Sociální péče a služby pro seniory

Vaše příspěvky - období: květen 2013

Pochod Přes motolské vrchy

Kdy: 18.5.2013

Trasa 5 km a 10 km

Start od 9 do 10 hodin od Kulturního klubu Poštovka v Zahradníčkově ulici v Motole (tram. č. 9 nebo 10, zastávka "Poštovka" - místo startu je od zastávky vzdáleno asi 200 metrů, směr bude označen).

Každý účastník obdrží vytištěný itinerář a trasy budou vyznačeny barevnými fábory. Cestu jistě zpříjemní malé občerstvení, které účastníci pochodu obdrží ihned na startu. Turisté dále dostanou na startu průvodní účastenský list, do kterého jim hlídky na kontrolních stanovištích natisknou průchozí razítka.

Trasa 5 km vede přes vrch Homolka, vyhlídku Skalka a romantickou rozhlednu v lesoparku Cibulka.

Trasa 10 km od cibulecké rozhledny sleduje jednokolejku Pražského Semeringu až po nádraží Praha-Stodůlky. Stáčí se přes areál Golf clubu a okolo motolských rybníků se vrací k výchozímu místu.

Kdo dorazí zpět do cíle, získá zvláštní cílové razítko.

Jana Novotná

Projděte se za krásami Prahy

Nezisková organizace Seniorfitnes zve ve spolupráci s Magistrátem a dalšími partnery na kulturně-společenskou akci Nordic walking za krásami Prahy.

Přibližně 5 km dlouhá vycházka s průvodcem začne 22.5.2013 v 8.30 hodin na Letné u Metronomu a povede přes Petřín na Kampu.

Akce není podmíněna seniorským věkem ani povinností mít chodecké hůlky.

Jana Novotná

Nová speciální sportoviště - hřiště v Praze 5

V květnu čeká seniory i ostatní veřejnost slavnostní otevření dvou speciálních sportovišť - hřišť, která se nacházejí v horní části parku Sacré Coeur a na sídlišti Barrandov poblíž ulice Lohniského.

Slavnostní otevření hřišť:
park Sacré Coeur - středa 15.5. od 10 hodin
sídliště Barrandov - čtvrtek 16.5. od 10 hodin

Cvičit pak lze samostatně kdykoliv. V začátcích je vhodné navštívit asistované skupinové cvičení pro seniory (i ostatní veřejnost), které se na obou sportovištích uskuteční v květnu a červnu. Při nich odborní trenéři vysvětlí jak cvičit. Zajištěn bude také lékařský dozor, odborné sportovní konzultace a základní občerstvení pro cvičící.

Termíny asistovaného skupinového cvičení:
Hřiště v parku Sacré Coeur
květen - středy 8., 15., 22. a 29. května - od 10 do 12 hodin
červen - středy 5., 12., 19. a 26. května - od 10 do 12 hodin

Hřiště na Barrandově
květen - čtvrtky 9., 16., 23. a 30. května - od 10 do 12 hodin
červen - čtvrtky 6., 13., 20. a 27. května - od 10 do 12 hodin

Ing. Eliška Doubravová

Neinvazivní analyzátor krve AMP - ZP1/2012

Ministerstvo zdravotnictví ČR zahájilo řízeni o neinvazivním analyzátoru AMP. Tato informace byla uveřejněna na webu MZ dne 4.9.2012 ve 12 dokumentech.

Ministerstvo zdravotnictví oznamuje, že že zahajuje správní řízení ve věci zákazu používání zdravotnického prostředku Neinvazivní analyzátor krve AMP výrobce Research and Production Complex „BioPromin“ Ltd., se sídlem 30 „A“ Selyanska Str., atp. 32, 61157 Kharkiv, Ukrajina, a to při poskytování zdravotní péče na území České republiky s ohledem na možnost nepříznivého ovlivnění zdraví včetně rizika omezení bezpečnosti pacientů.

Eva Doušová

Zajímavé stránky pro seniory

Při procházkách po Internetu jsem se setkal s portálem s mnoha užitečnými informacemi nejen pro seniory. Najdete ho na adrese www.seniorum.cz

Až vás nepřízeň počasí uvězní doma, podívejte se na něj. Nebudete litovat.

Ing. Jiří Zadražil

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]