Počítače a internet

Vaše příspěvky - období: březen 2006

16. 3. 2006

Digitální televize startuje řádné vysílání

Komerční provoz digitální televize v České republice je ode dneška realitou. České radiokomunikace - JTR Management (ČRa) spustily řádný provoz digitální sítě A pro Prahu a střední Čechy, jímž nahradily dosavadní experiment na jednofrekvenční síti K25. Televizní diváci v metropoli a okruhu do padesáti kilometrů tak mohou prostřednictvím digitálních set-top-boxů, integrovaných digitálních televizorů nebo digitálních PC tunerů naladit tři programy České televize, televizi Nova a pět okruhů Českého rozhlasu.

Podrobnosti - soubor ke stažení (formát pdf)

Karel Horák

14. 3. 2006

Březen – měsíc internetu

Již podeváté probíhá v České republice projekt Březen – měsíc internetu

Letošní ročník BMI má motto „Na úřad přes internet“, což znamená, že se zaměřuje hlavně na tzv. e-government. Tematický záběr je ovšem širší – viz nejrůznější akce v knihovnách, na které má veřejnost volný přístup, a různá jiná témata, např. Internet a zdravotně postižení. Zaujmou i některé další akce, jako volný přístup do Lexikonu českých výtvarníků po dobu trvání celé kampaně apod. Devátý ročník BMI bude oficiálně ukončen 10. dubna 2006 na tiskové konferenci v Praze.

Většina z Vás jistě letošní projekt zaznamenala a sleduje, pro ty, kterým akce dosud ušla, vybírám nejlepší adresu, na které najdou přehledný program hlavních akcí.

PhDr. Alena Kahovcová

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]