozhovoru hned před cestou domů ve svém autě.

Branch je v USA známý hlavně tím,že napsal 3 knihy o životě ochránce lidských práv dr Martina Luthera Kinga jr.

Zdroj: www.watsonenglish.cz

Ivan Kratochvíl

5.10.2009

Velvyslanec Hot Dog

Několik zajímavostí o americkém národním jídle

Během let vyvinuly spojené státy zvláštní způsob jak uklidnit své zahraniční hosty a pak se s nimi dohodnout. Tento způsob spočívá v tom,že jim nabídnou to nejobyčejnější americké jídlo,které je světoznámé,podobně jako basketbal,americký fotbal nebo grilování a je to Hot Dog.

Tento pokrm hrál svou roli v amerických zahraničních vztazích od roku 1939,kdy se královna a král Anglie zúčastnili pikniku u presidenta Roosevelta. Oficiálně se projednávala podpora Ameriky Anglií v průběhu 2 světové války.ale druhý den se na titulcích objevila zpráva že král ochutnal Hot Dog a řekl si o další! Král k němu dokonce pil pivo! Pro královské hody byly Hot Dogy servírovány na stříbrných talířích, ale panovníci dali přednost papírovým táckům,jako ostatní. Královna se obrátila na prezidenta s otázkou „jak to mám jíst?“ a on jí prý odpověděl:“prostě to strčte do pusy a ukousněte a to dělejte, dokud to není pryč.“ Ale královna prý přesto použila vidličku a nůž.

Po 20 letech Hot Dog opět figuroval v Amerických zahraničních vztazích. Bylo to při návštěvě nepředvídatelného sovětského vůdce Nikity Chruščova. Během své cesty po spojených státech se zastavil ve městě Des Moines,kde se mu odvážili nabídnout Hot Dog a on ho prý snědl s velkou chutí,ačkoliv jeho prioritou byla kukuřice.

V roce 1999 se president Clinton sešel v Izraeli s předsedou vlády Ehudem Barakem a vůdcem Palestinců Jasirem Arafatem a opět byl na stole Hot Dog, ovšem košer! Nyní bude potřeba opět. Na Den nezávislosti plánuje Obamova administrativa delikátní jednání s Iránskou delegací.Pokud se jednání nebude vyvíjet žádoucím směrem,plánuje administrativa schůzku s Národní radou pro výrobu Hot Dogů se sídlem ve Washingtonu,aby vyvinuli specielní Hot Dog pro muslimy.Rada též sepíše zvláštní pokyny pro etiketu jak jíst Hot Dogy pro případ,že další hlavy států navštíví Ameriku. Tam budou mimo jiné pokyny jak užít papírové ubrousky,Hot Dog nesmí být delší,než 5 soust a hlavně,nikdy nepoužívat příbory! Takže: „Vaše Výsosti,eště pivo? „

:Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]