Cestování

Vaše příspěvky - období: duben 2008

15. 4. 2008

Předvánoční výlet do Paříže

Netradiční návštěva oblíbeného města bez obvyklých turistických prohlídek,ale toulání po Paříži se zaměřením na vánoční výzdobu ulic a náměstí a prohlížení výloh a oddělení obchodních domů

Po předešlých návštěvách Paříže a absolvování prohlídek všeobecně známých pamětihodností bylo pozvání podívat se do předvánoční Paříže více než lákavé. Nebyly to dny, strávené znovuobjevováním krás Sacre-Coeur, Montmartre, Montparnasse a nábřeží Seiny, ale zaměřené trochu jinak.

Vzhledem k místu ubytování v Saint-Germain-en- Laye jsme navštívili hned ráno místní tržiště, kde mým největším zážitkem byl nákup dárků v krámku výrobce sýrů. Dále jsme si prohlédli zámek v Saint- Germain, který byl ještě před výstavbou Versailles letním sídlem francouzských králů. Je také významný i z pohledu vzniku Československa,neboť zde byla v roce 1919 podepsána smlouva o rozdělení Rakouska-Uherska.


V následujících dvou dnech byl program zaměřen na prohlídky oddělení, ne nákupy, v luxusních obchodních domech Galerie Lafayette, Printems a obdivování výloh firem Haute couture jako Chanel, Dior, Hermes a dalších.
V podvečer nás zaujaly ulice a bulváry s tisíci rozsvícených světel, v každou celou hodinu začala hra světel na Eiffelovce.
A to vše sledovalo tak velké množství Pařížanů a turistů, že u Vítězného oblouku byla v sobotu večer hlava na hlavě.
Krátká návštěva předvánoční Paříže měla svůj spíše komický závěr na letišti .Při kontrole zavazadel velmi usměvavý úředník černé pleti mě nejprve po důkladné prohlídce vyzul i z bot a poté veškerá nakoupená dárková balení sýrů hbitě vylovil z mého zavazadla a skončila v nádobě na zabavené předměty. Když nám po vzlétnutí naposledy dole zablikala rozzářená Eiffelovka bylo jasné,že bych se do Paříže zase ještě někdy ráda vrátila..

Ing. Marta Šolcová

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]