Počítače a internet

Vaše příspěvky - období: březen 2008

5. 3. 2008

Březen měsíc Internetu

Letošní ročník iniciativy Březen - měsíc internetu se zaměří na osoby se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. Řada akcí má ukázat výhody internetu pro tělesně postižené, matky na mateřské dovolené, seniory, nezaměstnané nebo děti.

Novinkou letošního ročníku bude Net vlak, který postupně v sedmi městech seznámí zájemce s využitím internetu pro cestování. Zároveň má ukázat, že České dráhy umožňují přepravu postiženým lidem.

V březnu také nabídne přes 330 z celkem 4000 knihoven připojených k internetu různá školení a instruktáže pro práci s internetem a počítačem. Zúčastněné knihovny poskytnou volný přístup k informačním zdrojům ČTK nebo Tam Tam. Na konec měsíce pak knihovny připravily Noc s Andersenem, kdy zůstanou přes noc otevřené pro děti a na programu bude čtení pohádek a další akce.

V březnu se uskuteční také konference Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, dětská konference Junior Internet a vyvrcholením by měla být konference Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové, na které pořadatelé očekávají kolem 2000 účastníků.

Evropská komise utratí v příštích letech 55 milionů eur (asi 1,38 miliardy Kč) na to, aby se stal internet bezpečnějším místem pro děti.

Podle lednové statistiky NetMonitoru má přístup na internet 4,64 milionu Čechů. Převládají muži, kteří mají na celkovém počtu uživatelů podíl 53 procent. Čtvrtinu návštěvníků tvoří lidé mezi 20 a 29 lety.

Firma Technet ve spolupráci s MF DNES také vydávají  seriál o internetu.

Vladimír Tůma, Ing. Václav Volf

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]