Cestování

Vaše příspěvky - období: květen 2007

9. 5. 2007

Poznávací zájezdy 2007

Společnost ARS VIVA s.r.o. sídlí na adrese : Muchova 9/223, 160 00 Praha6 (1. patro), 80 m od stanice metra „A“ Hradčanská.

Společnost organizuje poznávací zájezdy prakticky po celém světě se zaměřením na dějiny umění, architekturu, historii, archeologii. Některé krátkodobé, jiné dlouhodobé, autokarové i letecké vždy s průvodcem. Cena je shodná s ostatními CK. Doporučuji prohlédnout si katalog, má zajímavé nabídky zájezdů na své  webové stránce.

Ing. Irena Drbalová

9. 5. 2007

Cestování

Našla jsem několik adres cestovních kanceláří, které se mohou hodit.

  1. CK Leto - bohatá nabídka
  2. CK Imtravelling - další možnosti
  3. CK Nev-dama - ani nevíte co si vybrat

V každém případě přeji krásné zážitky, žádné nehody a slušné spolubydlící, pokud se pro nějaký zájezd rozhodnete.

Ing. Irena Drbalová

9. 5. 2007

Výlet na státní zámek Sychrov

Navštivte méně známou část Českého Ráje, státní zámek Sychrov a jeho okolí. Čekají Vás krásné výhledy do údolí Jizery, na Kozákov, hrad Trosky , město Turnov. Na opačnou světovou stranu uvidíte romantické údolí říčky Mohelky a v pozadí masiv Ještědu. Součástí zámku je překrásný park, k prohlídce nejlépe v období, když kvetou rododendrony a azalky.

Státní zámek Sychrov leží cca 8 km severně od Turnova, směr vlevo od dálnice Praha –Liberec. Již po několika kilometrech po odbočení narazíte na kovový plot zámeckého parku a po další jízdě můžete zaparkovat na rozsáhlém parkovišti před zámkem. Pokud se chcete po jízdě a před prohlídkou osvěžit , v bezprostřední blízkosti parkoviště je Zámecká restaurace a nebo levnější restaurace Konrád.

Pro toho, kdo rád jezdí vlakem,je možné výlet také stihnout během jednoho dne .Spojení je na trati Turnov – Liberec,vystoupit na zastávce Sychrov.Je to druhá zastávka od Turnova ,směrem na Liberec. Od nádraží následuje pěší cesta asi 1,5 km přes vesnici Radimovice , z počátku do pořádného kopce a pak chráněnou lípovou alejí až před zámecký areál.

Písemně je Sychrov uváděn již roku 1367, nejvýznamnější etapa začíná v roce 1820, kdy se majiteli stali Rohanové, příslušníci staré francouzské šlechty. Ti zámek stavěli nejprve v klasicistním stylu a později v novogotickém. Z hlediska regionu jsou významné práce místního řezbáře Petra Buška ,který provedl veškerou výzdobu zámku jako jsou dřevěná schodiště,vestavěný nábytek, krásná obložení stěn a stropů, včetně zámecké kaple.

V roce 1945 byl zámek zkonfiskován a v roce 1995 byl prohlášen národní kulturní památkou. Již od padesátých let je zpřístupněn veřejnosti, je zde k vidění vývoj šlechtického interiéru a kolekce francouzské portrétní malby.

Podrobnější informace doplněné i o pořádané akce jako jsou koncerty,noční prohlídky, poutě, je možno nalézt na  internetu.

Ing.Marta Šolcová

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]