Počítače a internet

Vaše příspěvky - období: prosinec 2008

8. 12. 2008

TV programy v počítači nebo notebooku

Počítač nemusí být jen nudným kancelářským strojem nebo skříňkou ke hraní. Umí nahradit i televizi. Chytat můžeme přitom jak nové digitální, tak starší analogové vysílání. Ceny televizních tunerů, které rozšiřují možnosti osobních počítačů, klesly na cenová dna. Televizi v počítači už můžete mít za několik stokorun. Stačí koupit příslušný tuner a z PC je rázem další TV přijímač.

Televizní tunery dělíme podle typu přijímaného signálu na analogové, digitální nebo kombinované. Protože v České republice analogové vysílání pomalu končí, doporučujeme investovat raději do univerzálnějšího "komba", nebo přímo do čisté digi-verze. Ceny všech druhů přístrojů jsou velmi podobné a průměrně se pohybují kolem jednoho tisíce korun.

TV tunery dále rozlišujeme na externí a interní. Interní najdou domov jen ve stolním počítači (musíte mít pro něj volný PCI, případně PCI-E slot). Externí se uchytí i v noteboocích. Jejich hlavní výhodou je snadná instalace. Zařízení pouze zasunete do USB 2.0 rozhraní, případně PCMCIA nebo Express Card, nainstalujete ovladače, připojíte anténu a už můžete ladit stanice.

Aktualizované informace o DVBT najdete na stránkách:

Vladimír Tůma, Václav Volf

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]