Cestování

Vaše příspěvky - období: únor 2006

22. 2. 2006

Kroměříž

Historické zahrady Kroměříž 2006

V letošním roce se bude konat konference s námětem Umění a společenský život v historických zahradách. Parky a zahrady jsou v dějinném vývoji pevnou součástí zámků, významných budov, ale i měst a sídel. Na rozdíl od sálů, divadel a dalších prostor budov jsou parky svoji přírodní podstatou výrazným místem pro setkávání, relaxaci, ale také pro tvorbu a jako takové představují samotný směr lidské činnosti.

V zahradách vznikaly významné sochy, obrazy, hudba a lidé tato díla tvořili na místě nebo do zahrad donášeli a umísťovali.

Právě konference připomene slavnou historii skleníků a oranžerií, nejen pro užitek, ale i pro krásu a pro studium.

Elektronika nám umožňuje rychlé informace, prohlížení dokončeného díla, ale také stálou výměnu názorů a příspěvků v tomto případě na webových stránkách kroměřížského zá mku, kde je umístěna zajímavá studie o dřevinách Podzámecké zahrady.

Jana Kasíková

2. 2. 2006

Otavská plavba

Poznávání Otavy s vodníkem Otíkem

Otavský vodník vzpomíná na tu velikou vodu, která zatopila město a proměnila potoky v řeky a řeky v dravé proudy. A tahle prudká voda neškodila jenom Vám, lidem, ale taky nám vodníkům.

Například mě, vodníkovi, vzala vlna moji měkkou postel, šplouch , jsem byl mnoho délek od svého domova. Ještě, že jsem se zachytil o jakési skalisko pod vodou, jinak ze mne byl vodník mořský.

Teprve mnohem později jsem zjistil, že ta skála je ta, na které stojí strakonický hrad.Přijďte se tam na mne někdy podívat. A vůbec kamkoliv na Otavu, na Otavě je všude pěkně.

Jana Kasíková

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]