Sociální péče a služby pro seniory

Vaše příspěvky - období: březen 2016

Velikonoční rodinné odpoledne na Bobové dráze Prosek

Kdy: 27.3.2016, 10.00-16.30 hodin

ak jako každý rok se i letos uskuteční na prosecké bobové dráze tradiční rodinné odpoledne. Organizátoři si opět připravili řadu her nejen pro ty nejmenší a na své si tak přijde opravdu každý. Malí i velcí mohou vyhrát poukazy na volnou jízdu na bobové dráze.

Během celého dne budou na děti dohlížet zkušení animátoři, což znamená, že vy si budete moci vychutnat pohodovou jarní neděli. Zatímco vaše ratolesti se budou bavit zdobením perníčků či pletením pomlázky, vy si užijete pohodový den. Ideálním místem pro váš odpočinek je letní terasa nebo zimní zahrada v prostorách tamní restaurace. V ní se můžete s dětmi pochutnat na výborném jídle a nabrat tak sil do dalšího soutěžení. Nebo se můžete připojit k dětem a společně si tak vykoledovat jízdu na bobové dráze zdarma, která se pro vás stane nezapomenutelným zážitkem. Volnou vstupenku můžete využít hned na místě nebo si ji schovat na příští návštěvu.

Ing. Milena Otáhalová

Akce "Láska a park zvítězí nad drogami a nenávistí"

Kdy: 25.3.2016

Na Velký pátek odpoledne proběhne v Praze 5 v sadech Na Skalce akce „Láska a park zvítězí nad drogami a nenávistí“, která se bude konat v rámci celosvětového projektu Active Citizens. Záštitu nad akcí, kterou pořádá skupina mladých lidí a studentů středních a vyšších odborných škol, převzala radní Tatiana Konrádová (SZ ). „Akce je určená pro širokou veřejnost, na své si přijdou i rodiny s dětmi,“ říká radní Konrádová.

Akce je pojatá nejen jako sousedské setkání a oživení lokality. Sady Na Skalce prošly v loňském roce rekonstrukcí, přesto jsou však spojovány s přítomností uživatelů drog. V rámci akce proto bude probíhat i den otevřených v Kontaktním centru Sananim v ulici Na Skalce. „Káčko“ se tak otevře všem zájemcům, kteří se budou chtít pobavit o aktivitách centra a blíže se seznámit s jeho činností a provozem.

Návštěvníci se mohou těšit na dětské dílny s velikonoční tématikou, živou hudbu a divadelní představení, zájemci se mohou zapojit i do turnaje v kuličkách nebo se připojit k sousedskému pikniku. Na místě bude zajištěné i drobné občerstvení. V případě špatného počasí bude akce přesunuta do Radlické kulturní sportovny.

Program:
13 -16 hodin dětské dílny (malování na obličej, malování vajec, pletení pomlázky, slackline)
13 - 16 hodin živá hudba (Cermaque, Kopec šišek)
13 - 18 hodin sousedský piknik
14.30 - 15.30 hodin turnaj v kuličkách
16 -17 hodin divadlo (Buchty a loutky)

Ing. Milena Otáhalová

Dárek k MDŽ

Pokud si od dnešního dne do 8. března koupíte vstupenku na muzikál EVITA, získáte druhou vstupenku ve stejné cenové kategorii zdarma. Tato akce platí na všechny termíny tohoto úspěšného muzikálu až do konce června a můžete ji uplatnit pouze na pokladně divadla. Při nákupu použijte heslo „MDŽ“. Doporučujeme si vstupenky předem rezervovat na internetu.

Se zakoupenou vstupenkou na muzikál EVITA získáte v období od 3. do 8. března také 20 % slevu na nákup řezaných květin v květinářství GloriosaFlowers umístěném přímo naproti pokladně divadla.

8. března navíc obdrží naše divačky při odchodu z představení Kutloch aneb I muži mají své dny malou pozornost od partnera divadla Parfumerie Douglas.

Ing. Milena Otáhalová

Ústřední knihovna

Kdy: 19.3.2016, 10-18hodin

Den otevřených dveří Ústřední knihovny

Oslavte s knihovnou 125 let její existence a zajděte se podívat do běžně nepřístupných míst Ústřední knihovny!

Zajímá vás, jakou cestu projde kniha knihovnou, než se dostane ke čtenářům? Nebo na jaké židli sedí ředitel knihovny?

enechte si ujít den otevřených dveří v Ústřední knihovně a rezervujte si místo v dopolední průzkumné skupině včas.

Jak se přihlásit? Na knihovna@mlp.cz napište e-mail s předmětem Exkurze a s vybranou trasou. Buď 1. Od ředitelské židle po sklep nebo 2. Cesta knihy knihovnou. Pozor, počet míst je omezen.

Program
10.00–13.00 hodin Exkurze (sraz přihlášených účastníků před hlavním vchodem knihovny)
13.30 hodin Marka Míková: Tam, kde žijí divočiny, divadelní představení (dětské oddělení)
15.00 hodin Zdeněk Lukeš: Přednáška ke 140. výročí architekta budovy Ústřední knihovny, Františka Roitha (prostor u naučné literatury)
15.00 hodin Mimoni, film (velký sál), 60 Kč
17.00 hodin Jurský svět, film (velký sál), 60 Kč
kavárna „na šatně“, Yelp koutek, plackovač

Yelp je internetový městský průvodce, který lidem pomáhá najít zajímavá místa, kde se dá dobře najíst, napít, nakupovat, odpočinout si nebo se pobavit. Naše doporučení pochází od aktivní komunity znalých místních. Yelp je snadnou a zábavnou cestou pro objevování, recenzování a diskutování o tom, co je ve tvém okolí fajn a co zas tolik fajn není.

DENNÍ BONUS pro návštěvníky knihovny: Vstup na výstavu Květy Pacovské: Maximum Contrast v Galerii hl. m. Prahy zdarma!

Jana Novotná

Divadlo ABC

Každý měsíc vybereme dvě nejčastější jména z kalendáře a nositelé těchto jmen mají u nás jednu vstupenku na představení v daném měsíci zdarma*.

V březnu to budou ANEŽKA a RADEK.

Jmenujete se stejně? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Dostanete od nás vstupenku za 1 Kč na naše představení v březnu! Stačí přijít na pokladnu a ukázat občanku!

*Nevztahuje se na tituly Vím, že víš, že vím..., Shirley Valentine, Pan Kaplan má třídu rád, Listopad, Kancl, Hráči, Bedřich Smetana: The Greatest Hits, Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, Oddací list a na veškeré pronájmy a hostující představení.

Ing. Milena Otáhalová

Zajímavé stránky pro seniory

Při procházkách po Internetu jsem se setkal s portálem s mnoha užitečnými informacemi nejen pro seniory. Najdete ho na adrese www.seniorum.cz

Až vás nepřízeň počasí uvězní doma, podívejte se na něj. Nebudete litovat.

Ing. Jiří Zadražil

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]