Kultura

Vaše příspěvky - období: říjen 2006

27. 10. 2006

Země krásná neznámá

Jedinečná výstava na pražské Kampě končí už 31. října! V srpnu, když se otevírala, se poslední říjnový den zdál tak daleko…

Kdo ještě neviděl nádhernou výstavu, přiléhavě nazvanou Země krásná neznámá, ať všeho nechá, odloží všechny povinnosti a spěchá na Kampu. Na Kampě, přímo v prostoru u Karlova mostu a dále pak v celém parku, je pod širým nebem instalováno sto dvacet velkoformátových fotografií francouzského tvůrce Yanna Arthuse-Bertranda. Někdy podrobné, někdy velkolepé, často úchvatné snímky zachycují obrazy Země tak, jak je normálně nemůžeme spatřit – jejich tvůrce je snímal z velké výšky.

(Pokud vás bude zajímat, jak se mu to podařilo, ve stánku, který je součástí expozice, vám na požádání pustí krátký film, ovšem jen ve francouzštině, s anglickými podtitulky). Bertrandovy letecké fotografie zachycují jednak nejrůznější přírodní prostředí, jednak stopy, které člověk svou bezohlednou činností zanechává, a výsledkem je působivá „zpráva o stavu planety“.

Projekt Země krásná neznámá bezplatně zhlédlo již více než 60 miliónů lidí v přibližně 70 městech po celém světě. Máte poslední příležitost se k nim přidat! Výstava je otevřena denně, vlastně 24 hodin denně (po soumraku se zapíná umělé osvětlení panelů) a vstup na tento unikátní projekt je zdarma.

PhDr. Alena Kahovcová

20. 10. 2006

Evropský pohled

V kině Lucerna v Praze pokračuje filmový cyklus nazvaný Evropský pohled

Až do prosince promítá kino Lucerna každé úterý od 17. hod. výběr z evropských filmů pro zájemce o alternativu ke konzumní filmové produkci. Letos na podzim přišla řada na francouzskou kinematografii. Vstupné na přehlídku činí 70,- Kč, podrobný program.

PhDr. Alena Kahovcová

20. 10. 2006

Music on Film – Film on Music 2006

Praha ve dnech 18. až 22. října bude žít hudbou z celého světa

Teprve třetí ročník festivalu Music on Film – Film on Music (MOFFOM) se nebývale rozrostl, je zjevné, že nabývá na rozsahu i prestiži. Festival letos uvede přes 120 unikátních snímků, jejichž tématem je hudba v nejrůznějších podobách. Promítat se bude v několika kinech, např. Lucerna, Světozor, premiérově též ve Španělské synagoze. Kromě toho se budou konat různé koncerty, a rovněž besedy se zahraničními hosty (do Prahy zavítá např. britský režisér Julien Temple nebo „guru world music“ Simon Broughton aj.).

Podrobný program. Jednotné vstupné na projekce činí 75,- Kč (s živou hudbou 150,- Kč).

PhDr. Alena Kahovcová

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]