Cestování

Vaše příspěvky - období: duben 2005

17. 4. 2005

Zajímavosti z cestovního ruchu - část 2

Areál BOHEMA Zlaté Hory

Areál položený v krásném, zalesněném klidovém prostředí Jeseníků je ideálním místem pro pobyt handicapovaných osob . Nabízí ubytování – hotel, bungalov, chatka – s pokoji pro osoby ZTP s ome-zenou pohyblivostí, stravování v restauraci s domácí kuchyní, saunu, hydromasážní vany a masáže, půjčovnu horských kol a další zajímavé služby s cílem poskytnout hostům „služby na míru“.

Strakonice se těší na Vaši návštěvu

Jihočeské město na soutoku zlatonosné řeky Otavy a Volyňky poskytuje řadu příležitostí pro pozná-vací dovolenou. Nachází se zde středověký hrad s bohatou expozicí muzea středního Pootaví, ma-lebná příroda s rybníky, loukami a množstvím potoků, příležitosti k výletům do okolí pěšky či na kole a řada ubytovacích i stravovacích kapacit. Pro turistickou sezonu 2005 připravilo město Strakonice zajímavý program „Noční prohlídky aneb obrazy z dějin strakonického hradu“. Vše probíhá v tajuplné noční atmosféře, kde ožívají postavy a události již dávno minulé.

Vysočina – dědictví minulosti

O bohaté historii Vysočiny vyprávějí památky archeologické, písemné i stavební. Během letních slavností lze na nádvořích hradů vychutnat dobovou atmosféru středověku. S historií renesančních zámků se návštěvníci mohou seznámit prostřednictvím kostýmovaných historických postav. Cenný mobiliář a nástěnné fresky mohou také obdivovat při prohlídce premonstrátských klášterů. Komplexní nabídka unikátních památek je obsahem katalogu „Dědictví minulosti“.

Vojenské muzeum Králíky

Vojenské muzeum v Králíkách představuje přirozené centrum Králické pevnostní oblasti. Je možné si zde prohlédnout vojensko-historickou expozici věnovanou armádě a obraně státu a navštívit informační centrum muzeí čs. opevnění z let 1935-1938. Několikrát do roka koordinují všechny přístupné pevnostní objekty (muzea) svoji provozní dobu a umožňují tak návštěvníkům i ze vzdálenějších míst strávení netradičně zaměřeného víkendu cestou za poznáním nedávné historie,po rozsáhlých pozůstatcích pevnostního systému a současně i v krásné přírodě.

Ing. M. Lion, Ing. L. Vaiglová

9. 4. 2005

Cesta do severního Švédska

Vlastní zkušenosti a dobre rady k organizaci cesty do severního Švédska a charakteristika oblasti.

Podrobnosti - soubor ke stažení (formát pdf)

ing. Kamila Musilová

9. 4. 2005

Zajímavosti z cestovního ruchu - část 1

Nové katalogy turistických oblastí

Oddělení kultury památkové péče a cestovního ruchu Libereckého kraje vydalo šest druhů nových propagačních katalogů ,které nabídnou turistům přijíždějícím do Libereckého kraje konkrétní typy na výlety pro pěší,cyklisty či běžkaře v Jizerských horách,Máchově kraji,Krkonoších ,Českém ráji,na Frýdlantsku a Lužických horách. Katalogy obsahují i seznamy hraničních přechodů,významných turistických středisek,výchozí body pro výlety a velkou mapu turistické oblasti.

Zámek Sychrov

Je nejmladším památkovým objektem v ČR ,má interierovou výzdobu provedenou výhradně českými řemeslníky.Vlastní největší sředoevropskou sbírku francouzských portrétů. Tato národní kulturní památka poskytuje prohlídky zámku a anglického parku,koncerty, komponované programy,pronájem interiérů a další služby.Zámek je zpřístupněn veřejnosti po celý rok od pondělí do neděle ( duben až září 9.00 – 15.30hod.,listopad,prosinec,leden,únor,březen 10.00 – 14.00hod.).

Kutná Hora – město královské, stříbrné, mincovní

Město Kutná Hora vyhlásilo rok 2005 rokem 10.výročí zápisu do Seznamu UNESCO. Při této příležitosti vydává Kutnohorský pas – malý průvodce po městě> doplněný přehledem ubytovacích i stravovacích zařízení, kulturním kalendářem, možnostmi trávení volného času ve městě i v okolí. Jeho poslední strany nabízejí slevy na ubytování a stravování ve vyhlášených restauracích. Držitelé pasu dostanou ve Vlašském dvoře repliku pražského groše krále Václava II.

Voroplavba v Českém Krumlově

Po sedmdesáti letech se na horní tok řeky Vltavy vrací voroplavba, která byla významnou součástí života celého Povltaví. Prostřednictvím společnosti Voroplavba Český Krumlov lze zažít neobvyklý pohled z řeky Vltavy na Krumlovský zámek,historické budovy a zákoutí celého města. Tato odlišná perspektiva se nabízí všem, kteří mají zájem o plavbu na Vltavě, ale nechtějí sportovat,být mokří a ušpinit se, zkrátka pro ty klienty ,kteří vyžadují pohodlný a bezproblémový servis.Dobová plavidla s kapacitou 36 osob řídí zkušení voraři. Hodinová plavba s výkladem průvodce stojí 390 Kč/osoba, 45minutová plavba bez průvodce stojí 250 Kč. Tuto neobvyklou prohlídku lze uskutečnit v období od května do října.

TOP 50 cestovních kanceláří a agentur

Společnost Mag Consulting s.r.o. ve spolupráci s časopisem COT Bussines organizuje již podruhé rozsáhlý průzkum o postavení podnikatelských subjektů v cestovním ruchu, jehož výsledkem bude sestavení přehledu TOP 50 cestovních kanceláří a agentur z hlediska počtu zákazníků a postavení na našem trhu cestovního ruchu.Zjištěné údaje budou uveřejněny v Ročence cestovního ruchu, ubytování a pohostinství 2005.

Specifika seniorské turistiky

Generace seniorů, kterým se v cestovních kanceláří říká také 60+ se podle mínění jejich pracovníků velmi liší od svých jen o několik let starších vrstevníků.Šedesátníci jsou dnes ještě velmi aktivní, končí se svým pracovním zařazením a připravují se na změnu ve svém životě.Často již jeden z partnerů nepracuje a druhý se snaží tempu života přizpůsobit.Tato generace často vyhledává své vrstevníky a cestuje ráda ve skupině.Děti má již samostatné a většinou s nimi svůj čas netráví.Hledá kvalitní, ale komplexní dovolenou na jednom místě.Netouží tolik po častých přesunech a jednotlivé služby chce dostávat automaticky. Není tak náročná jako mladší turisté, ale vyžaduje pohodlí. U seniorů, zvaných v cestovních kancelářích 65+, se jedná již více o zdravotní a nenáročnou dovolenou, na bližší destinace a s pokud možno výhodnou kombinací ceny a služeb.Na tento druh klientů se většinou soustřeďují nabídky našich lázní a rekreačních zařízení.Na druhou stranu jsou 65+ vděčnými konzumenty programů cestovních kanceláří ,protože sami již cestují neradi.

(Převzato z časopisu „COT bussines“ 2/2005.)

Špičkové cílové turistické destinace

Uznávaná analytická agentura Arcarnus uveřejnila deset nejžhavějších turistických destinací pro r.2005.Jsou to v členění podle velikosti zájmu: Indie, Rusko (Moskva a Petrohrad), Toskánsko (Florencie), Mauritius, Kambodža (Phompenh a Angkor Wat), Palm Islands (Dubai ), Masai Mara (Keňa), Uzbekistán, Šanghaj a Mexiko City.

Ing. M. Lion, Ing. L. Vaiglová

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]