Všeobecné informace

Rozcestník

Vaše příspěvky - období: únor 2008

28. 2. 2008

Informace na internetu

Na webových adresách  Ochrana obyvatel  a  Webreporter   jsou dostupné informace z businessu, hightechu, životního stylu, na odkazu co dělat, najdeme informaci o novele katastrálního zákona a podobně. Je zde kursový lístek. A můžeme získat také informace z různých krajů. Prohlížení mohu doporučit, mne zaujalo přehledností a rychlou orientací.

Ing. Irena Drbalová

23. 2. 2008

Vaření pro radost

Z dlouhé chvíle jsem brouzdala po internetu a zaujala mě stránka s vařením. Mají tam dobré a jednoduché recepty. Nabízejí také krmi složitější a pro sváteční příležitosti. Já vím, že my už příliš nevaříme, ale oko to potěší, protože každý recept je s obrázkem. Jsou zde nejen recepty s celým popisem a množstvím surovin, ale různé doplňující články, tipy a triky, gastroslovník, kuchařská knihovna a mnoho dalších inspirací a praktických rad.

Ing. Irena Drbalová

12. 2. 2008

Český elektronický časopis o vaření a stolování

Na internetu vychází český elektronický časopis o vaření a stolování, který je možné volně si stáhnout a vytisknout

Milé dámy (a možná i někteří pánové), na internetu se objevil  „První český elektronický časopis o jídle, pití a stolování“. Vychází měsíčně a můžete si ho stáhnout a vytisknout zcela zadarmo. Najdete v něm široký rejstřík receptů, tipů a triků, nápadů a návodů, podle nichž budete vařit jako Brillant - Savarin, Pommiane a Sandtnerová dohromady.

Dobrou chuť!

MUDr Jana Škopková, CSc

12. 2. 2008

Efekty 3D

Vysvětlení technologie 3D, používané v kinematografii

Technologie  IMAX 3DD  je uznávána jako nejlepší trojrozměrná technologie ve světě.  IMAX  vyvinul speciální 3D kameru, která umožňuje dvě operace kamery v jednom přístroji.

Výsledkem natáčení jsou  dvě role filmu . Jedna  pro pravé oko a  druhá  pro levé oko . Trojrozměrný film se na filmové plátno promítá prostřednictvím dvou polarizovaných čoček, které na plátno odděleně promítají filmové pásky pro pravé a levé oko. Diváci mají na sobě polarizované brýle, které jsou vybaveny čočkami stejného polárního zasměrování pro pravé a levé oko jako projektor. Pravé a levé oko tak dostávají pouze obraz pro ně určený a uvnitř našeho mozku se pak skládá iluze trojrozměrné reality. Brýle 3D, které na pohled vypadají jako módní sluneční brýle, jsou rozdávány na začátku každého promítání. Jejich mírně zaoblený tvar zaručuje, že diváka neruší žádné světelné odrazy a jeho periferní vidění není nijak rušeno.

Filmové okénko

Technologie  IMAX  využívá formátu 70 mm, s 15 perforacemi: jedná se o největší a nejkvalitnější filmový materiál na světě. Tento filmový formát je více než  10 krát větší  než klasické filmové okénko formátu 35 mm. Velikost filmového okénka 15/70mm spolu s unikátní projekční technologií umožňuje neobyčejnou ostrost a čistotu obrazu IMAX Experience®.  Filmová páska IMAX na jediné cívce je dlouhá 4,5 kilometru a váží přibližně 200 kg . Je tak pevná, že by s její pomocí bylo možné odtáhnout nákladní auto.

Ivan Kratochvíl

1. 2. 2008

Chcete vědět více o tom, co umí Váš mobilní telefon ?

Informace, které Vám jistě dobře poslouží v situacích, kdy byste si třeba nevěděli rady.

Tísňové volání: „112“ užívané na celém světě !

Nacházíte se mimo pokrytí mobilem ? Vyťukejte  112  a Váš mobil si jej najde v lokální, cizí síti. Zajímavé je, že jej lze vyťukat i když je mobil zamčený !

Zablokování ukradeného mobilu.  Patnáctimístné sériové číslo, které je unikátní a patří jen Vašemu mobilu, zjistíte vyťukáním  *#06#. Napište si jej a uchovejte na bezpečném místě. V případě odcizení mobilu, ohlašte krádež mobilnímu operátoru a dejte mu své sériové číslo. On mobil zablokuje tak, že bude nepoužitelný i při výměně SIM karty. Sice Vám to mobil nevrátí, ale zloději zkazíte radost !!

Pro cestovatele do USA nebo do Kanady. Tamní mobilní operátoři účtují $ 1,00 až $ 1,75 či ještě víc při vyťukání “411” – informace o telefonních číslech. Pokud vyťukáte  “800 FREE 411”  nebo “  800 373 3411”, tak to bude ZADARMO ! Naprogramujte si to do mobilu hned při příjezdu do severní Ameriky.

Libuše Šafránková

1. 2. 2008

Dobré zdraví – lepší život

CERAGEM – termální masážní lehátko pracující na principu akupresury. Spojení tradice Dálného východu s technologií 21. století.

Máte potíže s páteří a bolí Vás klouby ? Máte špatné zažívání a chcete si zlepšit imunitní systém a zlepšit metabolismus (vyčistit organismus od škodlivých látek)? Také Vás trápí migréna nebo časté rýmy ? Tyto neduhy Vám pomůže odstranit nebo velmi zmírnit lehátko, které pracuje na principu pravidelně se pohybujících NEFRITOVÝCH válečků, které jemně masírují záda a přitom vydávají infračervené teplo. Pro dosažení optimální teploty jsou v matracích integrovány patentované topné desky využívající nejmodernější technologii.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte centrum CERAGEM Praha, Ondříčkova 20, Praha 3, tel.: 222 710 033 kde máte možnost podrobně se seznámit s touto metodou.

To asi nejlepší na konec:

Máte možnost přijít a bezplatně si vyzkoušet - KAŽDÝ DEN JEDNA 40-MINUTOVÁ BEZPLATNÁ MASÁŽ !!!

Libuše Šafránková

1. 2. 2008

Co dělat s nalezeným zvířetem?

Prvním předpokladem je snaha zvířeti pomoci. Musíme si uvědomit, že jako my je to živý tvor, cítící utrpení a ze strany člověka, hlavně seniora, který již ví, co život obnáší, si zasluhují pozornost, péči a ochranu. Nestyďme se tedy jim pomoci. Mnohdy bez pomoci člověka za značného utrpení zahynou. Vezmeme si to na svědomí?

Toulavé kočky žijí většinou ve skupinkách v různých zákoutích, opuštěných zahradách, na sídlištích, v areálech nemocnic apod. Většinou jsou plaché, domácího mazlíčka z nich neuděláte. Jejich situace ale není neřešitelná. V řadě měst, hlavně v Praze, se přistupuje k omezení populace těchto koček. Kočky jsou odchyceny, vyléčeny, vykastrovány a vypuštěny zpět na jejich původní stanoviště.Cílem těchto opatření je nejen omezení jejich počtu, ale i to, aby danou lokalitu neobsadily jiné,dosud neošetřené kočky.

To ovšem není úkol pro jedince, odchyt a ošetření zvířat provádějí různé spolky na jejich ochranu, hlavně na objednávku odboru životního prostředí příslušného obecního úřadu.Na odbor životního prostředí můžete také hlásit výskyt takových skupinek koček.

K následné péči potom patří zajištění aspoň minimálních podmínek pro další přežívání, to znamená krmení a přístřešky. Ruku na srdce, nikdy vám v domácnosti nezůstanou žádné potraviny? Kočky takto krmené a ošetřované jsou potom krásné exempláře, těšící se životu, který jim každá doma chovaná kočka může jen závidět.

Ten,kdo by chtěl na vlastní pěst řešit situaci, v krajním případě likvidací koček, se dostává do střetu se Zákonem č. 246/Sb. a hrozí mu obvinění z trestního činu týrání zvířat.

Jiná je situace koček opuštěných, třeba pro úmrtí nebo nemoc jejich majitele, nebo které byly majitelem vyhozeny z bytu. Taková kočka není plachá a většinou hledá pomoc u lidí. Pokud se vám nepodaří umístit ji někde u známých, obraťte se zase na odbor životního prostředí obecního úřadu, který zařídí její umístění v útulku.

Pokud najdete zraněnou kočku, můžete jí sami pomoci a zavézt ji k veterináři. Ten ji ošetří a poradí Vám, co dál. Pokud byste na to nestačili, volejte Městskou policii, která má povinnost se o zraněné zvíře postarat. Myslím ale, že nebude od věci, když budete další osudy takové kočky sledovat.

Dále se dostáváme k případům týraných koček, hlavně těch bezprizorných. Týrání koček spadá pod výše zmíněný paragraf trestního zákoníka a proto se nebojte zavolat Policii české republiky, jejíž povinností je se tyto případy zajímat. Mezi týrání patří i odpírání potravy, jakož i jakékoli pokusy o likvidaci koťat.

Posledním problémem je uvězněná kočka. Pokud se vám nepodaří sehnat majitele domu, bytu nebo sklepa, volejte opět policii. Kdyby se projevilo, že uvěznění bylo úmyslné, je to opět trestný čin. Je-li kočka uvězněna v nějakém prostoru, odkud ji sami nedokážete vysvobodit, volejte hasiče. Ti mají techniku i potřebné zkušenosti.

Dagmar Olšarová (externí dopisovatel)

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]