Cestování

Vaše příspěvky - období: srpen 2008

1. 8. 2008

Turnov a Český ráj – pozvání na turistickou sezonu 2008

Tradiční zahájení turistiky se konalo v areálu Panta Skala na Malé Skále. K zahájení sezony jsou jako každoročně vydávány turistické noviny Český ráj 2008, které poskytují praktické informace o památkách, tipy na výlety či zajímavosti z regionu. Za zmínku stojí akce Kámen a šperk na turnovském náměstí a šperkařské sympozium v Muzeu Českého ráje.

Velmi perspektivně se jeví rozvoj cyklostezky Jizera v úseku Svijany - Turnov - Železný Brod. Rozsah celého projektu Sdružení Český ráj představuje vytvoření zeleného multifunkčního koridoru po celé délce Jizery od pramenů až po soutok s Labem, který bude sloužit cyklistům,vodákům, pěším či in-line bruslím. Vyjednává se také napojení na veřejnou hromadnou dopravu vč. ČSD. Memorandum - Vyhlášení společné iniciativy "Dreenways Jizera" podepsalo a podporuje 7 regionálních subjektů /Zlatý pruh Polabí, Sdružení český ráj, Mladá Boleslav, Turnov,Semily, Železný Brod, Krkonoše - svazek měst a obcí/. Realizace a financování stavby je směřováno pro její nákladovost i k využití evropských strukturálních fondů.


Organizátoři celé letošní turistické sezony.doufají, že proběhne v Českém ráji i v Turnově úspěšně, včetně velkolepého záměru v oblasti turistického ruchu jakým je CYKLOSTEZKA.

Voláme: " Navštivte a využijte krásy regionu a podpořte záměry rozvoje šetrné turistiky!“ Ke společnému výletu po Českém ráji a spolupráci vyzývá Spolek rodáků a přátel Turnova.

Jaroslav Burianek

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]