Cestování

Vaše příspěvky - období: září 2007

13. 9. 2007

Jednodenní zájezdy po České republice

Zúčastnila jsem se o prázdninách několika zájezdů po republice a byla jsem velmi spokojena s výběrem míst s průvodci i celkovou organizací

Cestovní kancelář Aleny Krčálové  nabízí velmi pěkné jednodenní zájezdy většinou v sobotu nebo v neděli po naší vlasti a jejich cena se pohybuje mezi 400 až 600 Kč (podle vzdálenosti).

Já jsem s nimi navštívila např. Žďár n. S., Kynžvart, Žebrák a Točník, Český Krumlov. Byla jsem mile překvapena perfektní přípravou celého zájezdu, nikde žádné čekání na místní průvodce, pohodlný autobus i průvodce CK byl perfektně erudovaný o památkách, které jsme navštívili. Jen pro informaci uvádím několik památek, které jsou ke zhlédnutí v září a v říjnu Netolice, Písek, Šternberk na Moravě, Nouzov, Litoměřice atd.

Zájemcům mohu doporučit.

Ing. Irena Drbalová

1. 9. 2007

Výlet na státní zámek Sychrov

Navštivte méně známou část Českého Ráje, státní zámek Sychrov a jeho okolí. Čekají Vás krásné výhledy do údolí Jizery, na Kozákov, hrad Trosky , město Turnov. Na opačnou světovou stranu uvidíte romantické údolí říčky Mohelky a v pozadí masiv Ještědu. Součástí zámku je překrásný park, k prohlídce nejlépe v období, když kvetou rododendrony a azalky.

Státní zámek Sychrov leží cca 8 km severně od Turnova, směr vlevo od dálnice Praha –Liberec. Již po několika kilometrech po odbočení narazíte na kovový plot zámeckého parku a po další jízdě můžete zaparkovat na rozsáhlém parkovišti před zámkem. Pokud se chcete po jízdě a před prohlídkou osvěžit , v bezprostřední blízkosti parkoviště je Zámecká restaurace a nebo levnější restaurace Konrád.

Pro toho, kdo rád jezdí vlakem,je možné výlet také stihnout během jednoho dne .Spojení je na trati Turnov – Liberec,vystoupit na zastávce Sychrov.Je to druhá zastávka od Turnova ,směrem na Liberec. Od nádraží následuje pěší cesta asi 1,5 km přes vesnici Radimovice , z počátku do pořádného kopce a pak chráněnou lípovou alejí až před zámecký areál.

Písemně je Sychrov uváděn již roku 1367, nejvýznamnější etapa začíná v roce 1820, kdy se majiteli stali Rohanové, příslušníci staré francouzské šlechty. Ti zámek stavěli nejprve v klasicistním stylu a později v novogotickém. Z hlediska regionu jsou významné práce místního řezbáře Petra Buška ,který provedl veškerou výzdobu zámku jako jsou dřevěná schodiště,vestavěný nábytek, krásná obložení stěn a stropů, včetně zámecké kaple.

V roce 1945 byl zámek zkonfiskován a v roce 1995 byl prohlášen národní kulturní památkou. Již od padesátých let je zpřístupněn veřejnosti, je zde k vidění vývoj šlechtického interiéru a kolekce francouzské portrétní malby.

Podrobnější informace doplněné i o pořádané akce jako jsou koncerty,noční prohlídky, poutě, je možno nalézt na  internetu.

Ing.Marta Šolcová

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]