Cestování

Vaše příspěvky - období: září 2008

29. 9. 2008

Lázeňské pobyty nebo relaxační víkendy

Pokud se chcete zbavit únavy, stresu, odpočinout si, trochu se nechat rozmazlovat nebo nemáte chuť ani cestovat do ciziny, nechte své tělo načerpat novou energii v lázních.

Pro zájemce o lázeňské pobyty uvádím následující kontakty:

Ing. Irena Drbalová

1. 9. 2008

Turnov a Český ráj – pozvání na turistickou sezonu 2008

Tradiční zahájení turistiky se konalo v areálu Panta Skala na Malé Skále. K zahájení sezony jsou jako každoročně vydávány turistické noviny Český ráj 2008, které poskytují praktické informace o památkách, tipy na výlety či zajímavosti z regionu. Za zmínku stojí akce Kámen a šperk na turnovském náměstí a šperkařské sympozium v Muzeu Českého ráje.

Velmi perspektivně se jeví rozvoj cyklostezky Jizera v úseku Svijany - Turnov - Železný Brod. Rozsah celého projektu Sdružení Český ráj představuje vytvoření zeleného multifunkčního koridoru po celé délce Jizery od pramenů až po soutok s Labem, který bude sloužit cyklistům,vodákům, pěším či in-line bruslím. Vyjednává se také napojení na veřejnou hromadnou dopravu vč. ČSD. Memorandum - Vyhlášení společné iniciativy "Dreenways Jizera" podepsalo a podporuje 7 regionálních subjektů /Zlatý pruh Polabí, Sdružení český ráj, Mladá Boleslav, Turnov,Semily, Železný Brod, Krkonoše - svazek měst a obcí/. Realizace a financování stavby je směřováno pro její nákladovost i k využití evropských strukturálních fondů.


Organizátoři celé letošní turistické sezony.doufají, že proběhne v Českém ráji i v Turnově úspěšně, včetně velkolepého záměru v oblasti turistického ruchu jakým je CYKLOSTEZKA.

Voláme: " Navštivte a využijte krásy regionu a podpořte záměry rozvoje šetrné turistiky!“ Ke společnému výletu po Českém ráji a spolupráci vyzývá Spolek rodáků a přátel Turnova.

Jaroslav Burianek

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]