Počítače a internet

Vaše příspěvky - období: říjen 2007

23. 10. 2007

Aktuální nabídky připojení k Internetu

V současné době se v odborném i denním tisku objevují články které se zabývají různými typy a možnostmi připojení k Internetu Jejich hodnocením z hledisek nabídky „nejlevnější“, „nejprodávanější“,“ nejvýhodnější“ a porovnání jejich tarifů, rychlosti, omezení, druhu připojení a ceny v Kč včetně. DPH. Dále radí podle jakých kriterií vybírat připojení k síti.

Každý z nás , stávajících účastníků – studentů Univerzity třetího věku, kteří využíváme počítače a chceme se něco nového ještě na počítačích naučit a využívat jejich připojení k Internetu k získávání informací, jsme řešili, řešíme a nebo se chystáme - co nejlépe tj. kvalitně a efektivně vyřešit připojení - svého domácího počítače přes nejvhodnějšího provozovatele - k Internetu. Konkrétní a podrobné údaje k provedení tohoto aktu jsou uvedeny na stránkách   Když internet, tak rychlý ...  

Jak vybrat připojení k síti?
Tímto problémem se zaobíral nezávislý odborník Jiří Peterka a připravil  desatero  pro každého, kdo užívá připojení k Internetu.Pro nás seniory je nejpodstatnější otázka k čemu Internet chceme užívat , jaké máme finanční možnosti , zda máme ještě alternativní přístup na kvalitní Internet mimo svůj domov např. u svých dětí, na UN3V apod. Chceme-li tuto otázku řešit i z širšího pohledu na využívání dalších telematických služeb , televize (digitalizace), telefonu atd.,potom je vhodné i uvažovat i s operátory, kteří nabízejí balíčky těchto služeb za snížené ceny případně i jednorázové další výhody, které jsou však spíše jen reklamním aktem, než praktickým užitkem.

Současným trendem, který má tendenci se přirozeně urychlovat, je přechod na vysokorychlostní Internet s narůstajícím vyžíváním Videa a s podstatným nárůstem stahování dat roční nárůst průměru 1GB měsíčně na 3GB měsíčně ( viz Video, televize a volání zvyšují nároky domácnosti). Tento trend není typickým pro seniory, proto se domníváme, že pro nás řešit otázku přechodu na vysokorychlostní Internet, nebo změnit připojení na jiného operátora, bude vhodněji realizovat - za výhodnějších konkurenčních podmínek a snižování cen těchto služeb v následujícím cca ročním období. Z tohoto pohledu je zajímavá též realizace sítí WIFI a jejich plánovaný rozvoj v Praze i v dalších městech ČR (viz  Praha chce být bez drátů ).

Vladimír Tůma, Václav Volf

10. 10. 2007

Když internet, tak rychlý a s dárkem

V různých letácích a článcích jsem hledala jak si zajistit domů nejvýhodnější připojení k internetu tj. co do ceny i rychlosti. K problému mě zaujal  článek v HN  dne 2.10.2007, který uváděl srovnání cen, objem přenášených dat apod. u tří operátorů a sice :  O2  (nejprodávanější),  Ufon  (nejlevnější) a  UPC  (nejvýhodnější). Je škodou, že jich neuváděli více.

Ing. Irena Drbalová

1. 10. 2007

AVG antivirus

AVG Anti-Virus Free Edition je určen pouze pro domácí a nekomerční užívání. Působí jako ochrana před viry, červy a trojskými koni.

Výhody tohoto produktu:

  • 100% detekce virů - poskytuje plnou ochranu proti virům, červům a trojanům.
  • Ochrana systému na pozadí - Skenuje každý otevíraný, vytvořený nebo ukládaný soubor. Zabraňuje infikování otevíraných nebo používaných souborů.
  • Kompletní ochrana e-mailu - prověřuje každý odeslaný nebo přijatý e-mail na virovou nebo jinou infekci
  • Automatická obrana před viry - automaticky léčí nebo odstraňuje infikované soubory a jiné hrozby, jako "trojany" a červy

Na  internetu  je možno stáhnout antivirový program AVG zdarma

Ing. Irena Drbalová

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]