Zábava

Vaše příspěvky - období: červenec 2018

XVI. všesokolský slet

Kdy: 1.-6.7.2018

XVI. všesokolský slet proběhne v Praze od 1. do 6. července a nabídne nejen programy hromadných cvičení v EDEN Aréně, ale i mnoho dalších sportovních a kulturních akcí.

ing.Jiřina Kratochvílová

Festival Za dveřmi

Kdy: 16.-19.7.2018

Desátý ročník letního festivalu pouličního divadla bude opět probíhat v areálu Výstaviště Praha a také v centru města.

Jako každý rok se bude lítat ve vzduchu, tančit na chůdách, zpívat a muzicírovat!

Každá vteřina umění na ulici je tak vzácná, umí překvapit a potěšit. Festival Za dveřmi přináší těchto nedocenitelných okamžiků nespočet, přináší je dětem i dospělým, domácím i turistům - protože pouliční divadlo nezná limitů jazyka či věku.

Pavel Kulovaný

Cesta za pokladem Mumií

Kdy: 29.6.-22.7.2018

Poslední den školy se blíží, proto organizátoři světové výstavy připravili speciální akci pro děti, která bude bavit i dospělé. Projděte se dobrodružnou stezkou, odhalte tajemství mumií a získejte bájný poklad mumií. Děti se samými jedničkami prožijí dobrodružství zdarma, ostatní děti dostanou hezký dárek. To vše až do 22. července, kdy výstava v Česku končí.

Od soboty 23. června je výstava rozšířena o dětskou Cestu za pokladem Mumií. Na té se děti hravým způsobem dozví zajímavé informace, vyplní zábavný kvíz a odhalí tajemné heslo, které je dovede k pokladu. Navíc jim zůstanou velké desky se spoustou doplňujících hádanek a obrázků, které si budou moci vyplnit doma.

Od 31. června pak přiveďte svoje děti s aktuálním vysvědčením, a jsou-li na něm samé jedničky má dítě vstup zdarma. Ty děti, které tak skvělých výsledků nedosáhly, nemusí být smutné. Všechny děti, které přinesou vysvědčení, a jejich rodič uzná, že je dobré, dostanou dárek z výstavy.

Výstava Mumie světa je jedinečný projekt, který má v Praze svoji evropskou premiéru. Na ploše více než 2000 metrů se vy i vaše děti můžete vydat zpět do daleké minulosti a díky originálním exponátům nahlédnout do životů lidí z různých epoch a oblastí světa včetně Evropy, Jižní Ameriky nebo starověkého Egypta. Tisíce let staré exponáty zapůjčené ze světových muzeí vám odhalí pohřební rituály několika kontinentů. Celou výstavou vás provede zvukový průvodce – audioguide, který vám poskytne mnoho dalších zajímavých informací.

Akce vysvědčení na výstavě platí od posledního dne školy do konce výstavy, tedy do 22. července 2018. K návštěvě Mumie světa doporučujeme si vyhradit přibližně 2,5 hodiny.

Pavel Kulovaný

14.7. Festival Jižní Ameriky v Náprstkově muzeu

Kdy: 14.7.2018, 12-18 hodin

Další festival bude zaměřený na poznávání Jižní Ameriky!

Čekat na vás budou workshopy a ukázky tanců a bojového umění, ochutnávky jihoamerických gastronomických specialit, výtvarné dílny pro děti i dospělé, přednášky s promítáním a mnoho dalších aktivit.

Vstupné na doprovodný program zdarma

ing.Jiřina Kratochvílová

Indický festival vozů Ratha-Yatra

Kdy: 15.7.2018

Ulice Prahy opět zaplaví pestrobarevná sárí, ve víření bubínků budou znít indické melodie, vůně exotických koření zlákají návštěvníky k ochutnávce pro Evropana netradičních pokrmů. Ratha-Yatra není jen tak obyčejná přehlídka líbivé indické kultury; je to především duchovní svátek. V Indii se slaví již několik tisíciletí jako připomínka cesty Božstev do chrámu. Proto také při tomto festivalu hraje hlavní roli velký, bohatě zdobený vůz, který účastníci festivalu i náhodní kolemjdoucí vlastními silami potáhnou ulicemi Prahy.

Festival barev, hudby a tance má přátelskou, rodinnou atmosféru, a je velice vhodný pro rodiny s dětmi.

Vstup na festival je zdarma, stejně jako ochutnávka indických jídel.

Průvod začíná ve 12.00 hod. - a je veden po lokalitách Prahy 1: nám. Republiky, Králodvorská, Celetná, Staroměstské nám., Železná, Ovocný trh, Havířská, Na Příkopě, Václavské nám., Na Příkopě, Havířská, Ovocný trh, Celetná, nám. Republiky

Další program na nám. Republiky, pěší zóna u vchodu do metra směrem k Celnici startuje v 15.00 hod.

Petr Starý

Sabor Latino Praha 2018 - na Náměstí Republky

Kdy: 5.-8.7.2018

Festival latinsko-americké kultury a gastronomie

Živá hudba v rytmu salsa, cha-cha a bachata, mexické mariachi, argentinské tango, brazilská samba, indiánský folklor z And, workshopy tance, řemeslné a výtvarné dílny, tradiční jídlo a nápoje, exotické šperky, talismany, stylové oblečení, interiérové doplňky a folklorní hudební nástroje! Země Mexiko, Kuba, Kolumbie, Argentina, Ekvádor, Chile, Peru a Bolívie s námi procestujete za čtyři dny!

Koncerty v rytmu salsa, cha-cha, bachata, bolero, merengue, rumba, cumbia
Kapely Caribe, Latin Soul, La Familia, Encuentro a další mexické mariachi s kapelou Mariachi Azteca de Praga

Aztécký rituální tanec, indiánský folklor z Peru, Bolívie, Ekvádoru, Argentiny a dalších zemí andské oblasti s Kapelou Encuentro a jejími hosty argentinské tango a brazilská samba napříč kulturami a žánry, workshopy tance.

Ochutnáte to nejlepší z tradičních jídel a nápojů zemí: Mexiko, Kuba, Venezuela, Kolumbie, Argentina, Chile, Peru, Bolívie
Uvidíte rukodělné výrobky z Latinské Ameriky: šperky, interiérové a módní doplňky, hudební nástroje
Výtvarné, hudební a taneční dílničky pro děti zdarma

Petr Starý

Prohlídky nádražních salónků

Kdy: od 30.6. až do 29.12.2018, 10-17 hodin

České dráhy také oslavují 100. výročí vzniku Československa.

Na hlavním i Masarykově nádraží si mohou zájemci prohlédnout historické nádražní salonky.

Každou poslední sobotu v měsíci až do konce letošního roku, tj. od 28. dubna až do 29. prosince 2018. Otevřené budou vždy od 10 do 17 hodin a každou celou hodinu od 10 do 16 hodin budou připravené komentované prohlídky.

Návštěvníci si tu prohlédnou nejen architektonicky cenné interiéry, ale také historické fotografie obou nádraží..

Kromě možnosti prohlédnout si nádražní salonky na dvou nejdůležitějších pražských nádražích připravuje národní dopravce také další projekty, kterými připomene významné jubileum.

Jana Novotná

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]