Cestování

Vaše příspěvky - období: listopad 2005

29. 11. 2005

Slevy jízdného nabízené Českými drahami

Před jízdou vlakem také přemýšlíte nad složitým systémem slev, které nabízejí České dráhy? Znalost těchto slev vám při koupi jízdenky může ušetřit dost peněz. Poradí vám na serveru slevycd.venku.cz. Přeji šťastnou cestu.

Ing. Zdeňka Plašilová

21. 11. 2005

Národní park Šumava

Chráněná krajinná oblast je součástí Šumavských plání, které jsou nejrozsáhlejší souvislou plochou střední Evropy. Nejcennější společenstva národního parku jsou jezera a vodní toky, horské louky, slatě a mokřady.

Pokud se rozhodnete cestovat po národním parku, můžete v letním období využít autobusové linky, které vedou přes celou Šumavu.

O prázdninách v roce 1996 vyjely poprvé autobusy ze Železné Rudy do Borových Lad, aby vyzkoušely zájem veřejnosti. Dopravní systém tzv. Zelených autobusů nyní využívá ročně více než 100 tis. návštěvníků.

Pro lepší orientaci v Národním parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava a pro získání podrobných informací je vhodné navštívit informační střediska.

Jana Kasíková

18. 11. 2005

Turistické zajímavosti z českých regionů

V centru Plzně by měla do roku 2008 vzniknout historická stezka, která má seznámit turisty s řadou historicky zajímavých míst ve městě. Na jeho území je celá řada památkově chráněných staveb včetně lidové architektury. dominantou je gotický chrám sv. Bartoloměje na náměstí. Umělecky hodnotné jsou i soubory měšťanských domů z období gotiky, renesance či baroka. Dalšími pozoruhodnými budovami jsou např. Divadlo J. K. Tyla, Měšťanská beseda, Západočeské muzeum či reprezentační budova Plzeňských pivovarů.

Štolu Starý Martin v Krupce na Teplicku , která bude možná zařazena do památek UNESCO navštěvují turisté již pět let. Na zápis do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO aspiruje totiž dvoukilometrová cínová rudní žíla Lukáš, nejdelší v České republice a střední Evropě.

Ing. M. Lion, Ing. L. Vaiglová

13. 11. 2005

Turistické zajímavosti z moravských regionů

Milovníci turistiky a běžeckého lyžování se na Vsetínsku dočkají ještě do konce letošního roku upravených a krásně srovnaných tras na hřebenech Beskyd a Javorníků. Úprava tratí již byla zahájena. Připravuje se rovněž komplexní rekonstrukce lyžařského areálu v Karolince, při níž dojde v příštím roce k opravě lyžařského vleku, vybudování nového osvětlení, zázemí a zakoupení technologie na umělé zasněžování svahů.

Ve středu Jeseníků by do dvou let mělo vyrůst nové víceúčelové centrum pro lázeňský a turistický ruch za 202 mil. Kč. Centrum se čtyřhvězdičkovým hotelem, kasinem a informačním střediskem vznikne rekonstrukcí chátrajícího hotelu Slovan v centru města a vybudováním dalšího nového objektu. Turisté mířící do Jeseníků by zde měli nalézt 64 lůžek, kavárny, jídelny i služby, které v této oblasti dosud chybějí.

Ing. M. Lion, Ing. L. Vaiglová

6. 11. 2005

Zajímavé tipy na výlety do okolí Prahy

Okolí Prahy nabízí celou řadu turistických atraktivit, jako je bohatá historie a kultura, výjimečné historické stavby, malebné přírodní scenerie, architektura starodávných měst a lidové tradice. Jejich návštěva vždy přinese každému mnoho zajímavých a často i nových poznatků a zážitků. Jistě i proto stojí za to se znovu vracet i do známých oblastí a míst středočeského kraje.

Ing. M. Lion, Ing. L. Vaiglová

1. 11. 2005

Podzimní výstavy, které stojí za shlédnutí

Do 30. listopadu se koná v mázhauzu Kamenného domu v Kutné Hoře výstava rozsáhlých sbírek umělecko-řemeslných, výtvarných, etnografických, ale především numismatických a geologických unikátních exponátů z oboru hornictví, hutnictví a mincovnictví. Otevřeno je od úterý do neděle od 10.00 do 16.00 hod.

Také České muzeum stříbra v Kutné Hoře netradičně otevřelo v listopadu expozice Město stříbra a Cesta stříbra.

V prostorách Státního okresního archivu v Benešově probíhá do 30. listopadu výstava u příležitosti 35. výročí založení profesionálních hasičů v Benešově a ve Vlašimi. Výstava je otevřena v úterý, čtvrtek a pátek od 8.00 do 15.00 hod. a v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00 hod.

Ing. M. Lion, Ing. L. Vaiglová

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]