Zábava

Vaše příspěvky - období: květen 2005

7.5. 2005

Průhonický park

Dendrologická zahrada Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví soustřeďuje více jak 5000 druhů a odrůd okrasných rostlin.

Na jaře kvetoucí cibuloviny, rododendrony, azalky a jabloně, v letě růže, v letě růže, trvalky , vřesy, lekníny a na podzim pestře zbarvené listnáče a trvalky. V průběhu roku se zde koná výstava tulipánů a jiřinek. Provozní doba Dendrologické zahrady: středa – neděle 9-18hodin. Spojení : Praha Opatov Metro C, Bus č. 324,325, 328, ,385, 363.

Jana Kasíková

7. 5. 2005

Prahou turistickou

Turistické infocentrum a Klub Českých turistů Praha připravují pro všechny, kteří rádi cestují jednodenní turistické výlety. Součástí většiny výletů je krátký pochod.

Pravidelně se konají dobře organizované podvečerní pochody Prahou. V délce cca 10 km. Uvedu příklad některých tras. Chodov – Hostivařská přehrada, Přírodním parkem Košíře – Motol, údolím Rokytky do Běchovic. Na pořádání pochodů se podílí OZP, kdy za celoroční aktivní účast je možné obdržet multivitaminové preparáty a další výhody.

Jana Kasíková

7. 5. 2005

Pelargonie - Muškáty

S pokročilejším jarem dáme na okna a balkony květiny. Je radost sledovat jak se domácí příroda probouzí.

Pelargonie můžeme mít převislé, vzpřímené a ve všech barvách mimo modré. Pokud dostanou řádnou péči, co se týká zalévání, přihnojení, odmění se nám mohutným květenstvím po celou vegetační dobu, to znamená až do mrazu.

Jana Kasíková

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]