Sociální péče a služby pro seniory

Vaše příspěvky - období: srpen 2016

Web "na stará kolena"

Tematický web, který se zaměřuje na lidi v důchodovém věku (seniory). Má pravidelně aktualizovaný obsah s články věnující se aktuálním tématům lidí v důchodovém věku.

Návštěvníci si tak mohou přečíst články na aktuální témata, návody, rady a akce pro seniory.

Rozhodně si nenechte ujít zajímavé aktuální informace.

Jana Novotná

Akce na Vypichu - odpoledne pro celou rodinu - prezentace pražských Domů dětí a mládeže

Kdy: 7.9.2016, 14-18 hodin

Odpoledne pro celou rodinu, koncert Jaroslava Uhlíře, Evy Matějovské,ukázky činností policie, hasičů a záchranářů, BESIP Team, soutěž o zajímavé ceny a mnoho dalšího.

Prezentace činnosti jednotlivých pražských domů dětí a mládeže.
- Výtvarná dílna: malování na obličej, výroba záložek.
- Hudební stánek
- Trampolína
- Orientační běh
- Stolní tenis
- Skákací hrad
- Skákací boty
- Ukázka 3D tiskárny
- FLORBAL ARÉNA
- televizní studio - ukázka kroužku Adio video tvorba
- RC simulátor Phoenix Pro V5.0. K letu máte k dispozici nepřeberné množství modelů včetně nejžhavějších novinek od E-flite a ParkZone, Hangar 9, Blade a další. Můžete létat s přáteli po síti a sdílet společnou zábavu díky internet Multiplayer Mode.
- Jízda a koni

Zajímavosti z ČVUT FEL, těšte se na zajímavou(é) ukázku(y) z projektů Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Hlavním hostem na Vypichu 2016 je Jaroslav Uhlíř společně se skvělou doprovodnou kapelouv klasickém rockovém složení.

Můžete se těšit na nezapomenutelné písničky, které za posledních 40 let vytvořil J. Uhlíř převážně ve spolupráci se Z. Svěrákem jako jsou „Holubí dům“ , „Severní vít“ , „Ani k stáru“ , „Není nutno“ atd.

Dalším hostem je mladá pop-rocková zpěvačka Eva Matějovská , vítězka rozhlasové kategorie pěvecké soutěže Česko zpívá v dubnu 2012. V únoru 2016 nazpívala titulní píseň k filmové pohádce Řachanda.

Ukázky techniky a činnosti :
Policie ČR, informační stánek a dopravní policie HZS hl. m. Prahy
Městská policie hl. m. Prahy, mobilní informační centrum
Hasičský záchranný sbor podniku Letiště Praha, a. s.
Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy - předvede ukázku modulu hromadného neštěstí - GOLEM

Celní úřad pro hlavní město Prahu -představí činnost celní správy při ochraně území České republiky proti nebezpečnému zboží, jako jsou např. drogy, zbraně, výbušniny, ale i hračky, potraviny a další nebezpečné výrobky. Součástí prezentace bude i ukázka výcviku služebních psů, techniky, s níž celní správa disponuje anebo výstavka zadržených exponátů ohrožených druhů živočichů a rostlin, jež jsou chráněny mezinárodní úmluvou CITES.

BESIP Team je unikatní promo akcí Ministerstva dopravy. Tento ojedinělý projekt upřednostňuje osobní zážitek před nudným vysvětlováním.

WIPE OUT ZAMETAČ Soutěžní atrakce pro 6 hráčů (děti i dospělí), kdy se dokola otáčí rameno, před kterým je potřeba uniknout výskokem a dopadem zpátky na stupínek. Rychlost otáčení zrádného ramene se postupně zvyšuje, až na dopadlišti nezůstane ani jeden soutěžící.

Zoopark Zájezd Těšit se můžete na ukázku zvířat. Kamerunskou kozu, chameleona, želvu a také papouška (jejich složení se může změnit i dle počasí).

Na Vypich za dětmi dorazí Tonda Obal, který naučil za 18 let třídit přes 2 milióny dětí. Jsou pro vás připraveny soutěže i aktivity o zajímavé ceny. Rodiče s dětmi se např. dozví o možnostech, způsobech a důvodech třídění odpadů v jejich bydlišti. Chcete si hrát a přitom se dozvědět více o třídění odpadu a recyklaci? Pak se podívejte na Tondovi webové stránky:www.tonda-obal.cz

HELPÍK ukázky první pomoci

HELPÍK ukázky první pomoci

Na místě bude probíhat zápis do kroužků DDM Prahy 6 (14:00-17:30). Aktuální nabídku naleznete zde http://www.ddmp6.cz/ krouzky/

Akce se koná pod záštitou náměsteka primátorky hlavního města Prahy Petra Dolínka.

Možnost na místě zakoupit občerstvení

Program postupně doplňován, změna programu vyhrazena.

Vstup na akci volný.

Ing. Milena Otáhalová

Den integrovaného záchranného systému

Kdy: 17.9.2016, 13-17 hodin

Kde: Výstaviště Holešovice

Zábavné a poučné odpoledne pro všechny bez rozdílu věku.

Na jednom místě se představí všechny složky integrovaného záchranného systému, Armáda ČR a další spolky a organizace, zabývající se záchrannou, preventivní a bezpečnostní činností.

Některé můžete znát z každodenního života, jiné budou určitě překvapením a novinkou. Představení vybavení a techniky v dynamických ukázkách. Budete moci vidět a vyzkoušet mnohá zařízení, systémy a záchranné procesy.

Celá expozice bude rozložena ve spodní části areálu tak, aby každý subjekt a obor měl svůj prostor, zároveň vám záchranáři předvedou svoji činnost ve společných ukázkách.

Přijďte se naučit nové věci, osvěžte si základy první pomoci, taktiku přežití, a přesvědčte se, jak dobře jsou složky IZS připraveny na případné krizové situace.

Kromě výše zmíněných účastníků bude součástí akce i rozsáhlá prezentace spolků zaměřených na vzdělávání, kurzy první pomoci, nabídku vybavení pro krizové situace, sebeobranu, požární prevenci atd.

Ing. Jan Tomášek

Vinobraní a oslava 20. výročí založení Domova sv. Karla Boromejského v Řepích

Kdy: 11.9.2016, 14 hodin

Vinobraní spojené s oslavou 20. výročí založení Domova sv. Karla Boromejského v Řepích.

Domov sv. Karla Boromejského slaví 20. výročí své znovuobnovené činnosti ve prospěch potřebných lidí. Při poskytování současné zdravotní a sociální služby seniorům navazuje na historii kláštera v Řepích do níž se zapsal i slavný Loupežník Václav Babinský, když napreven dvacetiletým žalářem , pracoval v klášteře jako zahradník. Letos se připomíná 220. výročí jeho narození.

Již tradiční vinobarní s kulturním programem (J. Šmukař, Saxofonové kvarteto ze Zličína, Archioni plus, Jana Rychterová, taneční soubor Makotřaské Stařeny s kapelou...)

Jiřina Kratochvílová

Ježkovy voči

Web "Ježkovy voči - aby nebyl malér"

Pomůcka, jak dětem vysvětlit různá nebezpečí, a hlavně jim to názorně ukázat - viz videa

Verze pro děti 3 - 6 let a 6 - 10 let.

Chcete vědět, jaké úrazy se dětem stávají nejčastěji? A chcete vědět, jak můžete některým úrazům snadno předejít?

Ing. Milena Otáhalová

Jóga zdarma v parku Portheimka

Kdy: 15.6. - 15.9.2016, 18 - 19 hodin

Přijďte si zacvičit jógu pod širým nebem zdarma! Od 15. června do 15. září se bude každou středu od 18 hodin do 19 hodin v parku Portheimka konat lekce jógy. Zájemci o cvičení si sebou přinesou pouze jógomatku (nebo obyčejnou karimatku), ručník, pití a dobrou náladu.

Ing. Milena Otáhalová

Noc na Karlštejně - nádvoří Libeňského zámku

Kdy: 12.8.2016, od 20hodin

Populární muzikál z dílny hitmakera Karla Svobody zpříjemní srpnovou noc na nádvoří Libeňského zámku.

Vystoupí Poberounský divadelní soubor s muzikálem Noc na Karlštejně za doprovodu profesionálních herců a zpěváků.

Představení se uskuteční v rámci oslav 700. výročí narození Karla IV. a připomene tuto mimořádnou osobnost českých i evropských dějin. V roli císaře Karla se divákům představí filmový a divadelní herec Václav Vydra, diváci se také mohou těšit na další známé tváře — Pavla Vítka, Jana Rosáka, Míšu Noskovou, Petra Jančaříka a řadu dalších. Mezi účinkujícími budou i šermíři a metači ohně, scénu oživí živá zvířata.

Vstupné na představení činí 100 Kč — senioři zaplatí polovinu. Vstupenky je možné rezervovat na čísle 606 613 390 nebo na e-mailu: vladislava.wildtova@praha8.cz.

Městská část Praha 8 připomíná 700. výročí narození císaře a krále Karla IV.

Jana Novotná

Trabant muzeum

Od 30.4.2016 je v Praze 5 (Motol) v Plzeňské ulici 215b muzeum Trabantů.

Muzeum je otevřeno od 1.5.2016 pro veřejnost denně od 9 do 17 hodin.

Přiďte se podívat a zavzpomínat na věci, které jsme si vozili z NDR nebo prohlédnout vystavená auta.

Návštěva je vhodná i pro děti, rozhodně se zde nebudou nudit.

Ing. Milena Otáhalová

Malostranský hřbitov

Slavnostní otevření zrekonstruovaného Malostranského hřbitova se uskutečnilo společně se VII. ročníkem Májových slavností.

Jana Novotná

Zajímavé stránky pro seniory

Při procházkách po Internetu jsem se setkal s portálem s mnoha užitečnými informacemi nejen pro seniory. Najdete ho na adrese www.seniorum.cz

Až vás nepřízeň počasí uvězní doma, podívejte se na něj. Nebudete litovat.

Ing. Jiří Zadražil

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]