Počítače a internet

Vaše příspěvky - období: únor 2010

1. 2. 2010

E - účet

Služba e-účet Vám nabízí možnost sledovat Vaše Vyúčtování za služby společnosti Telefónica O2 Czech Republic, a.s. na internetu. Zbavíte se tak skladování svých starých papírových účtů, které v písemné formě Vám nebudou zasílány a přesto budete mít dokonalý přehled.

Základní i podrobné informace jsou k dispozici na stránkách Elektronický účet, komfortní info o vyúčtování služeb , tj. objednání a aktivace služby, obchodní podmínky, kontakty, zodpovězení častých otázek a pod.

Tato služba je provozována ve třech formách:

  • Interaktivní demo služby O2 e-účet
  • Interaktivní demo služby e-účet business
  • Interaktivní demo služby e-účet business TOP
Pro účastnické bytové telefonní stanice je vhodná a zcela postačující a vyhovující  Interaktivní demo služba O2 e-účet, která je poskytována bez poplatku.

Závěr:  Využívání této služby, po jejím dlouhodobějším vyzkoušení, doporučujeme všem, kteří mají potřebu mít průběžný přehled v jednotlivých měsících o uskutečněných telefonních hovorech, době jejich trvání, volaných telefonních stanic a pod. Lze sledovat i údaje o době provozu ADSL spojení. Tyto podrobné údaje jsou k dispozici i za uplynulá měsíční období.

Ing. Vladimír Tůma, Ing. Václav Volf

1. 2. 2010

Lidé rozhodnou, jak se bude ve Windows 7 vybírat internetový prohlížečE - účet

Evropská unie prostřednictvím své příslušné komise řeší porušování pravidel hospodářské soutěže firmou Microsoft, když své operační systémy vybavuje přímým přístupem k vlastnímu internetovému prohlížeči. Začíná se blýskat na lepší časy. Podrobnosti uvádějí Novinky.cz v rubrice Internet a PC ze kterých následně cituji.

Microsoft původně na vyšetřování komise odpověděl návrhem, podle něhož by ve svém klíčovém produktu žádný prohlížeč nenabízel. S tím komise nesouhlasila, a firma tak nyní přišla s nabídkou instalovat do operačního systému přímý přístup k jednomu ze 12 prohlížečů, který si uživatel vybere.

Výběr internetového prohlížeče by měl probíhat v prostředí jednoduchého okna, kde se lidé navíc dozvědí, co každý program umí.

"Předběžný názor komise je takový, že závazek Microsoftu by naše obavy ohledně hospodářské soutěže skutečně řešil," uvedla na tiskové konferenci eurokomisařka pro hospodářskou soutěž Neelie Kroesová. "Doufáme, že budeme moci přijmout rozhodnutí do konce tohoto roku," dodala. Zákazníci a výrobci budou mít na komentáře čas do 7. listopadu.

Microsoft už musel v průběhu let zaplatit celkem asi 1,68 miliardy eur (asi 42,8 miliardy Kč), protože dřívější nařízení komise neplnil tak, jak si evropská exekutiva představovala. Zástupci EU už dříve varovali, že se budou snažit Microsoftu dokázat na trhu prohlížečů porušování pravidel hospodářské soutěže zpětně až do roku 1996.

Závěr:  Operační systémy Windows od Microsoftu jsou nainstalovány ve většině osobních počítačů na světě a velmi často pro uživatele tohoto operačního systému vzniká potřeba změny internetového prohlížeče dle svých požadavků a potřeb a zároveň smazat nepoužívaný, to však nebylo dosud možné a až teprve ve Windows 7 to bude bez problému realizovatelné. Při teto příležitosti si dovoluji upozornit, že dle informací uveřejněných v tisku, bude v ČR zahájen prodej Windows 7 dne 22.října tr. Kupované verze v internetových obchodech do této doby mohou byt problematické.

Poznámka:  Seznam edici a cen Windows 7 najdete na  internetu

Ing. Vladimír Tůma

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]