Kultura

Vaše příspěvky - období: leden 2006

27. 10. 2006

Země krásná neznámá

Jedinečná výstava na pražské Kampě končí už 31. října! V srpnu, když se otevírala, se poslední říjnový den zdál tak daleko…

Kdo ještě neviděl nádhernou výstavu, přiléhavě nazvanou Země krásná neznámá, ať všeho nechá, odloží všechny povinnosti a spěchá na Kampu. Na Kampě, přímo v prostoru u Karlova mostu a dále pak v celém parku, je pod širým nebem instalováno sto dvacet velkoformátových fotografií francouzského tvůrce Yanna Arthuse-Bertranda. Někdy podrobné, někdy velkolepé, často úchvatné snímky zachycují obrazy Země tak, jak je normálně nemůžeme spatřit – jejich tvůrce je snímal z velké výšky.

(Pokud vás bude zajímat, jak se mu to podařilo, ve stánku, který je součástí expozice, vám na požádání pustí krátký film, ovšem jen ve francouzštině, s anglickými podtitulky). Bertrandovy letecké fotografie zachycují jednak nejrůznější přírodní prostředí, jednak stopy, které člověk svou bezohlednou činností zanechává, a výsledkem je působivá „zpráva o stavu planety“.

Projekt Země krásná neznámá bezplatně zhlédlo již více než 60 miliónů lidí v přibližně 70 městech po celém světě. Máte poslední příležitost se k nim přidat! Výstava je otevřena denně, vlastně 24 hodin denně (po soumraku se zapíná umělé osvětlení panelů) a vstup na tento unikátní projekt je zdarma.

PhDr. Alena Kahovcová

20. 10. 2006

Evropský pohled

V kině Lucerna v Praze pokračuje filmový cyklus nazvaný Evropský pohled

Až do prosince promítá kino Lucerna každé úterý od 17. hod. výběr z evropských filmů pro zájemce o alternativu ke konzumní filmové produkci. Letos na podzim přišla řada na francouzskou kinematografii. Vstupné na přehlídku činí 70,- Kč, podrobný program.

PhDr. Alena Kahovcová

20. 10. 2006

Music on Film – Film on Music 2006

Praha ve dnech 18. až 22. října bude žít hudbou z celého světa

Teprve třetí ročník festivalu Music on Film – Film on Music (MOFFOM) se nebývale rozrostl, je zjevné, že nabývá na rozsahu i prestiži. Festival letos uvede přes 120 unikátních snímků, jejichž tématem je hudba v nejrůznějších podobách. Promítat se bude v několika kinech, např. Lucerna, Světozor, premiérově též ve Španělské synagoze. Kromě toho se budou konat různé koncerty, a rovněž besedy se zahraničními hosty (do Prahy zavítá např. britský režisér Julien Temple nebo „guru world music“ Simon Broughton aj.).

Podrobný program. Jednotné vstupné na projekce činí 75,- Kč (s živou hudbou 150,- Kč).

PhDr. Alena Kahovcová

23. 11. 2006

Výstava v Židovském muzeu v Praze

Druhý život českých svitků Tóry

Od 26.10. t.r. je možné shlédnout velmi pěknou výstavu v Židovském muzeu v Galerii Roberta Guttmanna ve spolupráci s nadací Memorial Scrolls Trust v Londýně. Výstava představuje tradici svitku Tóry, jeho místo v životě synagogy a vysvětluje vznik a funkci povijanů na Tóru. Dále vysvětluje osudy svitků za holocaustu a po něm, zvláště pak odprodej svitků do zahraničí komunistickým režimem.

Během 2.světové války bylo ve sbírkách Židovského muzea 1800 svitků Tóry. Byl to unikátní soubor, ze kterého po odprodeji do Londýna zbylo necelých 3OO.

V Londýně byly uloženy v Kent House, sídle krátce předtím vzniklé židovské kongregace ve Westminsteru. V roce 1965 vznikl Memorial Scroll Trust v čele s Ruth Shafferovou.Byla stanovena pravidla distribuce svitků :předměty budou trvale zapůjčeny nikoliv soukromým osobám, ale kongregacím, které je potřebují. Totiž součástí dohody mezi čsl.státem a novým majitelem bylo i ustanovení, že se svitky Tóry nestanou předmětem obchodu. Dnes je převážná většina českých a moravských svitků Tóry rozmístěna v židovských kongregacích, památnících šoa, muzeích i knihovnách po celém světě.Ostatní jsou součástí malého muzea v Kent House.

Dr Alena Koudelová

16. 11. 2006

Festival francouzského filmu

9. ročník Festivalu francouzského filmu se koná ve dnech 23. – 27. listopadu 2006 simultánně v Praze, Brně, Českých Budějovicích a Hradci Králové, na programu má celkem 30 filmů. Pražská část festivalu bude probíhat na dvou místech, v kině Světozor a v kinosále Francouzského institutu.

V rámci festivalu se koná rovněž výstava „Fotografické portréty pro filmovou revue Cahiers du cinéma“. Výstava představí fotografie nejslavnějších francouzských umělců, jako jsou Jean-Luc Godard, Maurice Pialat, Isabelle Huppertová…

Festival uvede pět exkluzivních předpremiér : Nauka o snech (režie Michel Gondry), Nikomu to neříkej (Guillaum Canet), Šťastné a veselé (Christian Carion), Transylvanie (Tony Gatlif) Všichni možní sběrači a já (Agnes Vardová).

Sekce „Výběr české kritiky“obsahuje sedm filmů, které většinou nebyly u nás promítány. Dvacáté výročí slavné pařížské filmové školy La fémis připomene festival pásmem absolventských filmů svých nejvýznamnějších studentů. Retrospektivy jsou věnovány G. Canetovi a M. Gondrymu.Všechny filmy (kromě dokumentu Jane Birkin) budou uvedeny v původním znění s českými podtitulky.

Jednotné vstupné činí 70,- Kč.

PhDr. Alena Kahovcová

16. 11. 2006

Historický Zderaz v průběhu staletí, lokace zmizelých církevních památek a sídla krále Václava IV.

K historickému jádru Prahy, zapsaném jako prvořadé dílo v seznamu památek UNESKA, patří velkorysé dílo císaře Karla IV. – založení Nového Města pražského, ke kterému patří také již dříve připomínané území Zderazu.

Zderaz - Neznámý Zderaz v průběhu staletí - 1.pokračování. Podrobnosti - soubor ke stažení (formát pdf)

Jaroslava Navrátilová, Dr. Soňa Rybičková

15. 11. 2006

Historický Zderaz v průběhu staletí, lokace zmizelých církevních památek a sídla krále Václava IV.

K historickému jádru Prahy, zapsaném jako prvořadé dílo v seznamu památek UNESKA, patří velkorysé dílo císaře Karla IV. – založení Nového Města pražského, ke kterému patří také již dříve připomínané území Zderazu.

Zderaz - Neznámý Zderaz v průběhu staletí. Podrobnosti - soubor ke stažení (formát pdf)

Jaroslava Navrátilová, Dr. Soňa Rybičková

15. 11. 2006

Divadelní představení v JINDŘIŠSKÉ VĚŽI

Doporučuji Vám ke zhlédnutí 2 zajímavé divadelní pořady v originálním prostředí 10.poschodí Jindřišské věže:

 • JEDNA A JEDNA JSOU TŘI – fiktivní dialog milující a milované ženy o milujícím a milovaném muži Antonínu Dvořákovi. Příběh dvou sester, z nichž si Antonín Dvořák jednu vzal za ženu a druhou miloval.V představení zazní skladby A.Dvořáka.(nebližší termíny představení – 16.11., 8.12., začátek v 19,30)
 • AŽ USLYŠÍŠ MOŘE – životní příběh geniální houslistky a její sestry na pozadí bizarního manželského čtyčúhelníku.(nejbližší termíny představení – 18.11., 23.11., 13.12., začátek v 19,30)

O přestávkách a po představení je možné z věže shlédnout panorama Prahy, navštívit kavárnu a instalované výstavy.

Cena pro studenty a důchodce je 90,- Kč

Irena Ježková

1. 11. 2006

Nalezené dopisy (část 2) - autentické záznamy a vzpomínky ing.Jírů na účast na mezinárodní studentské brigádě ve Skotsku v roce 1947.

Podrobnosti - soubor ke stažení (formát pdf)

ing.Jírů, ing. Valenta

14. 11. 2006

Palace Film Festival 2006

V roce 2004 vznikl v Brně nový filmový festival, který se po úspěchu prvního ročníku rozšířil i do Prahy. V Brně se letos promítá do 15. 11. ve Velkém Špalíčku, poté naváže v Praze Palace Cinemas Slovanský dům, a to ve dnech 16.—22. listopadu.

Festival je rozdělen, stejně jako loni, do tří sekcí: filmové novinky, vítězové filmových festivalů a speciální sekce – ta letošní je zaměřena na korejskou kinematografii. Na programu jsou tedy jak premiéry, tak nejlepší filmy současnosti i nedávné minulosti, vítězové národních i mezinárodních přehlídek, včetně držitelů Oscarů (viz program). Dobrá zpráva nakonec: vstupné do filmového lahůdkářství je jednotné a činí 79,- Kč.

PhDr. Alena Kahovcová

20. 12. 2006

Grete Popper: Fotografie

Sbírka Grety Popper se dochovala naprosto náhodně – bezdětná autorka odkázala fotografie své sousedce, která je věnovala Moravské galerii. Po letech se její dílo dočkalo nového uznání. Výstava, která se loni konala v Brně, je nyní k vidění i v Praze.

Grete Popper (1897 – 1976), česká Němka, vynikla jako fotografka hlavně ve 30. letech dvacátého století. Cenili si jí už její současníci, což je o to zvláštnější, že ženy–fotografky byly v té době spíše výjimkou a že Popper se fotografii nikdy profesionálně nevěnovala. Grete Popper se zabývala portrétní a ateliérovou tvorbou, dále etnografickou fotografií a okrajově i reklamou.

Výstava v Obecním době představuje portréty, ateliérové kompozice, a zejména dnes nejvíce ceněnou část díla Grety Popper -- jedinečné momentky z pražských ulic. Na nich je zachycena dobová atmosféra Prahy ve "vynalézavých kompozicích, nezvyklých úhlech pohledu a zvláštních světelných situacích". Výstava trvá už jen do 7. ledna 2007.

Grete Popper: Fotografie, Jídelny Obecního domu, nám. Republiky, Praha 1, denně 10--18 hod. (vstup je doporučován do 17.30 hod.).

PhDr. A. Kahovcová

6. 12. 2006

Medvídek Pú slaví osmdesátiny

Před 80 roky vyšla v Britanii knížka o medvídkovi Pú a jeho kamarádech

Velmi oblíbená knížka pro děti nazvaná „Winnie the Pooh“ vyšla v Britanii v říjnu 1926.Její autor A.A.Milne v ní popisuje různá dobrodružství medvídka Pú a jeho kamarádů – Krištůvka Robina, Prasátka, Králíčka , Sovy, Tygra a oslíka Ijáčka. Inspirací pro postavičku Krištofa Robina mu byl jeho syn Christofer , Prasátko, Tygr a oslík Ijáček jsou plyšová zvířátka, se kterými si malý Christofer hrál. Výborně zachycené „lidské“„ charaktery zvířecích postaviček a co vše se odehrálo ve Skořicovém lese přitahují i dnes dětské čtenáře. Zajímavé povídání o medvídkovi Pú najdete na i na webových stránkách.

O tom, kdy se medvídek Pú poprvé objevil u nás se vede diskuse. Údajně tato knížka v českém překladu vyšla v r. 1953, ale již v r. 1935 prý vycházela na pokračování v nějakém časopisu.

Životopis a další informace o autorovi Alanu Alexandru Milne (1882-1956) a o jeho synovi, spisovateli Christoferu Robinovi Milne (1920-1996) je možno najít v angličtině na „Googlu“ (Pooh Corner Biographies A.A. Milne)

ing. J. Jírů, ing. J. Valenta

3. 12. 2006

Historický Zderaz v průběhu staletí, lokace zmizelých církevních památek a sídla krále Václava IV.

Rozvoj území Podskalí a Zderazu, Šítkovské mlýny a Vodárenská věž, nejstarší vyobrazení Zderazu a něco navíc.

Zderaz - Neznámý Zderaz v průběhu staletí - 2.pokračování. Podrobnosti - soubor ke stažení (formát pdf)

Jaroslava Navrátilová, Dr. Soňa Rybičková

16. 11. 2006

Historický Zderaz v průběhu staletí, lokace zmizelých církevních památek a sídla krále Václava IV.

K historickému jádru Prahy, zapsaném jako prvořadé dílo v seznamu památek UNESKA, patří velkorysé dílo císaře Karla IV. – založení Nového Města pražského, ke kterému patří také již dříve připomínané území Zderazu.

Zderaz - Neznámý Zderaz v průběhu staletí - 1.pokračování. Podrobnosti - soubor ke stažení (formát pdf)

Jaroslava Navrátilová, Dr. Soňa Rybičková

15. 11. 2006

Historický Zderaz v průběhu staletí, lokace zmizelých církevních památek a sídla krále Václava IV.

K historickému jádru Prahy, zapsaném jako prvořadé dílo v seznamu památek UNESKA, patří velkorysé dílo císaře Karla IV. – založení Nového Města pražského, ke kterému patří také již dříve připomínané území Zderazu.

Zderaz - Neznámý Zderaz v průběhu staletí. Podrobnosti - soubor ke stažení (formát pdf)

Jaroslava Navrátilová, Dr. Soňa Rybičková

1. 12. 2006

FILMÁNIE – Filmy za 50,- Kč

Multikina Palace Cinemas v Praze a Brně nyní přicházejí s novou, zcela unikátní akcí. Pro své návštěvníky připravila na jeden prosincový týden, 7. až 13. prosince, akci s názvem FILMÁNIE 2006. V tomto týdnu bude promítán běžný filmový program, ale vstupné na všechny filmy bude významně sníženo – bude činit pouhých 50,- Kč!

K iniciativě multiplexů Palace Cinemas se přidali snad všichni provozovatelé multikin v ČR, a dokonce některá jednosálová kina. Připojila se např. společnost CineStar, která provozuje síť multikin v Hradci Králové, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích, Plzni a Pardubicích. Inspirovat se nechala a aspoň pár dnů budou promítat za sníženou cenu různá místa, například kino Petra Bezruče ve Frýdku-Místku. V Praze se kromě Palace Cinemas vyplatí sledovat program Multikina Ládví, které kromě uvedeného týdnu, kdy bude promítat za 50,- Kč všechny filmy, rozšiřuje tuto slevu na vybraná data a tituly: od 30.11. do 6.12. to bude Základní instinkt 2, ve dnech 14.12.—27.12. filmy Nabít a zabít a Péčko pro začátečníky.

Doufejme, že se i další kina rychle připojí… Filmoví nadšenci tedy mají příležitost dohnat, co ještě neviděli, a to za třetinu obvyklé ceny. Vzhůru do (multi)kina!

PhDr. Alena Kahovcová

29. 1. 2006

Divadlo na Jezerce

Divadlo na Jezerce uvádí velmi zajímavá představení, můžete vidět paní Bohdalovou ve hře Lásky paní Katty, Manželské vraždění a jiné. Na duben chystají veřejnou generálku v dopoledních hodinách.

Divadlo je dobře dostupné MHD, dvě stanice BUS od metra C, stanice Pankrác.

Jana Kasíková

28. 1. 2006

Co nového v kultuře - únor 2006

Nenechte s ujít některou z akcí, pořádaných při příležitosti významných kulturních projektů tohoto roku:

 • Projekt Mozart Praha 2006  k uctění 250. výročí narození W.A. Mozarta přinese více než 150 koncertů, operních představení, výstav, filmových projekcí a hudebních festivalů.
 • Rok s židovskou kulturou – 100 let Židovského muzea v Praze. V rámci tohoto projektu se uskuteční každý měsíc na několika místech České republiky kulturní program na židovské téma.
Premiéry v pražských divadlech:
 • Divadlo ABC, 18. 2. 2006: C. Goldoni : Poprask na laguně
 • Divadlo Minor, 26. 2. 2006 : Sněhurka – Nová generace
 • Vinohradské, 15. 2. 2006 :J. Lynn - A, Jay : Jistě pane ministře
 • Rokoko, 4. 2. 2006 : I. Klestilová : Má vlast
 • Alfred ve dvoře, 14.2. : E. Bláhová : Muže květinou....úplně klidně
 • DISK, 11. 2. 2006 : Euripides : Orestes
 • Divadlo Vkladlo, 28.2. : V. Mašková : Nezabiješ
 • Pidivadlo, 1.2. : J. Fréhar : Podnikavý milovník
 • Ta Fantastika, 18.2.: M. Pavlíček, J.S. Hedl : Obraz Doriana Graye

Výstavy:

 • V nejkrásnějších prostorách Pražského hradu – v Obrazárně Pražského hradu, Císařské konírně, katedrále sv. Víta, Starém královském paláci a v Tereziánském křídle Starého královského paláce bude od 16.2 do 21.5.2006 uspořádána výstava  Karel IV. - císař z boží milosti. Výstava pořádaná pod záštitou presidenta České republiky Václava Klause a Jeho Královské Výsosti Henri de Luxemburg představí kulturu a umění za vlády posledních Lucemburků 1347 – 1437 v nejvzácnějších uměleckých dílech a památkách českého původu z českých a moravských institucí, předních světových galerií, muzeí, knihoven a universit i ze sbírek soukromých sběratelů.
 • V Národním technickém muzeu  je instalována do 26.2.2006 výstava Machina Mundi – Zobrazení a měření vesmíru od Koperníka k Newtonovi.

ing. J. Jírů, ing. J. Valenta

28. 1. 2006

Zajímáte se o Franze Kafku ?

Nové kulturní centrum

V Široké ulici v blízkosti Maiselovy synagogy bude letos v létě otevřeno nové kulturní centrum věnované osobnosti spisovatele Franze Kafky, Mimo jiné má tam být instalována i kopie jeho osobní knihovny. Na terase, která má zabírat celou plochou střechu se v budoucnosti mají pořádat i koncerty a divadla pod širým nebem.

ing. J. Jírů, ing. J. Valenta

24. 1. 2006

Zajímavé webové adresy

Několik webových adres, které by Vám mohly přinést zajímavé informace

Centrální web pro seniory byl vytvořen za finančního přispění Evropské unie z programu Phare 2002 „Program aktivního života seniorů“.

Internetové stránky OS Remedium, které mimo jiné pořádá programy pro seniory.

Snad bychom se mohli také podívat, jak si vedou naši kolegové na ČVUT.

ing. J. Jírů, ing. J. Valenta

24. 1. 2006

Výstava Jaroslava Róny

Jedna z nejvýraznějších postav současné české výtvarné scény vystavuje do 29. ledna v Galerii České pojišťovny v Praze ve Spálené ulici.

S dílem Jaroslava Róny není těžké se potkat: můžete se s ním setkat v divadle (Divadlo Na zábradlí -- Úklady a láska), ve filmu (Michálkova Amerika) nebo při procházkách Prahou (za Kafkův pomník získal Grand Prix obce architektů 2004). Jestliže jste jeho práce jednou už viděli, nebude pro vás těžké jeho malbu poznat, Rónův rukopis je nezaměnitelný.

Problém je spíš v „utajení“, galerie (je otevřena teprve rok). Ve Spálené ulici je třeba projít pasáží divadla Ypsilon dozadu a doprava, a pak se řídit ukazateli – jedná se o poněkud zastrčený prostor.

Jaroslav Róna nevystavuje své obrazy příliš často, takže to rozhodně stojí za návštěvu!  Ukázky obrazů. Vstupné je symbolické: činí 10,- Kč.

PhDr. Alena Kahovcová

12. 1. 2006

Rok s židovskou kulturou

Oslavy sto let existence Židovského muzea v Praze se v roce 2006 soustředí na specifičnost židovského kulturního dědictví v souvislosti s jeho tradičním propojením s kulturou v českých zemích. Projekt Rok s židovskou kulturou zahrnuje přednášky a výstavy v Židovském muzeu v Praze (Galerie Roberta Gutmanna), v Českém Krumlově (Egon Schiele Art Centrum), v Jičíně (Regionální muzeum a galerie) a v Městském muzeu Česká Třebová.

Ve čtvrtek, 26. 1. 2006 v 18,00 hod. se koná ve Španělské synagoze Vzpomínkový večer v předvečer Dne památky obětí holocaustu. Na programu m.j. přednese Kociánovo kvarteto Smyčcový kvartet č. 8 „Památce obětí fašismu“ od D. Šostakoviče a Smyčcový kvartet c moll, op. 51/1 J. Brahmse.

ing. J. Jírů, ing. J. Valenta

10. 1. 2006

Divadelní premiéry

Claudel, Paul: Z ruky do ruky(Vinohradské divadlo). Komorní hra o dvou společensky nerovných párech odráží i naši současnost - svět kde se lidské hodnoty omezují na pouhý konzum a představa štěstí se zužuje na pojem peníze.

Procházka, Antonín: Ještě jednou, profesore (Divadlo Pod Palmovkou). Autor je znám jako herec i dramatik. Tato komedie líčí příběh středoškolského profesora, který uniká před moderním nepochopitelným světem ke své milované literatuře a zaplete se do technického experimentu, díky němuž se ocitne v epoše románu Vojna a mír. Tento motiv není sice nový, ale poskytuje množství komických situací a vtipných gagů.

Vinterberg, Thomas - Rukov Mogens: Rodinná slavnost (Činoherní klub). Hra začíná jako veselá oslava šedesátin hlavy rodiny s početným příbuzenstvem, ale postupně se do rodinného veselí vkrádají stíny minulosti, což je téma, s nímž se setkáváme v severské dramatice.

Goldoni, Carlo - Hoffmeister, Adolf: Zpívající Benátky (Pidivadlo). Klasická komedie v netradičním zpracování.

Meyrink, Gustav: Golem (Divadlo COMPANY.CZ v divadle Solidarita). Dramatizace románu autora z okruhu pražských německých spisovatelů. Součástí inscenace je živá původní hudba skupiny Činna inspirovaná židovskými šansony.

ing. J. Jírů, ing. J. Valenta

9. 1. 2006

Operní a baletní premiéry

Veidl, Theodor: Maloměšťáci (Stavovské divadlo). Autor patřil k německé národnostní menšině v Čechách. Působil jako dirigent, skladatel a učitel hudby. Po 2. světové válce byl internován v Terezíně, ale v roce 1946 tam zemřel. Maloměšťáci jsou jeho čtvrtou operou na námět satirické komedie německého dramatika Augusta von Kotzbuea.

International Ballet Gala. Jediné slavnostní a baletní představení se koná 11. 1. 2006 ve Stavovském divadle za účasti vynikajících choreografů a sólistů světových scén.

Mezinárodní týden tance se odrazí mimo jiné také v programu Divadla ABC dne 12. 1. 2006

ing. J. Jírů, ing. J. Valenta

8. 1. 2006

250 let od narození W.A.Mozarta

Mozart Praha 2006

Hudební život Prahy i ostatních českých měst v roce 2006 bude poznamenán 250. výročím narození W.A.M.. K jeho uctění se bude v průběhu roku konat více než 150 koncertů, operních představení, výstav, filmů a festivalů.

Z lednových programů vybíráme:

 • 14. 1. 2006 W.A.M.: Kouzelná flétna(Státní opera Praha)19., 20.1.W.A.M.: Symfonie č.9 C dur, Koncert č.24 c moll pro klavír a orchestr (Rudolfinum)
 • 21. 1. 2006 W.A.M.: „La Clemenza di Tito“, předehra a arie. „Don Giovanni“, recitativ a arie. Sólistka Gagmar Pecková (Rudolfinum)
 • 25. 1. 2006 W.A.M: Symfonie č. 4l C dur „Jupiter“, Requiem. (Rudolfinum)
 • 26. 1. 2006 W.A.M.: Koncertní symfonie Es dur pro čtyři dechové nástroje a orchestr, Koncert G dur pro flétnu a orchestr, Symonie č.35 D dur Haffnerova (Rudolfinum)
 • 27. 1. 2006 W.A.M.: Don Giovanni, předehra. Koncert A dur pro klavír a orchestr (Stavovské divadlo), Symfonie č.38 D dur „Pražská“
 • 28. 1. 2006 W.A.M.: Kouzelná flétna (Stavovské divadlo)
 • 28. 1. 2006 W.A.M.: Klavírní skladby: Fantasie c moll, sonáty c moll KV 475, A 310, sonáta A dur. Sólista Mathias Kirschnereit.
 • 29. 1. 2006 W.A.M.: Apollo et Hyacinthus. Česká premiéra opery (Stavovské divadlo)
 • 30. 1. 2006 W.A:M.: Koncert č.25 C dur pro klavír a orchestr. Sólista I. Moravec. Symfonie č. 40 g moll (Rudolfinum)
 • 31. 1. 2006 W.A.M.: La Betulla liberata. Scénické provedení oratoria. Symfonický orchestr hl.m.Prahy FOK.(Smetanova síň)

Kromě akcí k mozartovskému jubileu obohacují pražský hudební život další koncerty České filharmonie, Symfonickéhoorchestru FOK, Symfonického orchestru Českého rozhlasu a jiných hudebních těles a skupin. Z nich doporučujeme např. koncerty: Hudební fakulty AMU (Lichtenštejnský palác), v žižkovském Atriu, na historickém schodišti Národního muzea, v Jindřišské věži „Studenti Konservatoře v Praze se představují“, nebo v Chodovské tvrzi v Praze 4. Zábavnou hudbu nabízejí ve velkém výběru hudební kluby a hudební kavárny.

Další podrobné informace o lednových koncertech najdete na stránkách  Pražské imformační služby

ing. J. Jírů, ing. J. Valenta

6. 1. 2006

Státní opera Praha - předplatné

Levné vstupenky na operní představení nabízí Státní opera Praha. Se vstupem do nového roku se přiblížil i termín nového předplatného. Proto v březnu nechť směřují kroky hudbymilovných seniorů do předprodejní kanceláře v bývalém sídle parlamentu u muzea.

O. Wolfová

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]