Počítače a internet

Vaše příspěvky - období: prosinec 2007

1. 12. 2007

Digitální televize za dveřmi

Přechod analogového vysílání televizních programů na digitální vysílání je již v současné době v plném proudu a nám, televizním divákům, začíná klepat na dveře a dříve nebo později je musíme otevřít. Česká republika by měla být pokryta digitální televizním signálem cca v roce 2010. Na tuto problematiku chceme upozornit v následujícím příspěvku a s odkazem na webové stránky.

Česká republika by měla být pokryta digitální televizním signálem cca v roce 2010 a postupně s tím bude průběžně následovat vypínání analogového signálu.

V důsledku toho budeme muset mít doma pro příjem TV signálu set-top-box nebo televizi s digitálním tunerem. Pokud by chtěl někdo sledovat digitální televizi na počítači nebo notebooku pak bude třeba pořídit si DVB-T kartu nebo USB modul.

Digitální televizní signál umožňuje dobrý příjem signálu i v členitém terénu a městské zástavbě, nabídne další televizní i rozhlasové stanice, kvalitní obraz a interaktivní služby.

Pro majitele DVD přehrávače nebo videa bude třeba vybírat set-top-box s dvojicí konektorů SCART pro jejich připojení a připojení s televizorem.

Mezi velmi praktické funkce set- top – boxů patří tzv. elektronický programový průvodce EPG, který úplně nahradí klasický, tištěný televizní program i s dalšími funkcemi např. plánovat i nahrávání.

Podrobnější informace o digitálním vysílání naleznete na  Informačním serveru o digitálním vysílání, kde jsou uvedeny základní informace o pozemním a satelitním vysílání, kabelové, internetové a mobilní televizi a získáte odpovědi na otázky: Co je digitální vysílání a jak zajistit jeho kvalitní příjem.

Vladimír Tůma, Václav Volf

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]