Zábava

Vaše příspěvky - období: duben 2015

Dobové fotografie z bludiště na Petříně

Bludiště na Petříně čeká restaurování panoramatu bitvy na Karlově mostě. Muzeum hlavního města Prahy proto hledá dobové fotografie a pohlednice, které by ukázaly, jak panoráma kdysi vypadalo.

Dobové fotografie mají být z poloviny 70. let a starší a zachycovat především celkovou kompozici před obrazem.

V případě, že máte fotografie nebo dokonce i historické bronzové dělo kdysi instalované v bludišti, ozvěte se muzeu na: Muzeum@muzeumprahy.cz, kucera@muzeumprahy.cz, tel.: 221 012 940.

Jana Novotná

JumpPark v Praze na Žižkově

10.4. bylo otevřeno velké trampolínové centrum  JumpPark v Praze na Žižkově.

Nezapomeňte si rezervovat místo a při rezervaci dvou vstupenek, zaplatíte jen jednu; akce 1 + 1 platí do konce dubna.

Oto Medový

Společenské odpoledne 3. věku

Kdy: 13.4.2015, od 14:30 do 16:00hodin

Ústřední knihovna na Mariánském náměstí

Vstupné 50 Kč

Ve spolupráci s Klubem aktivního stáří uvádíme další setkání se známými osobnostmi, tentokrát v cyklu Sexy až do hrobu, aneb jak úspěšně nestárnout. Setkávání s protagonistkami stejnojmenné knihy Olgy Struskové.

Jana Rychterová, písničkářka a Marta Vrabcová, speciální pedagožka

Program uvádí Ing. Danuše Steinová

Eva Kratochvílová

Mezinárodní den památek

Kdy: 18. - 19.4.2015

Různé akce (speciální komentované prohlídky, koncerty, zpřístupnění běžně nepřístupných míst, někde vstup zdarma atd.) se konají na různých hradech a dalších památkách.

Rožmberk, Zlatá Koruna, Grabštejn, Kuks, Bezděz, Bouzov, Šternberk, Krásný Dvůr, Opočno, Benešov nad Ploučnicí, Lemberk, Hradec nad Moravicí, Velké Březno, Ratibořice, Stekník, Hořovice, Dačice, Sychrov, Landštejn, Veltrusy, Kratochvíle, Červené Pořící, Sázavský klášter a Mnichovo Hradiště.

U příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel 2015 připravil Národní památkový ústav v Českých Budějovicích ve spolupráci s Českokrumlovským rozvojovým fondem a správou Státní hradu a zámku v Českém Krumlově didaktické programy pro historické jádro města Český Krumlov a zámeckou barokní zahradu.

Renesance - po stopách Rožmberků uličkami Českého Krumlova.Účastníci programu mají jedinečnou příležitost objevovat tajemná zákoutí středověkých uliček města Český Krumlov.
Prohlídky jsou určené dětem ve věku 8 - 12 let, program trvá 1,5 - 2 hodiny.
Termín: 20. - 22. dubna 2015

Objevování barokní zahrady zámku v Českém Krumlově
Účastníci mají jedinečnou příležitost objevovat speciální atmosféru, tajemství a kouzla půvabných prostor zámecké zahrady a letohrádku Bellaria.
Prohlídky jsou určené dětem ve věku 8 - 12 let, program trvá 1,5 - 2 hodiny.
Termín: 20. - 22. dubna 2015

Jana Novotná

Ratolest Fest

Zážitkový festival pro rodiny s dětmi do 14let.

Kdy: 30.5.2015 na Náplavce, Rašínovo nábřeží 9 - 19 hodin

Druhý ročník Ratolest Festu rozezní náplavku dětským smíchem. Rodinný sportovní, kulinářský, umělecký a praktický festival pro děti a jejich rodiče, kteří zde mohou načerpati inspiraci pro volný čas.

Na jednom místě nabídne rodinám s malými i nejmenšími členitý a často netradiční program na mnoha interaktivních stanovištích. Přivádí do jednoho bodu nabídky sportovních oddílů, táborů, školek, tělovýchovných jednot, kroužků a mnoha nadšenců, kteří se věnují práci s dětmi.

Prezentuje rodinné zájezdy, dětskou módu a sportovní vybavení či bezpečnostní prvky, hřiště a sportovní areály nebo hračky i výukové pomůcky pro děti. Stimuluje estetické cítění v mnoha výtvarných, hudebních i pohybových dílnách.

Ratolest Fest přivítá i kouzelné kreativní dílny Činohry Národního divadla.

Jana Novotná

KOLOBĚŽKY SE ČTYŘLÍSTKEM

Kdy: 4. ročník koloběžkového závodu se slavným Čtyřlístkem, který se koná v sobotu 25.4.2015 ve Stromovce.

Každý závodník dostane lístek na koncert Jaroslava Uhlíře a další odměny!

Kromě závodu na Vás čeká i doprovodný program – skákací hrady, výtvarné dílny, beauty koutek a další!

Eva Rychlá

Mecenášem zlaté kapličky

Národní divadlo iniciovalo „Klub mecenášů“. Divadlo tímto klubem získává další peníze a hlavně tak vytváří úzký vztah se svými diváky.

Na rozdíl od sponzoringu, který provádějí firmy, je mecenášem jednotlivec, který chce divadlo podpořit.

Mecenáš se může rozhodnout, jakou výší divadlo podpoří, na výběr je pět programů. Základní příspěvek je 1.500 Kč/rok. Podle výše příspěvku se odvíjejí benefity.

Zaregistrujte se – staňte se členem Mecenášského klubu Národního divadla!

Mecenášský klub ND  je společenstvím otevřeným široké veřejnosti a všech milovníků divadla.

Ing. Irena Drbalová

Několik zajímavých receptů pro zdraví

Pár tzv. babských receptů,ale myslím,že na nich něco je.

Lípa
Působí léčivě na spousty chorob. Lipové listy se dříve vkládaly do úst, aby se zabránilo tvorbě puchýřků, šťáva z nich měla zabránit vypadávání vlasů. Ano, jistý drobný efekt v tomto případě lípa má. My ale víme, že aftů v ústech se daleko lépe zbavíme pomocí borůvek. Listy spařené vodou a smíchané s vínem se přikládaly na končetiny při svalových křečích a na popáleniny (k těmto účelům se listy - jen bez přídavku vína - používají i dnes).

Koupel v odvaru z lipového květu dá kůži jemný zlatavý nádech. Lipový květ vyvolává pocení a rozpouští hleny. Proto se používá především jako podpůrný prostředek při horečnatých onemocněních, jako je nachlazení nebo onemocnění chřipkou. Nejúčinnější je čaj - pojďme se ho naučit připravit.

Na chřipku je nejlepší lipový čaj
Příprava čaje:
1 lžičku lipového květu přelijeme šálkem horké vody a necháme asi 15 minut louhovat. Můžeme osladit medem. Užívá se 3 až 5x denně.
Lipové bonbony proti kašli
Ingredience:
120 g medu, 100 g krystalového cukru, 2 lžíce velmi silného lipového čaje, šťáva z poloviny citronu.
Postup: Med, krystalový cukr, lipový čaj a citronovou šťávu vaříme tak dlouho, až při zkoušce drátěným očkem získáme tzv. velkou perlu. To znamená, že kapka cukru s medem na talíři tvrdne. Pak hmotu vylijeme na navlhčenou nebo namaštěnou desku, mokrým nebo namaštěným nožem krájíme na kostičky a po ztuhnutí ji ukládáme do sklenic pod víčko, aby nezvlhly. Lipové bonbony jsou velmi dobré proti kašli a při nachlazení.

Při chřipce a nachlazení doporučují lékaři dodat tělu co největší množství vitaminů. Většinou jíme pomeranče, citrony nebo kiwi. Opravdovou bombou je ale obyčejný celer. Kromě vitaminů skupiny B, C, K, A, E, obsahuje i draslík, hořčík, chrom, sodík, železo, zinek a vápník. A vybíráte-li čajovou směs, dbejte na to, aby obsahovala podběl lékařský. Jeho léčebné účinky znal už starořecký lékař Hippokrates - tišil jím prý suchý kašel.

Citrus na vyčištění střev
Na ideální vyčistění střev je jednoduchý přírodní produkt – citrusový plod. Každý večer cca dvě hodiny po posledním jídle zkonzumujeme jeden celý citrusový plod, nejlépe grep, ale nejčastěji se užívá pomeranč , (i citrón) vše bez kůry . Ne jen šťávu ! Pak už nic nejíme !!! Dužina citrusových plodů neprovádí detoxikaci, ale čistí veškeré toxické nálepy, usazeniny i parazity a působí ve střevech jako štětka na vymývání sklenic. Ideálně čistí klky ve střevech a na rozdíl od léků, se pak nemusíme v těle doplňovat vzácné bakterie, které jsou součástí imunitního systému. Lidé užívající pravidelně denně potvrdili, že v minulosti trpěli zácpou, syndromem dráždivého tračníku, těžkou plynatostí a nadmutím, obezitou, chronickou vyčerpaností, bolestmi žaludku. Odstranili i problémy s kůží a vlasy, jakož i dalšími častými nemocemi. Chci jen podotknout, že během několika měsíců došlo k jejich váhovému úbytku až o 6 kg , ale pozor, ne na objemu v pase, ale na váze! Prostě zbavili se odpadů - fekálií, zahnívajících ve střevech a způsobujících tak výše uvedené problémy, z nichž nejvážnější je rakovina konečníku. Je to dlouhodobá – doživotní kůra, ale jeden citrus denně není skoro žádná finanční investice. Bez další změny stravovacích návyků. Zvažte sami, co je lepší.

Křen
Velmi posilující účinek na naši obranyschopnost má například křen. Obsahuje dostatek důležitých živin a má antibiotický účinek. Křen dokáže v našem těle účinně eliminovat infekce a je výborným doplňkem léčby při nachlazení, angíně a chřipce.V případě nemocí spojených s kašlem a rýmou nám ale křen prokáže ještě jednu skvělou službu. Jeho silice rozpouštějí usazený sekret na sliznicích dýchacích cest - jak v nosních dutinách, tak v plicích a průduškách. Tento účinek pocítíme už při jeho krájení či strouhání, projevuje se typickým slzením, stejně jako u cibule.

Med
Při onemocnění je med neocenitelný. Nejenže dodává tělu dostatek důležitých látek, energie, ale navíc na rozdíl od rafinovaného cukru, nezatěžuje náš organizmus.

Řepový med
Z černé řepy seřízneme špičku. Vnitřek řepy vydlabeme a do třetiny objemu nalijeme med. Necháme stát přes noc. Med do rána vytáhne z řepy šťávu. Lžíci směsi 5 x denně smícháme s teplým mlékem a vypijeme.

Česnek
Nejuniverzálnějším lékem se zdá být česnek, který dokáže jako přírodní účinné antibiotikum snadno zatočit s kdejakou chorobou. Česnek bychom měli v období zvýšeného výskytu infekce konzumovat co nejčastěji. Ať už jako speciální česnekovou pochoutku, nebo přidáním do polévek, omáček či salátů. Jeho nepříjemný odér můžeme zmírnit tím, že se po jeho konzumaci napijeme mléka.

Ivan Kratochvíl

Volné vstupy

Navštivte velmi užitečné stránky kde najdete vyčerpávající informace  o volných vstupech  na kulturní, sportovní a další společenské akce.

Ivan Kratochvíl

Starší příspěvky

Senior Internet Klub
[sik.vse.cz]